Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

28 yaşında geldi, sadece bir temsilde görev aldı. - 06.09.2007Viyana’da bulunduğu dönemde Pavarotti’nin öğrencisi olan opera sanatçısı Hakan Aysev, “Bu kadar çocuksu, doğal bir dünya starı doğmadı” dedi.

Ünlü tenorun öğrencisi olan opera sanatçısı Hakan Aysev, “hocasının” ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Yaptığı açıklamada, “Bunu müzik dünyasının bir kaybı olarak düşünmüyorum. İnsanlığın kaybı bu...” sözleriyle duygularını ifade eden tenor, üzüntüsünü şu cümlelere döktü:

“Her şeyden önce o büyük efsanevi kariyerinin yanında, mütevazı kişiliğiyle, sevecenliğiyle, sempatikliğiyle dünyanın gönlünü kazanmıştı. Sadece klasik müzik dünyasında da değil, dünyada bu kadar büyük bir yıldız, bu kadar sempatik, insanların içinde, bu kadar çocuksu, doğal bir dünya starı doğmadı. Doğmayacak da... Bence onun yeri de asla doldurulamayacak. Müzik dünyasına onun gibi sempatik, halkın içinden bir ses bir daha gelmez.”

Aysev, Pavarotti ile 1991’de tanıştığını, Viyana’ya geldiği dönemlerde beraber çalıştıklarını ve ünlü tenoru en son 1995 yılında gördüğünü söyledi. Luciano Pavarotti’yle yüz yüze görüşmese de sürekli haberlerini aldığını anlatan Hakan Aysev, “O da benim haberlerimi alıyordu. Şimdi cenazesine gitmek istiyorum. Cenaze pazar günü olacakmış, ancak o gün de Gaziantep’te büyük bir konserim var. Ama bir şeyler yapmaya çalışacağım” dedi.

Başkent sahnelerinde seyirciyle buluşan, Giacomo Puccini’nin ünlü yapıtı “La Boheme”in rol dağıtımında başrol Rodolfo için öncelikli sahneye çıkacak birinci kast olarak o dönemin ünlü sanatçısı İsmet Kurt, ikinci kast Rıdvan Yücel’in seçildiği eserde, o zamanlar 28 yaşında olan Luciano Pavarotti de üçüncü kast olarak yerini aldı. Pavarotti, sadece bir kez sahneye çıkabildi.

Bu anıyı anlatan sanatçı İsmet Kurt, Pavarotti’nin bugün dünyanın en büyük tenoru olduğunu belirterek, “O zamandan bu zamana tabii ki çok şey değişti. Bugün Pavarotti’nin sesi bilgisayar gibi, en ufak bir hatası yok” demişti.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021