Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Chopin emin ellerde... - 26.04.2007İDSO’nun 27–28 Nisan tarihli konserlerinde solist olarak Chopin’in 2. Piyano Konçertosunu seslendirecek olan Verda Erman’ın ani rahatsızlığı nedeniyle bu hafta orkestranın sürpriz bir konuğu var:

Chopin yorumları nedeniyle Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırılmış Devlet Sanatçımız Gülsin Onay.

Konser için İngiltere’den gelecek olan Gülsin Onay, “Sayın Verda Erman’ın rahatsızlığına çok üzüldüm. Diğer yandan Chopin’i İstanbul’da çalacak olmak beni heyecanlandırdı. 2. Piyano Konçertosunu en son Şubat ayında Ankara’da Bilkent Senfoni Orkestrası ile seslendirmiştim. Chopin kendime çok yakın hissettiğim bir besteci. Onun bu eserini İstanbullularla paylaşacak olmak beni mutlu etti.” diye konu
ştu.

Nisan ayında İzlanda’da Vladimir Ashkenazy ile verdiği konseri de içeren yoğun programını takiben bir haftalığına İngiltere Cambridge’deki evine giden Gülsin Onay, tatilini üç günde bitirerek İstanbul’a geliyor. Sanatçı İstanbul’da vereceği konserin hemen ardından da 30 Nisan’da Ankara Müzik Festivalinin kapanış konserini gerçekleştirecek.

Gülsin Onay, dünyada önde gelen Chopin yorumcularından kabul edilmektedir. Onay’ın Chopin yorumları Avrupa basınında “Chopin’in 1. Piyano Konçertosu’nun gerçekten ender bulunan muhteşem bir yorumu”, “Grande Polonaise gibi virtüözlük gerektiren görkemli bir eserin içinde saklı olan şefkati ve kırılganlığı sergileyebilmesi şaşırtıcı” olarak değerlendirilmiştir. Chopin’in eserlerini Amerika’dan Japonya’ya pek çok ülkede seslendiren Onay, Stanislaw Wislocki, Marek Pijarowski, Tedeusz Strugala ve Antoni Wit gibi Polonyalı şefler ve Varşova Filarmoni ve Sinfonia Varsovia ile de konserler verdi. Rusya’da Saint Petersburg Filarmoni Orkestrası eşliğinde bestecinin iki piyano konçertosunun kaydını gerçekleştiren Sanatçının ayrıca Chopin’in solo piyano eserlerini seslendirdiği bir albümü de bulunmaktadır.. Onay, Var
şova, Torun, Bydgoszcz, Szczecin, Jelenia Gora kentlerinde ve bestecinin Zelazowa Wola’daki evinde de Chopin konserleri verdi. Polonya Devleti Gülsin Onay’ı “Polonya ulusal kültürünün ve Fryderyk Chopin’in müziğinin şöhret kazanmasına yapılmış çok büyük bir katkı olarak görülen çalışmaları için” Polonya Üstün Hizmet Nişanı ile onurlandırmıştır.

Atatürk Kültür Merkezi Büyük Sahnede gerçekle
ştirilecek konserler 27 Nisan Cuma akşamı 19.30’da ve 28 Nisan Cumartesi günü 11.00’de başlıyor. Şef Alexander Rahbari yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konserde ayrıca R.Strauss’un “ve Zerdüşt dedi ki” isimli eserini de seslendirecek.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021