Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Şarkıların Sultanları albümü müzik meraklıları için raflardaki yerini aldı. - 15.05.2013Osmanlı padişahlarına yazılan methiyeler ve padişahların kendi güftelerinin dönemin ünlü bestecileri tarafından bestelenmiş eserlerinden oluşan Şarkıların Sultanları albümü meraklıları için raflardaki yerini aldı.

 

“Tarih bize göstermiştir ki milletler zenginleşip fakirleşebilir, güçlü orduları ve zengin kaynakları zamanla zayıflayıp tükenebilir. Ancak büyük inkişaf dönemlerinde üretilen kültür ve sanat değerleri her zaman coğrafyaları aşarak kalıcı olarak milletlerin medeniyet envanterine kaydedilir. İşte Klasik Türk Müziği, böylesine güçlü soyut kültür mirasımızın, en rafine ve kalıcı değerlerinden biridir.”

 

Bu değerlerden yola çıkılarak Osmanlı'da sanat çalışmaları kapsamında hazırlanan projede Klasik Türk Müziği'nin nadide eserleri ŞARKILARIN SULTANLARI albümünde biraraya geldi. İçinde  Dede Efendi, Hacı Sadullah Ağa, Ekmekçi Bağdasar gibi klasik Türk müziği bestecilerinin eserlerinin yanısıra  IV. Murad, Sultan III. Selim gibi padişahların yazdığı ve dönemin ünlü bestecileri tarafından bestelenmiş güftelerin de yer aldığı albümdeki eserleri, birbirinden ünlü sanatçılar seslendirdi.

 

Ahmet Özhan, Mustafa Ceceli, Zara, Melihat Gülses, Umut Akyürek, Ferda Cengiz ve Sinem Özdemir'in yorumlarıyla zenginleşen albüm, Türk Klasik Müziği arşivlerinde mutlaka bulunması gereken bir eser olacak.

 

Her yaştan insana hitap edecek  bu nadide albüm, Parantez Yapım'ın yapımcılığında ve Osmanlının ilk Başkenti Bilecik Belediyesi'nin katkılarıyla hayata geçti. 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021