Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 32 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, oylama sisteminde değişiklik olmaması durumunda Türkiye'nin gelecek yıl da Eurovision'a katılmayacağını söyledi. - 23.09.2013Puan sisteminde düzenleme olmaması durumunda Türkiye, gelecek yıl da Eurovision'a katılmayacak.

 

Açıklama TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'den geldi.

 

Şahin, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Türkçe Sözlü Müzik Festivali'nin (Türkçevizyon) tanıtımı için Çamlık Ofis'te düzenlenen basın toplantısında, konuştu.

 

Türkiye'nin geçen yıl düzenlenen Eurovision'a katılmadığını hatırlatan Şahin, şunları kaydetti:

 

"Oylamada SMS'ler ve jürinin verdiği oyların oranları farklıydı, SMS'lerle oylarımız artmaya başlayınca ilk onda, üçte, dörtte yer almaya başladık. Bu, Eurovision komitesini rahatsız etti ve oranları yüzde 50'ye getirdiler.

 

Böyle olunca da bunun bir haksızlık olduğunu dile getirdik. Ayrıca bugün bazı gazetelerde, Eurovision'la ilgili soruşturma başlatıldığıyla ilgili haberler var. Bunları ortaya koyduğumuzda, geçen yıl bu tarz organizasyona katılmayışımızın ne kadar doğru olduğunu görüyoruz. Muhtemelen gelecek yıl da Eurovision'a katılmama gibi bir düşüncemiz var.

 

Eğer süre bitene kadar puanlama sisteminde yeni bir düzenleme yapmazlarsa, gelecek sene Eurovision'a katılmayacağız. Çünkü bugüne kadar sadece özür dilediler, tekrar süreyi uzatacaklarını söylediler ama esas işin özüyle ilgili herhangi bir çalışma yapmadılar."

 

BM BENZETMESİ

Eurovision'da, Birleşmiş Milletler'de olduğu gibi 5 kurucu ülke bulunduğunu ve bunların doğrudan finale katıldıklarını belirten Şahin, "Siz bir sürü mücadele veriyorsunuz, belki yarı finali geçemiyorsunuz. O doğrudan finale katılıyor, bazen şarkıları sonuncu oluyor. Bu konularda itirazımız var" diye konuştu. Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Belediye Başkanı Osman Zolan ve AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci de Türkçevizyon'un düzenlenmesinin, kent tanıtımına katkısı olacağını ifade ettiler.

Foto
ğraf: Türkiye, Eurovision Şarkı Yarışması'na en son 2012 yılında Can Bonomo'nun 'Love Me Back' adlı şarkısıyla katılmıştı.NTVMSNBC

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020