Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 15 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları eski Genel Sanat Yönetmeni olan şimdilerde ise Devlet Tiyatrosu’nun Genel Müdürlüğü’nü yapan Nejat Birecik, Nur Akalın’ı özel kalem müdürü yaptı. - 31.10.2014Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda bir dönem genel sanat yönetmenliği yapan, ‘Çocuklar Duymasın’ adlı televizyon dizisiyle tanıdığımız Nejat Birecik, son olarak geçtiğimiz günlerde Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürü olmuştu. Devlete bağlı sanat kurumlarını yok etmeyi amaçladığı öne sürülen Türkiye Sanat Kurulu (TÜSAK) Yasa Tasarısı Taslağı’nı savunan Nejat Birecik’in görevde kalması nedeniyle hemen hemen her gün kurumdan istifa geldiği ileri sürülüyor. 

 

ESKİ BAŞKANIN EŞİ

En son İzmir DT Müdürü Metin Oyman, Erzurum DT Müdürü Levent Aras ile İstanbul DT Müdür Yardımcısı Selen Birkiye ve İstanbul DT Sanat Teknik Müdürü Ethem Özbora da görevinden istifa etti. Öte yandan Birecik, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’ndan yakın arkadaşı olan Nur Akalın’ı özel kalemi olarak atadı. Şehir tiyatrolarında görev yaparken AKP’li yönetim tarafından Seka Park’a sürülen Nur Akalın’ın TÜSAK’a karşı tavır izlediği biliniyor. Birecik’in Değirmendere Belediyesi’nin CHP’li eski başkanı Ertuğrul Akalın’ın da eşi olan Nur Akalın’ı görevlendirmesi şaşkınlık yarattı.

 

İDARİ AMIR KALMADI

Kurumda son olarak da İstanbul DT Müdür Yardımcısı Selen Birkiye, İstanbul DT Sanat Teknik Müdürü Ethem Özbora, Erzurum DT Müdürü Levent Aras ile İzmir DT Müdürü Metin Oyman da genel müdürlüğe istifa dilekçelerini sundu. Son istifalarla birlikte DT’nin şu an 6 bölgesinde idari amir bulunmuyor. Üst üste gelen istifaların ardından Birecik’in bazı dilekçeleri henüz onaylamadığı ileri sürülüyor.

 

KENDİ EKİBİNİ KURACAK

Öte yandan Birecik’in gelen istifaların ardından yerine kendi isimlerini koyacağı ileri sürülüyor. İstifaların onaylanması durumunda da kurumda rutin aylık oyun programlarının bile aksayacağı, bu nedenle kurumun “fiilen işlemez duruma geleceği” iddia ediliyor. Ayrıca Birecik’in, kurum içi atamalarda zorlandığı için Ankara DT Müdürlüğü’ne Ankara Devlet Opera ve Balesi viyola sanatçılarından Murat Gedikli’yi atamak istediği konuşuluyor.

bizimkocaeli

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020