Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Piyanist Gülsin Onay Şubat ayı bülteni - 20.02.2015İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Şube Müdürlüğü tarafından 2-9 Şubat tarihleri arasında düzenlenen “Saygun Müzik Festivali - İzmir Piyano Yarışması”na davet edilen Piyanist Gülsin Onay, festival kapsamında bir konser verdi. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde (AASSM) düzenlenen yarışmada ise piyanistimiz Gülsin Onay, Jean Bernard Pommier, Emre Şen, Mauricio Vallina ve İbrahim Yazıcı’nın bulunduğu jüriye başkanlık yaptı. Final gecesindeki konserde Beethoven Konçerto Maratonunda Gülsin Onay, bestecinin 4. konçertosunu çaldı. İlk defa Turkiye’de 5 konçerto aynı gecede seslendirildi.

 

Büyükşehir Belediyesince düzenlenen "1. Saygun Müzik Festivali - İzmir Piyano Yarışması"nda, 18 yaş altı piyanistlerin yarışğı grupta, dahi bir çocuk keşfedildi; 13 yaşındaki Tuna Bilgin yarışmanın birincisi seçildi. 18 yaş üstü grupta ise Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarından, Gümüşlük Festival Akademisi öğrencisi Ufuk Mete Şahin, Rachmaninof’un 2. Piyano Konçertosu’ndaki yorumuyla birinci seçildi.

 

Piyanist Gülsin Onay, Şubat ayındaki konserler dizisine 14 Şubat Cumartesi günü saat 11:00’de İstanbul’da Pera Palas’ta verdiği resitalle devam etti. Gülsin Onay programda L.v. Beethoven’dan “Ayışığı sonat” ve F. Chopin’den “Nokturne” adlı eserleri seslendirdi. Sanatçı, Mart ayında ise Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile sahne alacak. 5 - 6 Mart tarihlerinde CSO Konser Salonunda saat 20:00’de gerçekleşecek konserde Piyanist Gülsin Onay, Mozart’ın “Piyano Konçertosu No.9 KV 271” başlıklı eserini seslendirecek.

 

Mart ayında ABD ve Arjantin’de konserler verecek olan devlet sanatçımız Gülsin Onay, 9 Mart Pazartesi günü saat 19:00’da India House, 1 Hanover Square’de Rus Piyanist Ilya Itin’le aynı sahneyi sırayla paylaşarak, iki solo resital sergileyecekler.

 

Ardından Güney Amerika’nın tango cenneti olarak bilinen ülkesi Arjantin’e uçacak olan piyanistimiz, başkent Buenos Aires’de 18 ve 19 Mart’ta birer konser verecek. 18 Mart Çarşamba günü İtalyan Kültür Enstitüsünde klasik müzikseverlerle buluşacak olan Gülsin Onay, bir sonraki gün, 19 Mart Perşembe günü ise yine Buenos Aires’te Arjantin Dışişleri Bakanlığı Manuel Belgrano Konser Salonunda sahne alacak.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020