Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İnci Kut & Gülser Yıldırım konseri... - 10.04.2013Gülser ve İnci, okul öncesi dönemden başlayan arkadaşlıklarını, -hayat yolunda

kesintilere uğramış olsa da- 60 yıldan fazladır sürdüren ve birlikte müzik yapmanın keyfini son 10 yıldır yaşayan iki amatör piyanist..

Ankara’da 6 ya
şında başlayan piyano öğrenimlerini, zamanının ünlü piyanisti ve hocası Mithat Fenmen’in yanında sürdürmüşler. Hayata atıldıktan sonra uzun süreler birbirlerinden uzak kalmış olsalar da, emeklilikten sonra tekrar bir araya gelip sınıf arkadaşlarına yılda bir kez 4-el piyano resitali vermek gibi çok hoş bir amaç edinmişler. 12 yıldan bu yana da bu resitalleri kesintisiz sürdürmüşler.

Gülser Yıldırım, Ankara Koleji’nde ba
şladığı okul yıllarını öğrenci değişim programıyla gittiği Amerika’da liseyi bitirerek sürdürmüş, sonra yüksek öğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünde tamamlamış. Petkim’de ve Şişe Cam’da uzun yıllar üst düzey görevlerde bulunduktan sonra 1999 yılında emekli olmuş, piyanist Prof. Bahar Tokay’dan ders almaya başlamış ve kendini rahat rahat müziğe (son yıllarda da torunlarına!) verebilmiş.

İnci Kut da Ankara Koleji’nden sonra yüksek öğrenimini Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde İngiliz Filolojisi ve Varşova Ünivesitesinde İspanyol Filolojisi yaparak tamamlamış. Bir dilbilimci olarak bugüne kadar 40 yıldan fazla bir süre içinde çeşitli boyutlarda İspanyolca-Türkçe ve Portekizce-Türkçe sözlükler ile dilbilgisi kitapları yazıp yayımlamış; İspanyolcadan Türkçeye 40’tan fazla roman ve öykü kitabı çevirmiş.

Bakın onlar ne diyorlar: “Biz meslekten piyanist de
ğiliz, tam tersine fena halde amatörüz! Ama klasik müziğin tadına varmak, hele birlikte müzik yapmak o kadar hoş bir duygu ki, yapabilen herkese tavsiye ederiz...”.


İnci Kut & Gülser Yıldırım Konseri

Arsu Güzel Sanatlar Akademisi

13. Nisan. 2013 Saat: 18.00

Adres: Fener Kalamış Caddesi. Sinan Ap. 93/6 Fenerbahçe / Kadıköy

Telefon: 0216 3367040

www.arsuguzelsanatlar.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021