Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Bodrum Oda Orkestrası'ndan muhteşem konser... - 09.09.2014Bodrum Oda Orkestrası 15 Eylül Pazartesi günü Bodrum Kalesinde halka açık bir konser gerçekleştirilecek. Konser saat 20.45 de başlayacak.Konserde Vivaldi’nin ünlü Mevsimler’i  Kodallının Telli Turnası ve Çaykovskinin Serenad’ı seslendirilecek. Konserin ana destekçisi Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü. Konsere Bodrum Belediyesi ve bazı sponsorlar da destek vermekte.

 

2007 yılında aynı zamanda Turgutreis doğumlu olan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Numan Pekdemir’in Sanat Koordinatörlüğünde Bodrum Belediyesince kuruluş çalışmalarına başlanan Bodrum Oda Orkestrası 30 kişilik kadrosuyla 15 Eylül 2014 Pazartesi günü muhteşem denilecek bir programla Bodrum’lu sanatseverlerin karşısına çıkacak.


İ
zmir Devlet Senfoni Orkestrası bünyesindeki bazı sanatçıların bir araya gelerek oluşturdukları grup 2008 yılı Mayıs ayında Bodrum Nurol Kültür Merkezinde İlk konserini Gürer Aykal ve Suna Kan ile birlikte gerçekleştirmiştir. Bodrum Oda Orkestrasını,daha sonra Naci Özgüç, Erol Erdinç, Antonio Pirolli, Stefano Mazzoleni, Orhun Orhon İbrahim Yazıcı, Lee Jong-Wuk, İclal Kardıçalı, Betin Güneş,  gibi şefler yönetmiş İdil Biret,Şefika Kutluer,Sema Korkut,Ozan Akkol,Aytül Büyüksaraç,Lee Gong-Hee, Altuğ Dilmaç,Mario Hossen ve Pepe Romero gibi usta virtüözlere de eşlik edilmiştir. Bodrum Oda Orkestrası çalışmaları Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce de desteklenmektedir.Bu konserede ayrıca Bodrum Belediyesi,  Sun Dance Hotel, Timur Kabaklarlı, D-Marin Turgutreis, Arif Vidinli, Tükelmat A.Ş, ve Özveren A.Ş  de destek vermektedir.


Bodrum Oda Orkestrası Kenseri
15. Eylül. 2014 Saat:20.45
Bodrum Kalesi  Bodrum/Mu
ğla


Orkestrayı bu konserde
Şef Nesrin Bayramoğulları yönetecek,solist olarak da keman sanatçısı Ersun Kocaoğlu katılacak.Her iki sanatçı da İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı olup kuruluşundan bu yana Bodrum Oda Orkestrası çalışmalarına katılmaktadırlar.


Konser programında Vivaldi’nin ünlü Mevsimler’i, Nevit Kodallı’nın Telli Turna orkestra süiti ve Çaykovski’in yaylı çalgılar için yazılmı
ş Seranad’ı seslendirilecek.


Orkestra Bodrum’dan sonra 17 Eylül günü de Fethiyede Benyamin Sönmez anısına gerçekle
ştirilen 3.Fethiye Klasik Müzik Festivalinde de solist olarak Ozan Akkol’un katılımıyla bir konser verecek.

 

Bodrum Oda Orkestrası Sanat Koordinatörü Numan Pekdemir konserle ilgili şunları söylemiştir:‘Bilindi
ği gibi Bodrum Oda Orkestrası olarak değerli sanatçı arkadaşlarımla konserler vermekteyiz. Şimdiye kadar Ankara ,İstanbul,İzmir başta olmak üzere değişik kentlerde konserler verdik.Aldığımız bir davet üzerine 2012 yılı Eylül ayında Kore de son derece başarılı yedi konser etkinliğine katıldık.2015 için tekrar davet edildik.Ama benim için her zaman Bodrum ve Turgutreis konserlerinin ayrı bir değeri olmuştur . Doğduğum kente bu anlamd hizmet vermenin önem arzettiğini özellikle belirtmek isterim. Bu etkinliklerimizde amaç maddi bir kazanç elde etmenin ötesinde hemşerilerimize klasik müziğin en güzel örneklerini sunabilmek.Bu konser için Genel Müdürlüğümüzün çok önemli ve değerli katkılarını gördük.Genel Müdürümüz Sayın Murat Salim Tokaç başta olmak üzere Genel Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Bodrum Belediyesine ve Başkan Sayın Mehmet Kocadon’a ve değerli sponsorlarımıza da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Umarım günün birinde, ama uzak olmayan bir günde Bodrum Filarmoni Orkestrasının da konserlerine başlamış oluruz’

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021