Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Mauricio Vallina konseri - 24.07.2013Let’s Bodrum! 10. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Kübalı piyanist Mauricio Vallina’nın 25 Temmuz Perşembe günü saat 21:00’de Koyunbaba Antik Taş Ocağında vereceği konserle devam edecek.

 

Mauricio Vallina, müziğin dramatik yapısını üstün kavrayışı, parlak hafifliği, müthişşavurumcu gücü ve büyüleyici renk katmanıyla ender bir müzikal kişilik sergiler. Brüksel’de yaşayan Mauricio Vallina, (1970) ulusal ve uluslararası piyano yarışmalarında en iyi ödülleri kazanmış, önde gelen müzisyenler tarafından özgün yeteneği takdirle karşılanmış bir sanatçı. Valencia (1994) ve Gernika (1996) uluslararası piyano yarışmaları, ödül kazandığı yarışmalardan birkaçı; ayrıca Küba ve İspanyol müziğinde en iyi performans için özel ödüllere de layık görüldü.

 

La Roque d’Anthéron, Schleswig-Holstein müzik festivali, Ruhr Piano festivali, Radio France-Montpellier, Sintra, Lugano gibi büyük uluslararası festivallerde performans gösterdi. Avrupa, Amerika, Asya ve Avustralya’da önemli etkinliklerde solist olarak; oda müziğinde verdiği resitallerde ve orkestralarla verdiği konserlerde övgüyle karşılandı. Bach’tan çağdaşlara kadar geniş bir repertuvar sergileyen Vallina, programlarına keşfedilmemiş bestelerle çekicilik kazandıran bir sanatçı olarak öne çıkıyor. Vallina, 2010 yılından beri Lions Kulübünün “Mozart” Vienna Online Akademisinin executive profesörüdür.

 

Program

25 Temmuz Perşambe akşamı festival kapsamında sahneye çıkacak olan Mauricio Vallina, programının ilk yarısında J.S. Bach/F. Liszt’ten, “Fantasie and Fugue for Organ in G minör BWV 542” ve F. Liszt’ten “Totentanz: Paraphrase on Dies Irae. S 126 for piano solo” adlı eserleri seslendirecek. Sanatçı programının ikinci yarısında şu eserlere yer verecek; G. Verdi/F. Liszt, “Paraphrase de concert from Rigole”; R. Schumann, “Piano Quintet in E flat major, Op.44, Allegro Brillante, In modo d’una marcia. Una poco largamente, Scherzo: Molto vivace, Allegro ma non troppo”.

 

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Programı

25 Temmuz - Mauricio Vallina (Piyano, Küba)

28 Temmuz - Endellion Dörtlüsü (Yaylı dörtlü, İngiltere) & Gülsin Onay (piyano) Bosch sponsorluğunda

01 Ağustos - Aldo Ragone (Piyano, İtalya)

04 Ağustos - Pierre Réach (Piyano, Fransa) BODTO sponsorluğunda

10 Ağustos - Boğaziçi Caz Korosu

16 Ağustos - Carlo Domeniconi & Derek Gripper (Gitar, İtalya) Kempinski Barbaros Bay sponsorluğunda

 

Konserlerin başlama saati 21.00’dir. Biletler, Festival Merkezi, www.sosyotix.com, Let’s Bodrum! Standları, Antik Taş Ocağından (Yalnız konser günleri) temin edilebilir.

 

İletişim

0 537 656 71 27

0 535 519 58 50

0 532 163 17 65

www.gumuslukfestival.org

gumuslukfestival@gmail.com

twitter.com/gumuslukfest

www.facebook.com/gumuslukfestival

 

 

 

 

 

Mauricio Vallina Biyografi

 

Mauricio Vallina, 2001 yılında Internatıonal EMI Classics’ten çıkardığı ilk EMI Abbey Road CD’si için “Le Monde de la Musique” dergisinin “CHOC” etiketine layık görülmekle beraber Viyana, Londra ve Paris’te büyük övgü topladı. Brüksel’de yaşayan Mauricio Vallina, (1970) ulusal ve uluslararası piyano yarışmalarında en iyi ödülleri kazandı, önde gelen müzisyenler tarafından özgün yeteneği takdirle karşılandı. Valencia (1994) ve Gernika (1996) uluslararası piyano yarışmaları ödül kazandığı yarışmalardan birkaçı; ayrıca Küba ve İspanyol müziğinde en iyi performans için özel ödüllere layık görüldü.

