Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Müzik eğitimi okullarında standart prosedür uygulanmaya devam edilecek. - 08.07.2013Yüksek Öğretim Kurumu'nun Nisan 2013'de rektörlüklere gönderdiği genelgeyle beş alan dışında öğrenci alımını durdurduğunu açıklamıştı. Bunun üzerine YÖK'ün gönderdiği genelge  üzerine başlayan tartışma günlerce devam etmiş ve bu nedenle bir kaos ortamı oluşmuştu. Genelge üzerine yapılan yorumlardan birisi, genelde sözü edilen beş alan dışında öğrenci alınmayacak okulların yeni açılan okullar olduğu vurgulanırken, yani yeni açılan okullarda müzik eğitimi bölümleri olmayacak ve bir diğer yorumda ise genelgede ifade edildiği üzere bu yıldan itibaren genelgede belirtilen beş alan dışında hiç bir okulda öğrenci alınmayacağı yolundaydı.

Sonuçta günlerce devam eden bu tartı
şmaların ardından, rektörlükler prosedürün aynen eskisi gibi uygulanmasına karar vererek, genelgede belirtilen beş alan dışında öğrenci alınmayacak olan okulların yeni açılan okullar olduğu yolundaki görüşte birleşti.

Bundan dolayı e
ğitim fakültelerinin müzik öğretmeni yetiştiren müzik eğitim bölümlerine bu yılda öğrenci alınacak. Yani prosedür aynen devam edecek. Okullar  önümüzdeki günlerde yetenek sınavı tarihlerini açıklayacak.

Bunun yanı sıra, yine Y
ŞÖK kaynaklı bir başka tartışmada, eğitim fakültelerinin müzik öğretmeni yetiştiren müzik eğitim bölümlerine bu yılla birlikte iki yıl öğrenci alınmaya devam edilecek, ondan sonraki gelecek iki yılda öğrenci alınmayacak. Bu uygulamadaki amacın ne olduğu yönünde bir bilgi bulunmamaktadır.

Sonuç olarak müzik e
ğitimi bölümlerine bu yıl da öğrenci alınarak standart prosedür uygulanmaya devam edilecek.


Mavi Nota Haber Porteli

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021