Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 39 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ulusaldan Evrensele D-Marin - 01.09.2007Dört günlük yoğun bir programla dinleyicilere müzik ziyafeti yaşatanD-Marin Turgutreis Klasik Müzik Festivali, 2 Eylül Pazar akşamı kemancı Mirjam Tschopp ve piyanist Gülsin Onay'ın sahne alacağı dev konserle sonaeriyor.

30 Ağustos ila 2 Eylül tarihlerinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali "Ulusaldan Evrensele" teması altında dünyaca ünlü solistleri müzikseverlerle buluşturuyor. Dört güne yedi konser sığdıran festivalde 4 orkestra ile 11 solist yer alıyor. 2 Eylül Pazar akşamı  gerçekleşecek kapanış konserinde ise şef Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, kemancı Mirjam Tschopp ve  piyanist Gülsin Onay'a eşlik edecek. 

2007'de 100. doğum yılını kutladığımız Adnan Saygun'un anısına temasını"Ulusaldan Evrensele" olarak belirleyen D-Marin Klasik Müzik Festivali kapanışta klasik müzikseverlere bir sürpriz yapıyor. Konserin ilk yarısında sahne alacak Mirjam Tschopp Saygun'dan Keman Konçertosunu seslendirirken, Saygun'un en güçlü yorumcusu kabul edilen piyanist Gülsin Onay ikinci yarıda  bu kez Chopin ile dinleyicilerin karşısında olacak. 

CSO ilk kez Festivalde 

Ocak ayından itibaren şef Rengim Gökmen'in müzikal yönetiminde yeni birivme ile çalışmalarına devam eden Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası D-Marin Turgutreis Festivalinde ilk kez çalıyor. 

Devlet Sanatçısı ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası solisti piyanist Gülsin Onay konserde Chopin'in 2. Piyano Konçertosunu seslendirecek. Chopin yorumları dünya çapında dinleyicilerin ve eleştirmenlerin övgüsünü alan ünlü piyano virtuozumuz Ocak 2007'de Polonya Devleti tarafından Üstün Hizmet Nişanı ile onurlandırılmıştı. 

Genç kemancı Mirjam Tschopp ise 2005 yılında CPO etiketi altında yayınlanan Saygun'un Keman Konçertosunu seslendirdiği albümüyle son derece olumlu eleştiriler almıştı. 

Ulusal ekolden gelerek evrensel boyutta eserlere imza atan iki önemli bestecinin eserlerine yer verilecek Festival kapanış konseri 2 Eylül Pazar akşamı saat 21.30'da D-Marin Turgutreis Festival alanında gerçekleşecek.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020