Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 14 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Misafir Olup, Müzikle Dokunabilmek - 04.10.2013Misafir Odası Solistleri (MOS) doğal bir süreçte oluşmuş, uzun yıllar profesyonel olarak müziklerini icra eden hepsi birbirinden değerli sanatçılar. Grubun kurucuları Soprano Leyla Çolakoğlu, Piyanist Rüya Taner, Keman Sanatçısı Bilgehan Erten ve Vurmalı Çalgılar Dinçer Özer. Meslek hayatları boyunca icra ettikleri müzik ve bağlı projelerin halka ulaşması çabası içerisinde olmuşlar. Öncelikle bu misyon için savaş vermişler. Katıldıkları turnelerde çok sesli müzik için söylenilen "Halktan Uzak" ibaresini dikkate alıp, Türkiye'nin Doğu ve Giineydoğusu dahil yaptıkları tüm Anadolu kapsamındaki çok sesli müzik konserlerinde alakayı da gözden kaçırmamışlar. MOS Solistleri yurtdışı konserlerinde de bu sanatsal anlayışı kendilerine ilke edinmişler. Türk ezgilerini yabancı sanat severlere tanıtırken, ülkemizin sanatsal gücünü misafir olduğu evrensel sahnelere taşımışlar. MOS öncelikle sunu iyi biliyor ki, kendileri de Anadolu'nun zengin kültürü içinden gelip, Cumhuriyet'in yetiştirdiği sanatçılar. 0 zaman fazla zaman kaybetmeden Anadolu'daki şehirlere; ASLINDA BİR 'ANLAMDA 0 ŞEHİRDE YAŞAYAN İNSANLARIN EVLERİNE" Misafir Odası Solistleri olarak kapıdan samimiyetle girmek ve hoş bir tat bırakmak ve biliyorlar ki Anadolu misafirine ilgi gösterir, bas üstünde tutar. MOS, konserlerinde halkın sevdiği klasik bati müziğinden halk müziğine kadar geniş bir yelpazede repertuarlarını sunmaktadır. MOS Felsefesinde her üyenin bir yükümlülüğü var. Öyle ki yeri geldiğinde hem üye hem solist hem de eslik eden bir rol üstlenir, tıpkı yaşam gibi. Aslında MOS Felsefesi hepimizin bu evrende misafir olduğunu, roller üstlendiğini ve yeri geldiğinde de kalıcı izler bırakması gerekliliğine inanır.

Misafir Odası Solistleri

Rüya Taner Piyanist - KKTC Devlet Sanatçısı
Bilgehan Erten Keman Sanatçısı  CSO Concertmaster
Leyla Çolako
ğlu Soprano - Ankara Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçısı
Dinçer Özer Vurmalı Çalgılar
Şefi - CSO

Konser 8 Ekim 2013
Saat: 20.00

Karadeniz Teknik Üniversitesi
Atatürk Kültür Merkezi - Trabzon

Davetiye edinme noktaları: Chef Edward's - Ayasofya Sahil Yolu , RA Kitabevi, Mitra Cafe - Atatürk Alanı,  Kalender Lokanta&Cafe, Edward's Cafe - Yavuz Selim Bulvarı

www.misafirodasisolistleri.com  

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020