Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1788
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İspanyol tenor Placido Domingo, İstanbul'da konser verecek. - 08.11.2014Dünyanın en önemli sahnelerinde yarım yüzyılı aşkın kariyeri boyunca, 140'tan fazla rol seslendiren, 9 Grammy ödülü sahibi İspanyol tenor Placido Domingo, İstanbul'da bir konser verecek.

 

Istanbul Entertainment Group'tan yapılan açıklamaya göre, 3 bin 600'ü aşkın performans gerçekleştiren, 500'ün üstünde konser yöneten, çoğu tam opera kayıtlarından oluşan 100'ü aşkın albüm çalışmasına imza atan Domingo, Map İletişim, Pozitif Live ve Piu Müzik işbirliğiyle yapılacak organizasyonla 19 Ocak 2015'te Ülker Sports Arena'da sahne alacak.

 

Bu yılın başında başladığı dünya turnesi kapsamında New York, Berlin, Londra, Madrid, Rio de Janerio ve Milano'nun ardından İstanbul'da 74'üncü yaş gününden 2 gün önce konser verecek olan Domingo'nun konser biletlerine Biletix’ten ulaşabiliyor.

 

PLACİDO DOMİNGO

Placido Domingo, geçen ay Akdeniz şarkılarını içeren Encanto del Mar albümünü yayımladı. Son olarak 30 Ekim'de Londra'da iTunes festivalinin kapanış konserinde yer alan ve Londra Kraliyet Opera sahnesinde Verdi'nin I due Foscari performansını sergileyen Domingo, ilerleyen yaşına rağmen aktif sanat hayatıyla "operanın kralı" unvanını koruyor.

 

Tenorluğun yanı sıra orkestra şefliği yapan Domingo, Los Angeles Operaevi'nin genel direktörlüğü görevini yürütüyor.

 

Placido Domingo'nun repertuvarı, Mozart'tan Verdi'ye, Berlioz'den Puccini'ye, Wagner'den Ginastera'ya kadar geniş bir aralığı kapsıyor. Klasik operanın 40'ı aşkın baştenor rolünde performansa imza atan Doming, rol aldığı opera filmleri, TV programları, plakları, verdiği konserler ve katıldığı müzik şenlikleriyle "opera sanatının halka yayılmasında etkili sanatçılardan biri" şeklinde tanınıyor. 1990 yılında İtalya'daki Dünya Kupası için hazırlanan "Three Tenors" konseriyle uluslararası üne kavuşan tenorun, İtalyan Luciano Pavarotti ve Katalan Jose Carreras ile verdiği 35 konseri kapsayan turnesinin kaydı, klasik müziğin en çok satan albüm serisi olarak biliniyor.

 

Tenorluğunun yanı sıra 2009'da Simon Boccanegra'daki bariton başrolünde yer alan ve bariton roller söylemeye devam eden Domingo, 2003 sonu itibarıyla gerçekleştirdiği 144 farklı rol seslendirmesiyle bu alandaki rekoru elinde tutuyor.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021