Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Akyurt Çocuk Korosu altı yeni eser ile 3 değerli kişi anısına sahnede - 31.05.2007Ülkemizde çoksesli müziğin tanınıp benimsenmesini ilke edinen Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın, "Müzik Eğitimini Küçük Yaşlarda Başlatma ve Yaygınlaştırma" projesi kapsamında 1994 baharında Akyurt İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşturulan bir grupla kurulan Akyurt Çocuk Korosu çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Çalışmalarını Pınar Alpay Yüksel yönetiminde sürdüren ve kurulduğu günden bu yana 90’dan fazla konser vermiş olan koro, besteci ve eğitimci Faik Canselen’e Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası verilmesi nedeniyle düzenlenen törende TRT Çoksesli Korosu ile yer aldı ve Dünya Müzik Örgütü “Jeunesses Musicales” Yönetim Kurulu toplantısı ile 22. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nde Yıldız İbrahimova ile de konser verdi.

Türk kültürünü tanıtmaya özen gösteren Akyurt Çocuk Korosu, repertuarına eklediği halk türküleri ve canlandırmalarıyla 19–22 Mayıs 2000 tarihleri arasında Macaristan’da katıldığı Miskolc Oda Koroları Festivali ve Szerencs Gençlik Koroları Festivali’nde verdiği dört konserde ve Türk çocuk şarkılarını tanıtmak üzere davet edildiği Uluslararası Orff Sempozyumu’nda beğeni topladı. 

Sosyal projelerde sıkça yer alan çocuk korosu, hastane ve yaşam evlerinde moral konserleri veriyor, SCA Müzik Vakfı Proje Korosu üye korolarından biri olarak gezi ve kültürel etkinliklere katılıyor. Koro daha önce depremzede arkadaşlarının acılarını paylaşabilmek oluşturulan ve “Umut 2000 Çocuk Korosu” üyeleri arasında yer alarak deprem bölgelerinde de konserler vermişti.

2 Haziran Cumartesi akşamı saat 19.00'da Opera Sahnesi’nde gerçekleşecek 12. Türkiye Korolar Şenliği’ne 12. kez katılacak olan Akyurt Çocuk Korosu, önceki yıllarda da pek çok özel şarkısının ilk seslendirilişini gerçekleştirdiği değerli öğretmenleri Ayça Nur Kip Akyol’un altı eserinin ilk seslendirilişini yapacak.

Hastane ve yaşam evlerinde moral konserleri de veren çocuk korosu, bu konserinde üç parçayı geçtiğimiz yıl içersinde kaybettiğimiz, gerek  kendileri gerekse Türkiye için alanlarında çok değerli üç kişi anısına seslendirecek: Devlet Opera Balesi solistlerinden ve türkülere ses veren tenor Ömer Yılmaz, Türk korolarını dünya ile  tanıştıran herkesin öğretmeni şef Muzaffer Arkan ile  ülkesi için sayısız hizmette bulunmuş ve en son organ bağış kampanyaları için çalışan Ali Dinçer.


Akyurt Çocuk Korosu
Pınar Alpay Yüksel, şef

Bayrağım         Ziya Aydıntan

AYÇA NUR KİP AKYOL’un 6 eserinin ilk seslendirilişi
Vatan Şarkısı              

Yurdumda Bahar                                
Tenor Solo: Ömer Yılmaz,
7.doğum günümüzde sazını kapıp yardımımıza koşan güzel sesli abimize...
 “Ali Dinçer” Şarkısı                                 Ayça Nur Kip Akyol- Zeynep Pınar Alpay Yüksel
1995 yılında bizimle dans eden ve bizi her zaman kucaklayan Ali amcamıza...

Yaşa Müzik                                         
Ayça ve Pınar öğretmenlerimizin de şefi Muzaffer Arkan da böyle dermiş...

Baba Beni Okula Göndersene             

Şarkımıza Uyun                                 
Soprano Solo: Ayça Nur Kip Akyol

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021