Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Das junge Strichorchester - Alman Yaylı Çalgılar Çocuk Orkestrası - 22.04.2007Tor-Song Tan, şef
Berfin Aksu , keman


Münster Westfäl Müzik Okulu öğrencilerinden oluşan ve büyük bir müzik coşkusuna sahip yaş ortalaması 12 olan Orkestra, 1995 ve 1999’da Ulusal Orkestralar Birliği’nce düzenlenen yarışmalarda birincilik ödülü ile  “Almanya’nın En İyi Çocuk Orkestrası” ödüllerine layık görüldü. CD kayıtları da bulunan çocuk orkestrasının başarısı Alman ZDF televizyonu tarafından belgesel olarak çekilmiştir.

Orkestra şefliğindeki üstün performansı nedeniyle 2000 yılında Alman Müzik Kurumu tarafından teşvik ödülüne layık görülen Malezyalı şef Tor-Song Tan’ın yönetimindeki orkestranın konserinin solisti 9 yaşındaki  Berfin Aksu.

1988 yılında doğumlu Berfin Aksu, çok sevdiği öğretmeni Muhammedjan Turdiyev ile 6.5 yaşında keman çalmaya başladı. Eskişehir ve 5. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali orkestrayla konser veren Bilkent Üniversitesi MSSF Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu öğrencisi Aksu; kemanı duygularını çok iyi ifade edebilen, içini titreten bir araç olarak ve aile kavramıyla açıklıyor.

Alman Yaylı Çalgılar Çocuk Orkestrası'nın 24. Uluslararasi Ankara Müzik Festivali'ndeki konseri Goethe Enstitüsü-Ankara ve Meteksan 'ın katkılarıyla gerçekleşiyor.

Saat 19.00'da başlayacak konserde Pachelbel ve Vivaldi'nin kulağa tanıdık melodilerinin yanı sıra, Ayling, Lawrence ve Wilby gibi bestecilerin çocukların hayalgücünden esinlendiği eğlenceli eserleri dinlenebilecek.

 

 

 
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021