Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Duyarlı Sanatcımız sevgili Gulsin Onay'dan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e çok güzel bir mektup. - 19.06.2013
Gezi Parkı'nda direni
şçilere resital de veren dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay, Cumhurbaşkanı  Abdullah Gül'e hitaben bir mektup yazdı.

 

Onay, sosyal medya aracılığıyla duyurdu mektupta Gül'den ''gergin gidişata'' son vermesi için çağrıda bulundu. Onay, yurttaşlık görevini yaparak bu mektubu kaleme aldığını belirterek şu satırlarla Cumhurbaşkanı Gül'e seslendi:

Amerika'ya vardım..


Uzun yolculu
ğum sırasında birçok notlar aldım, hem çalacağım eserleri aklımda çalıştım hem ülkemde olan bitenleri düşünmeyi aralıksız sürdürdüğüm gibi devam ettim..


Bir de Cumhurba
şkanımıza mektup yazdım, adeta bir yetkiliye yazarak yurttaşlık görevimi yerine getirmek arzusuyla şöyle dedim:

 Sayın Cumhurba
şkanım,

 
Her bireyin sorumluluklarının ba
şında, ülkesine karşı görevlerini yerine getirmesi gerekliliği yer alır. Kişilerin kendi alanlarında, küçükten büyüğe bu önemli görevi yerine getirdikleri ülkelerde huzur ve medeniyet hakim olur, kardeşlik ve sevgi ile sürdürülen hayat adilce paylaşılır.

 
Son olayların gösterdi
ği manzara, hepimizin de üzülerek gördüğü gibi, ülkemizin huzursuz ve uzlaşmadan uzak bir duruma doğru hızla sürüklendiğidir. .Burada devreye girecek yetki sahiplerinin de ülkelerine karşı önemli sorumlulukları vardır. Sorumlular, tamamen kendi menfaatlerini, inatlaşmaları bir kenara bırakarak ülkenin geleceğini düşünmeli ve hiçbir yurttaşını ayırt etmeden, kişilerin ortak noktada birleşmelerini sağlayacak doğru ve adil kararları acilen almalılardır.Kimsenin şahsi üstünlüğü, ait olduğu görüşün oy oranı bu kararları alırken belirleyici olmamalı, bireylerin insani ve hukuki haklarına saygı gösterilmelidir. Artık herşeyin açıkça belirginleştiği, halkın mutsuz bir kesiminin isyanını barış içinde her fırsatta haykırdığı ve sert müdahalelerle karşılaşğı günümüzde kaybedeceğimiz her dakika , önüne geçilmez bir felaketin yaklaşması, farklı görüşlerin iyice kutuplaşması ve istenmeyen acı sonuçların artarak ortaya çıkması anlamına gelebilir.

 
Sizden ricam, hiçbir partinin yanında yer almamanız gereken saygın göreviniz icabı, yetkilerinizi kullanarak bu gergin gidi
şata son vermeniz olacaktır.

 
Bir yurtta
ş, bir anne, bir babaanne ve bir sanatçı olarak ve yavrularımızın geleceğini düşünerek, ülkemizin çağdaş, özgür, mutlu , demokratik ve hepimizin özlediği barış ve kardeşlik içinde yarınları için, kanunlar çerçevesinde gereğinin yerine getirilmesi hususunda emirlerinizi saygılarımla arz ediyorum.

 
Gülsin Onay
Devlet SanatçısıDHA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021