Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 45 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sadece Çolpan İlhan için mesaj yayımladı... - 27.07.2014Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, ardı ardına vefat eden Ankara Devlet Konservatuarı Piyano Ana Sanat Dalı eski başkanı, piyano hocası Nimet Karatekin ile  Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Sevda Şener'i görmezlikten geldi. Paris'te vefat eden piyanist Devlet Sanatçısı Verda Erman ile Türk opera sanatının derin seslerinden opera sanatçısı bas Ayhan Baran için de herhangi bir mesaj yayımlamadı.

 

Bakan Ömer Çelik, 25 Temmuz 2014 günü kalp krizi sonucu evinde vefat eden sinema ve tiyatro  oyuncusu Çolpan İlhan için bir mesaj yayımlayarak, ayırımcılık yaptığını ortaya koymuş oldu.

 

Kültür ve Turizm Bakan'ı Ömer Çelik’in mesajı şöyle:

 

“Sanatçı kimliği ile müstesna bir yere sahip Çolpan İlhan’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.

 

Tiyatromuzun ve sinemamızın duayen isimlerinden İlhan, bizlere kattığı değerler ve bıraktığı eserlerle her zaman sevgi ve şükranla yad edilecek.

 

Devlet sanatçısı Çolpan İlhan, sanatımıza yaptığı hizmetin yanı sıra zarif duruşu, örnek kişiliğiyle de unutulmayacak, dimağımızda farklı bir yere sahip olacaktır.

 

Büyük sanatçıyı son yolculuğuna uğurlarken merhumeye Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve sanat camiamıza başsağğı diliyorum.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020