Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ender rastlanan bir sesle Kış Yolculuğu - 26.04.2007Kendi neslinin en çarpıcı vokal dehalarından biri sayılan ve bugüne kadar elliye yakın CD kaydı yapan kontralto Nathalie Stutzman, resital programlarının olduğu kadar, konser ve opera sahnelerinin de vazgeçilmez isimlerinden biri. Alman Schallplatten Kritik, Fransız Diapason d’Or, Japonya Plak Akademisi ve Grammy’nin de arasında bulunduğu birçok ödülün sahibi olan Stutzmann, belli başlı opera salonlarının değişmez sanatçılarındandır. Özellikle Alman lied’leri ve Fransız şarkılarının en beğenilen yorumcularından biri sayılan sanatçının barok, klasik, romantik dönemlerin yanı sıra, 20. yüzyılı da kapsayan geniş repertuarı onu neslinin en iyi şancılarından biri yapmaktadır. Stutzmann, Seiji Ozawa, Sir John Eliot Gardiner, Sir Simon Rattle ve Christoph von Dohnanyi gibi şeflerin yönetiminde seçkin orkestralarla göz alıcı konser programları gerçekleştirmektedir.

Sanatç
ıya konserde Beethoven, Schumann ve Brahms gibi büyük bestecilerin eserlerini yorumlarken çok iyi bir sezgi ve iyi bir anlayış gösteren ve kayıtları ve icraları için çok olumlu eleştiriler almış ödüllü İsveç’li piyanist Inger Södergen eşlik edecek.

1994’ten beri birlikte çal
ıştığı Inger Södergren ile dünyanın belli başlı müzik başkentlerinde sayısız resital programı gerçekleştiren Nathalie Stutzmann, Fransız Sanat ve Edebiyet Şövalye nişanıyla onurlandırılmıştır. Paris’te doğan ve annesi Christine Stutzmann’la müzik eğitimine başlayan sanatçı, Paris’teki Lirik Opera Sanatı Okulu’nda Hans Hotter’le Alman lied eğitimi aldı. Stutzmann aynı zamanda çok iyi bir piyanist, fagot yorumcusu ve oda müzisyenidir.

İkili, Schumann ve Brahms’ın liedlerini, Chausson ve Poulenc’in yapıtlarını ve son olarak da uluslararası tüm müzik eleştirmenlerinden olumlu eleştiri alan ve Festivalde de yorumlayacakları Schubert’in "Winterreise" (Kış Yolculuğu) eserini kaydetmiştir.

Fransız Kültür Merkezi ve AYDINER Şirketler Grubu'nun katk
ılarıyla gerçekleşecek konser 26 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00'da Devlet Resim ve Heykel Müzesi Konser Salonunda.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021