Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İstanbul Resitalleri Başlıyor! - 18.09.2014İstanbul Resitalleri 8. sezonu, dünya klasik müzik takvimlerinin 2014- 2015 programlarında yer alan muhteşem virtüözleri, Ekim'den Haziran'a 9 ay boyunca, İstanbul'un en prestijli adreslerinden Sakıp Sabancı Müzesi 'the Seed'de İstanbul izleyicisi ile buluşturuyor.!

 

Müthiş virtüözler yeni sezonda, New York, Londra, Zürih, Amsterdam ve Paris gibi büyük dünya kentlerinin

yanısıra İstanbul’da sahneye çıkacak.

 

17 Ekim 2014 açılış resitali ile başlayacak olan 2014-2015 sezonu, 4 Haziran 2015 tarihinde final resitali ile sona erecek.

 

Yeni sezon açılışı, son yılların ortalığı kasıp kavuran, günümüzün en büyük Rus piyanistlerinden Alexei Volodin ile 17 Ekim'de gerçekleşiyor. New York Times'ın "piyanoya meydan okuyor" diye yazdığı Rus asıllı Amerikalı piyanist Natasha Paremski İstanbul Resitalleri'nin 8 Kasım'da konuğu olacak. 2014 yılının kapanışını ise 11 Aralık'ta çağdaş repertuarın baş kadını olarak bilinen Tamara Stefanovich yapacak.

 

2015, Dublin Uluslararası Piyano Yarışması Birincisi (2006) Romain Descharmes ile 16 Ocak'ta başlayacak. Yeni sezonun izleyicilerine 14 Şubat hediyesi Çin'in uluslararası ilk kadın gitaristi Xuefei Yang olacak. ICMA 2014 Uluslararası Klasik Müzik Ödüllerinde "Yılın En İyi Solo Albümü" ödülünü kazanan ve çok az piyanistin çalmaya cesaret edebileceği eserleri seçmesiyle ün yapmış başarılı Alman piyanist Joseph Moog ise 12 Mart'ta ilk İstanbul resitalini verecek.

 

İstanbul Resitalleri, yayınlanan her albümü liste başı olan ünlü Amerikalı Bach piyanisti Simone Dinnerstein'ı 10 Nisan'da ağırlıyor. Tüm zamanların en iyi piyanistlerinden biri olmaya aday gösterilen ve 2006 Leeds Uluslararası Piyano Yarışması Birincisi Güney Kore’li Sunwook Kim 9 Mayıs'ta İstanbul’da ilk kez sahneye çıkacak. Kim, yarışmada 48 ülkeden katılan 235 piyanist arasından birincilik kazanmıştı.

 

İstanbul Resitalleri 2014-2015 sezon kapanışı dünyaca ünlü İsviçre'li piyanist Oliver Schnyder ile 4 Haziran'da gerçekleşecek.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021