Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 31 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Fazıl Say'ı linç etmeye kalkanlar köylünün bu cevabndan utansın... - 07.09.2014Piyanist Fazıl Say, vokali Serenad Bağcan ile birlikte Kayseri’nin Sarıoğlan ilçesinin daha önce köy olan Karaözü Mahallesi'nde konser verdi.

Haber ve Foto
ğraflar: OdaTv

     

Ömer Hayyam’ın rubailerini Twitter hesabından paylaştığı için gördüğü tepkiler üzerine 2013 yılında 10 ay ceza alan Say, bir müzik arasında "Ömer Hayyam benim yakınım olur" dedi.

Ressam, gazeteci ve yazar Fikret Otyam’ın isminin verildiği Kültürevi’nin daveti üzerine düzenlenen Fazıl Say ve Serenad Bağcan konserine, ünlü piyanistin babası Ahmet Say, Fikret Otyam, davetliler, müzikseverler ve Karaözü halkı ilgi gösterdi.

Belde meydanına kurulan platformda piyanosunun başına geçen Fazıl Say, bestelediği Nazım Hikmet’in ‘Memleket’ şiirini seslendirerek konserine başladı.
     

Serenad Bağcan’ın vokalistliği ile devam eden konserde Fazıl Say, bestelediği Ömer Hayyam’ın ‘Akılla bir konuşmam oldu dün gece’ rubaisini seslendirdi.

Twitter hesabından Ömer Hayyam’ın rubailerini paylaşınca gördüğü tepkiler üzerinde 2013 yılında 10 ay hapis cezası alan Fazıl Say, "Şimdiki şairimiz, Ömer Hayyam. Kendisi benim yakınım olur" dedi.

Say’ın bu sözleri büyük alkış aldı. Konserin ardından ayakta alkışlanan Say, kendisini dinlemeye gelen babası Ahmet Say’ın da doğum gününü kutladı.
     

Etkinliğin ikinci bölümünde ise edebiyatçı yazarlar Orhan Kemal, Orhan Veli ve Oktay Rıfat’ın doğumlarının 100’üncü yılı nedeniyle Ahmet Say, Fikret Otyam ve Işık Öğütçü anılarını anlattı. Say, konserin ardından beldeden ayrıldı.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021