Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

41.İstanbul Müzik Festivali kapsamında Piyanist David Fray’ın Bach’ın eserlerinden oluşan konseri yorumu, tekniği,eser seçimiyle müthiş etkileyiciydi. - 23.06.2013Johann Sebastian Bach “Toccata, Mi minör BWV 914” ile başlayan Fray, “Partita, Mi minör No. 6”, “Toccata Do minör, BWV 911” ve “Partita Do minör, No. 2” eserlerini çaldı. Sanatçı ısrarlı alkışlara gene Bach’ın bir bestesiyle yanıt verdi. 

 

2004 Montreal Uluslararası Müzik Yarışması’nda hem ikincilik hem de En İyi Kanadalı Besteci Yorumcusu ödülünü kazanarak ilk albümünü çıkaran, Bach’ın klavyeli çalgılar için konçertolarını seslendirdiği albümüyle 2009’da ikinci ECHO Klasik ödülünü kazanan Fray, Bach’ı “başlı başına bir zirve, kendi içinde başlangıç ve son” olarak tanımlıyor. David Fray’in Bach yorumları için Gramophone dergisi “muhteşem tonu ve enfes trilleriyle alçakgönüllü bir ustalık ve müzikal olgunlukla yapılan içten, şiirsel bir büyü” diye yazıyor.

 

Tamamen Bach’a adanmış, bazısı ilk kez çalınan eserlerden seçilen bu gecede festival dinleyicisi de bu yorumların ne kadar doğru olduğuna şahit oldu. Konserin ardından fuayede CD’lerini dakikalarca imzalayan Faray’ı ve Festival yönetmeni Yeşim Gürer Oymak’ı kutlayanlar arasında festivalin Onur Sanatçısı Güher Pekinel’de vardı. Fray, Pekinel’e kendilerini tanıdığını belirterek, konserde bulunuyor olmalarından, tebriklerinden dolayı çok teşekkür etti.

 

 

Cumhuriyet
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021