Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

The Puppini Sisters geliyor - 12.12.201430’lu ve 40’lı yılların armoni vokal popunu günümüz anlayışıyla yorumlayan The Puppini Sisters kardeş olmamalarına rağmen ilham aldıkları Andrews Sisters ve The Boswell Sisters gibi 30’lu ve 40’larının kız kardeş gruplarına atıfta bulunan, etkileyici vokal yeteneklerini bir araya getiren üç büyüleyici kadının ortak eseri. Otuzlu ve ellili yıllara ait klasiklerin yeni versiyonlarına, rock hitlerinin caz düzenlemelerine ve orijinal parçalara yer verdikleri ilk iki albümleri Betcha Bottom Dollar ve The Rise and Fall of Ruby Woo ile dünya çapında büyük başarı kazanan grup kısa sürede kendi benzersiz tarzı olan vokal- armoni tabanlı müziğini geliştirdi. Retronun fütüristik öncülerinden görülen Londralı grup ‘I Will Survive’, ‘Wuthering Heights’ ve ‘Walk Like An Egyptian’ gibi pop kült klasiklerine kucak açan çalışmalarıyla da muazzam bir hayran kitlesi edinmeyi başardı. Klasik film şarkılarının coverlarını içeren üçüncü stüdyo çalışması Hollywood ile müzik arenasına geri dönen The Puppini Sisters 10. Yıl turneleri kapsamında muhteşem aranjmanlardan unutulmaz Rock parçalarının caz ve swing düzenlemeleri ile birlikte dillerden düşmeyen yeni yıl parçalarına dopdolu  repertualarıyla 20 Aralık Cumartesi ve 21 Aralık Pazar Akasya Acıbadem’de sahne alacak. Hepiniz davetlisiniz…

 


20-21 ARALIK 2014, Saat: 16.00
AKASYA ACIBADEMTHE PUPPINI SISTERS Hakkında

 

Tıpkı the Andrews Sisters gibi müzikal türlerini en üst noktaya taşıyan,  ’38 ve ‘51 yılları arasında Amerika listelerinde 113 hit şarkı çıkaran  efsane grubun tarz yaratan kıyafetlerle şarkı söyleme tavrını yeniden canlandıran bir gruba kim direnebilir ki? The Puppini Sisters yaptıkları müziği tarzları ile buluşturan Swing-Pop türünü vokal caz ile harmanlayarak tüm dünyaya yeniden sunmaya çoktan hazırlar.

 

2004 yılında Marcella Puppini, Kate Mullins ve Rosanna Schura (sonrasında yerini Stephanie O’Brien’a bırakmış) ile birlikte bir kadın vokal grubu kurmaya karar vermiş.

 

Aynı müzik kolejine giden ve kardeş olmadıkları halde müthiş bir uyum yakalayan Kate heavy metal grubu ‘Killed In Action’ ile söylerken kendini birden caz vokal grubunda buluvermiş kendini.

 

Her şarkıyı disiplinli ama neşe uyandıran bir biçimde yeniden ilgi çekici hale getiren grup, ilk iki albümleri Betcha Bottom Dollar ve The Rise and Fall of Ruby Woo ile 30’lardan 50’lere klasikleşmiş parçaları yeniden yorumladılar. Christmas with the Puppini Sisters albümüyle Noel şarkıları da yorumlayan grup nostaljik Hollywood  çalışmalarının dışında Michael Buble’nin Christmas albümünde de söylemişler.

 

8 yıllık kariyerleri boyunca the Puppini Sisters Prens Charles’tan Cyndi Lauper’a kadar ünlü hayranlar da edinmiş. Satışlarıyla altın ve platin plak statülerine de ulaşan grup, dünyanın en prestijli sahnelerinde de sahne almışlar. Son olarak Olympia Paris ve The Shepherd’s Bush Empire sahnelerine çıkan grubun biletleri haftalar öncesinde tükenmiş. Grup ayrıca en ünlü Electro-Swing grupları ve geleneksel orkestralarla da sahne alıyor.

 

Temmuz 2012’de gruba yeni katılan ve Stephanie O’ Brien’ın yerini alan Terrianne Passingham ile ekibin enerjisi tazeleniyor. Terrianne Yorkshire’lı, alev saçlı bir vokal olarak tarif ediliyor ve flüt ve saksafon çalıyor. Eski usül swing ve goth/punk geçmişini grubun müziği ile buluşturan Terrianne, rengarenk bir ekibi daha da zenginleştiriyor. 

 

Bu sene 10. Yıllarını kutlayan grup Michael Buble’nin 'To Be Loved' albümünde sanatçı ile Nevertheless isimli parçayı seslendirdiler.

 

The Puppini Sisters 10. Yıl turneleri kapsamında muhteşem aranjmanlardan unutulmaz Rock parçalarının caz ve swing düzenlemeleri ile birlikte dillerden düşmeyen yeni yıl parçalarına dopdolu  repertuarlarıyla 20 Aralık Cumartesi ve 21 Aralık Pazar Akasya Acıbadem’de sizlerle!

 

Diskografi:  Betcha Bottom Dollar  (2006) - The Rise and Fall of Ruby Woo (2007) - Christmas with the Puppini Sisters (2010) - Hollywood (2011)

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020