Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Efsane Müzisyen Georges Moustaki, Ankara'nın Festivalinde - 19.04.2007Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin nostalji konserlerinin bu seneki konuğu ünlü chanson ustası enstrümantalist, yazar-besteci-yorumcu, şair Georges Moustaki

Günümüzün en önemli şair müzisyenlerinden Georges Moustaki  20 Nisan Cuma akşamı gerçekleşecek konserde Ankaralı müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Eserleri Piaf, Reggiani, Barbara, Dalida, Montand ve Salvador gibi efsane şarkıcılar tarafından baş tacı edilen büyük besteci Moustaki, 24. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında 20 Nisan 2007, Cuma akşamı Ankara Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonunda bir konser gerçekleştirecek.

Yunan asıllı bir ailenin oğlu olarak Mısır’ın İskenderiye kentinde doğan Moustaki, küçük yaşlardan itibaren Fransız kültürünün etkisi altına girerek Fransız şarkıcılardan etkilendi. 1960’lar Fransa’sını kasıp kavuran Moustaki, Arap-Yunan-Fransız kültürlerinin karışımı ile büyüyen ve kendisini Akdenizli olarak niteleyen şarkıları Piaf, Dalinda gibi efsane şarkıcılar tarafından baş tacı edilen bir sanatçı. Farklı şarkıcılar için yazdığı “Eden Blues”, “Les Orteils du Soleil”, “Les Musiciens”,  gibi parçalarıyla iyice ünlenen Moustaki, 1969’da kendisi şarkı söylemeye başladı.

Günümüzün en üretken müzisyenlerinden biri olan ve 2005’de yayınlanan brezilya müziğinin etkilerini taşıyan son albümü “Varabond”da 73 yaşındaki sanatçının enerjisinin bir kanıtı.  Çok bilinen şarkıları: Le Meteque (ki bunun Tanju Okan tarafından dilimize çok etkileyici bir düzenlemesi yapılmış “Bu akşam çok efkarlıyım, kalbim neden kan ağlıyor”), Ma Solitude, Il Faut Voyager, Le Facteur, Il Est Trop Tard… Nostalji serisinin çarpıcı bir konseri.

İş Bankası’nın katkıları gerçekleşecek konser 20 Nisan Cuma akşamı saat.20.30'da MEB Şura Salonu'nda. 

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021