Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ladino müziğinin sıra dışı yorumcusu Yasmin Levy; müziğini hayranlarına büyüleyici bir şekilde sergiledi. - 29.08.2014Yasmin Levy, Pera Event organizasyonunda gerçekleştirilen Turkcell Yıldızlı Geceler konserleri çerçevesinde, Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde sevenleri ile buluştu.

     

Ladino müziğinin sıra dışı yorumcusu Yasmin Levy; Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında Açıkhava’da, İspanyol flamenkosunu, Arjantin tangosunu ve Portekiz fadosunu yansıtan müziğini hayranlarına büyüleyici bir şekilde sergiledi.

Muhteşem performansının yanı sıra sade ve şık beyaz kostümü ile de seyircilerin beğenisini kazandı. Performansına ‘Sevda’ şarkısı ile başlayan Levy, “Cada Dia” şarkısından sonra Türkçe ve İngilizce hoşgeldiniz konuşmasını yaptı.

Yasmin Levy:“Ben bir politikacı değilim ama, Gazze ve İsrail ve yaşanan durumlardan dolayı bir sürü eşim dostum, Türkiye’ye gitme dedi. Ama bu gönül bunları dinlemiyor, burada olduğum için çok mutluyum ve kalpten söylüyorum, Türkiye benim ikinci vatanım"
     

Alkışlar eşliğinde konserine devam eden Levy, Naci en Alamo, Hsta Simpre Amor, La Alegria, Me Voy, Una Noche Mas ve Firuze parçalarından sonra bir sürpriz yaptı ve sahneye Zülfü Livaneli’yi davet etti.

Yiğidim Aslanın Burda Yatıyor ve San Ton Metanasti (Kardeşim Duymaz) parçalarını birlikte seslendiren Levy ve Livaneli, Livaneli’nin biz “Yurtta Barış, Dünyada Barış”ın insanlarırıyız diyerek sahneden ayrılırması ardından dakikalarca alkışlandı.

‘Adio Kerida’, ‘La Cumparsita’, ‘Libertad’, ‘Olvidate de Mi’ şarkıları ile devam etti. Türk sazlar eşliğinde seslendirdiği şarkılar ve şarkıları ile yaşadığı tutkulu anları ile canlı performansına bambaşka bir ruh kattı.
     

Yasmin Levy, büyüleyici sesi ve şarkı sözü yazarlığı farklı müzikal kültürlerin birbiriyle bütünleşmesini sağlayarak Açıkhava’da unutulmaz bir gece yaşattı.

Atilla Özdemiroğlu, Sertab Erener, Doğukan Manço, Tuğba Yurt ve cemiyet hayatının ünlü isimleri Levy’i dinlemeye gelenler arasında idi.

Ama asıl süpriz, 29.Ağustos’ta Yasmin Levy’den sonra Açıkhava’da sahneye çıkacak George Dalaras’ın konser ziyareti idi.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021