 

1988 yılında, doğduğu şehir Havana’da “Altın” diplomayla mezun olduktan sonra Moskova “Tchaikovsky” Konservatuvarında (1996’da Güzel Sanatlarda Lisans), Madrid Kraliyet Konservatuvarı ve Como Uluslararası Piyano Vakfında mükemmel sayılan eğitimini tamamladı. Roberto Urbay, Henrietta Mirvis, Irina Plotnikova, Joaquin Soriano, Alicia de Larrocha, Dimitri  Bashkirov, Fou Tsong, Zenaida Manfugás ve Martha Argerich’in esaslı rehberlik ve etkileri, sanatçılığına olağanüstü bir boyut kazandırdı.

 

1998’de Zürich’teki ilk temsili Vallina’nın uluslararası kariyerinde belirleyici bir olaydı. La Roque d’Anthéron, Schleswig-Holstein müzik festivali, Ruhr Piano festivali, Radio France-Montpellier, Sintra, Lugano gibi büyük uluslararası festivallerde performans gösterdi. Avrupa, Amerika, Asya ve Avustralya’da önemli etkinliklerde solist olarak; oda müziğinde verdiği resitallerde ve orkestralarla verdiği konserlerde övgüyle karşılandı.

 

Mauricio Vallina, ileri gelen orkestralarla birçok tanınmış şefin yönetiminde sahne aldı. Oda müziğinde Polina Leschenko, Gabriela Montero, Geza Hosszu-Legocky, Mark Drobinsky, Renaud Capuçon ve Gautier Capuçon gibi müzisyenlerle sahneyi paylaştı. “Evening Talks”, “Nelson Freire” (bir Brezilya prodüksiyonu) adlı belgesel filmlerde ön plana çıktı, birçok ülkede ikili piyano konserlerinde Martha Argerich ile beraber çaldı; bu konserlerin kimisi, “Lugano Festivalinden Live” 2005, 2007 ve 2009 EMI etiketiyle kaydedildi.

 

Maurice Vallina, sadece tanınmış piyano repertuvarının klasiklerinde sivrilmekle kalmayıp her zaman programlarına keşfedilmemiş bestelerle çekicilik kazandıran bir sanatçı. Müzik zevki sınır tanımıyor, Bach’tan çağdaşlara kadar geniş bir repertuvar sergileyen Vallina, kimisi kendine adanmış yeni bestelerin prömiyerleriyle de dinleyicisini şaşırtmıştır. Vallina kendi kuşağının en ilginç piyanistlerden biri olarak kabul edilir. Müziğin dramatik yapısının üstün kavrayışı, parlak hafifliği, müthişşavurumcu gücü ve büyüleyici bir renk katmanlığı ender müzikal kişiliğini tanımlar. 2008 Ruhr Piyano Festivalinde, yılın bursu için seçildi. Bu tanıtım projesi kapsamında festivalde verdiğ

i solo resitalin, kendi bestesi olan L’Enigma’nın prömiyerini de içeren kaydı yapıldı ve Fonoforum dergisiyle çıktı. Kariyerinin ötesinde bilimsel incelemesi  “Astromusica”  alışılmadık öncü projelerde yer alır. 2010 yılından beri Lions Kulübünün “Mozart” Vienna Online Akademisinin executive profesörüdür.

 

 
  Fotoğraf: Eren Levendoğlu, Gülsin Onay, Mauricio Vallina

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021