Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

The Von Trapps, tüm dünyada sevilen bir ailenin müzik geleneğini aşk ve umut dolu şarkılarla bizlere taşıyor. - 11.10.2014Unutulmaz Neşeli Günler- The Sound Of Music - filminin efsanevi karakterleri Captain ve Maria Von Trapp’in gerçek torunları The Von Trapps, tüm dünyada sevilen bir ailenin müzik geleneğini aşk ve umut dolu şarkılarla bizlere taşıyor.

 

Türkiye’nin de en sevdiği gruplardan biri olan Pink Martini ile ortak çalışmalarından itibaren uluslararası kariyerlerinde hız kazanan kardeşler  müzik çalışmalarına ABBA şarkısı Fernando, Japon tangoları ve hatta Brezilya ritimli rengarenk şarkılarla devam ediyor. Kardeşler aşk dolu şarkılarını 12 Kasım’da İstanbul’da ilk kez İş Sanat’a getiriyor.

 

Pink Martini’nin son stüdyo albümü Get Happy’de Rufus Wainwright ile "Kitty Come Home" şarkısında karşımıza çıkan grup Portland’a yerleşip Thomas Lauderdale ile Pink Martini ile ortak albümleri “Dream a Little Dream”i kaydetti.  8. stüdyo albümlerine The Chieftains, Wayne Newton, ve Charmian Carr gibi isimler de konuk olurken grup “Dream a little dream” albümü için Justin Bieber ve Usher gibi öğrencilerine de vokal koçluğu yapmış  Jan Smith ile çalışş.

 

The Sound of Music – Neşeli Günler filminin ruhunu filmin yayınlandığı 1964 senesinden yıllar sonra da aynı ailenin gençleri olarak sahnelere taşıyan The Von Trapps, The Captain ve Maria von Trapp isimlerini yepyeni bir ruha büründürerek tüm dünyaya ulaştırıyor.

 

The Von Trapps solo konserleri ile Türkiye’de ilk kez 12 Kasım’da İş Sanat’ta.

 

12 KASIM 2014, Saat 20.00- İŞ SANATThe Von Trapps Hakkında

 

The Von Trapps, The Sound of Music- Neşeli Günler - filminden Captain ve Maria von Trapp’ın büyük torunları 4 kardeş Sofi, Melanie, Amanda, ve August von Trapp’den  oluşuyor. Ailenin geleneğini sürdürmek üzere, sahnelerde ve stüdyoda olmak üzere kardeşler son 12 yıldır sahnelerdeler.

 

Türkiye’nin en sevdiği gruplardan biri olan Pink Martini ile ortak çalışmalarından itibaren uluslararası kariyerlerinde hız kazanan kardeşler, naif ve aşk dolu şarkılarını tüm dünyaya ulaştırıyor.

 

Pink Martini ile ilk kez Get Happy’nin bir parçası olarak Rufus Wainwright ile "Kitty Come Home" şarkısında birlikte çalışan ekip, Portland Oregon’a yerleşip Thomas Lauderdale ile yepyeni bir işbirliğine de imza atarak Pink Martini ile ortak albümleri “Dream a Little Dream” kayıdı ile karşımıza çıkıyor. “Dream a Little Dream”’ çalışmasına The Chieftains, Wayne Newton, ve Charmian Carr gibi isimler de konuk olurken grup kariyerlerine meşhur ABBA şarkısı Fernando, Japon tangoları ve hatta Brezilya ritimli  rengarenk şarkılarla devam ediyor.


Ekip en son stüdyo albümü “Dream a little dream” için Justin Bieber ve Usher gibi  ö
ğrencileri de çalıştıran vokal koçu Jan Smith ile çalışş. The Von Trapps 14 Temmuz akşamı ilk kez geldikleri Türkiye'de Pink Martini konserine konuk sanatçı olup aynı sahneyi paylaşştı.

 

Tüm dünyada sevilen bir ailenin müzik geleneğini sürdüren kardeşler, The Von Trapps olarak konserler ve albümler ile müzik çalışmalarına devam ediyor. Avusturya’dan kaçan ve Amerika’ya yerleşen bir ailenin müzik dolu öyküsünü sürdüren gençler, The Sound of Music – Neşeli Günler filminin ruhunu filmin yayınlandığı 1964 senesinden yıllar sonra da aynı ailenin gençleri olarak sahnelere taşıyor. The Captain ve Maria von Trapp isimleri torunlarıyla yepyeni bir ruha bürünüyor.

 

Sofi (25), Melanie (23), Amanda (22), ve August von Trapp (19) ailenin büyük torunları olarak şarkılarını Avrupa, Avustralya, Asya, Afrika ve Kuzey Amerika kıtalarında sahnelere taşırken, özellikle İngiltere, Yeni Zelanda, Çin, Japonya ve Filipinler’de büyük ilgi gördükleri konserleriyle de ailenin ismini gururla parlatmaya devam ediyor.

 

The Hollywood Bowl, The Sydney Opera House, Pekin’deki The Forbidden City gibi ünlü sahnelere de çıkan ekip, Pink Martini ve New York Pops Orkestra ile gerçekleştirdikleri meşhur Carnegie Hall performanslarından beri ayrıca Amerika ve Kanada’da ünlü senfoni orkestralarıyla da sahneye çıkıyor. The Boston Pops, Cincinnati Pops, Toronto Senfoni, The Pasifik Senfoni, ve Nashville Senfoni ekibin sahneyi paylaşğı dünyaca ünlü orkestralardan sadece bazıları… Amerika’da ekranlarda da ünlenen grup, Today Show, Good Morning America, CBS Sunday Morning, The View, Oprah Winfrey’nin meşhur talk- show programıyla da çok konuşuldu…

 

Dört kardeş ilk olarak Avusturya ve Amerikan folk şarkıları ile yola çıkarken, büyükbabaları, Werner von Trapp ‘ın  ( Neşeli Günler filminden Kurt rolüyle bildiğimiz) Kalispell Montana’daki evlerinde öğrettiği şarkılarla müziğe ilk adımlarını atmışlar. Büyükbabalarına "Opa" diye hitap eden torunlar, 12 yıl önce felç geldiğinde  dedelerine de başında şarkılar söylemişler.

 

Dört kardeş umut dolu şarkılarını ve müziklerini çok farklı amaçlara da sunuyor. Ruanda ‘da 2009 senesinde bir yetimhanede çocuklara şarkılar öğreten kardeşler, Ruanda Milli Marşını da öğrenip, ülkenin bağışlayıcılık ve umut dolu mesajlarına eşlik etmek üzere Ruanda Cumhurbaşkanı’nın huzurunda da şarkılar söylemişler.


Geçti
ğimiz Mart ayında büyük bir Amerika turnesine çıkan kardeşler, The Von Trapps yoluna dünya turnesi ile devam ediyor ve 12 Kasım’da aşk dolu, saf ve umut veren şarkılarını Türkiye’de ilk kez İş Sanat’a getiriyor.

 

Biletler Biletix'de! 
www.biletix.com  
Biletix Ça
ğrı Merkezi (0 216 556 98 00) 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020