Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nda neler oluyor? - 02.04.2013Antalya Devlet senfoni Orkesttrası'nda bir süredir tuhaf şeyler olduğu gerçeği artık iyice ortaya çıktı. Andante'nin haberine göre Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO) üyelerinin şefleri Orhan Şallıel ile sosyal paylaşım sitesi Facebook ortamında son dönemde girdikleri söz düellosu, yapılan son yazışmalarla birlikte trajik bir görünüme büründü. Orkestra üyeleri ile şef Şallıel arasında son birkaç aydır dozu artarak sürdüğü gözlemlenen çekişme ortamı, Şallıel'in kişisel profilinde açılan tartışma zincirlerinin ve bu zincirlere gönderilen mesajların içerdiği hakaret ve aşağılamaya varan ifadelerle yeni boyutlar kazandı.

 

 

ADSO üyeleriyle Şallıel arasında patlayan son kavga, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi Müzik Bölümü'nün 3 Nisan Çarşamba günü düzenleyeceği duyurulan bir sohbet programı için asılan afişten kaynaklandı. Şallıel'in konuşmacı olarak katılacağı, başğı 'Hangi Müzik?' olarak belirlenen sohbetin açıklaması afişte şu cümleyle verilmiş: 'Bir yandan orkestra yönetirken bir yandan da stand up yapabilecek potansiyele sahip yetenek abidesi orkestra şefi.' Afişin üst tarafında Orhan Şallıel'in rahmetli Müslüm Gürses ile birlikte çekilmiş bir de pozuna yer verilmiş. (Bkz. ekteki fotoğraf)

 

 

Orhan Şallıel ADSO'daki görevine getirilmeden önce Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'ndaki görevi sırasında orkestra üyeleriyle arasında kamuoyuna da yansıyan tartışmalar yaşanmış ve ortaya çıkan gerilimin ardından Şallıel ADSO'ya tayin edilmişti.

 

 

Şallıel ve ADSO üyeleri geçtiğimiz günlerde, sonu karakolda bittiği ifade edilen bir tartışmayla da gündeme gelmişti. Sabah gazetesinde çıkan habere göre, Şallıel'in kendilerine kötü davrandığını iddia eden müzisyenler, şikayet etmek amacıyla gittikleri ADSO Müdür Vekili İbrahim Sezer'in odasına gelen Şallıel'in mekanı terk etmeyi reddetmesi üzerine polisi çağırmış ve Şallıel bunun üzerine karakola ifade vermeye götürülmüştü.

 

 

Tüm bu yaşananların ardından kamuoyu şu soruların yanıtlarını merak eriyor:

 

 

1-Bir sosyal paylaşım ortamında, üyeleriyle şefi arasında aşağıda örneği görülebilecek yazışmaların yaşanabildiği, üyelerinin maaşları halkın vergileriyle ödenen bir senfoni orkestrasının verdiği konserlerde başarılı olarak nitelendirilecek icralar ortaya koyması beklenebilir mi?

 

 

2-Ülkemizdeki devlet senfoni orkestralarının bağlı olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü bu orkestramızda bir süredir yaşanmakta olan olayları mercek altına almayı düşünmekte midir?

 

 

3-Antalya'nın müziksever halkı şehrin senfoni orkestrasında yaşanan bu huzursuzluğun farkında değil midir? Farkındaysa tepki vermeyi düşünmüş müdür? Verdiyse ne şekilde vermiştir?

 

 

4-Başında 'devlet' ibaresi bulunan bir senfoni orkestrasının üyeleriyle o orkestranın şefinin gizli değil kamuoyuna açık bir şahsi platformda, çalıştıkları devlet kurumunun imajını ciddi biçimde zedeleyen yazışmalarda bulunmaları 'etik' kavramıyla bağdaştırılabilir mi?

 

 

 

İşte, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası müzisyenleriyle şefleri Orhan Şallıel arasında, Şallıel'in konuşmacı olarak davet edildiği 3 Nisan 2013 tarihli sohbetin afişi üzerinden

 

facebook'ta yaşanan söz düellosu:

 

 

 

Lalegül Sabuncuoğlu Sevgi

 

Orkestra yonetmeye calisirken stand up yapmak icin ayri bir cabaya gerek yok. O derece yetenekli.....

 

 

Eren Bilgen

 

vah zavallı bu durumda olanlara acıyorum

 

 

Murat Kınık

 

Bu afiş gerçekmi yoksa espri mahiyetindemi yapıldı?

 

 

Semih Kartal

 

Akdeniz Üniversitesi Sosyal tesislerinde panoda asılı imiş

 

 

Güzide Pelin Ayhan

 

Semih bu şaka herhalde?????? Baro ciddi mi?????

 

 

Salliel Orhan

 

Yukaridaki 5 kişiye önce Semih Kartal siz başka işiniz yokmuş gibi benim ne yaptığımı ettiğimi internette takip etmeyi 1. Mesguliyetiniz seçmiş daha nasıl asagilar alay konusu eder, itibar zedeler be kuculturumun yollarını ariyorsunuz uzun bir süredir. Çok hem de çok talihsiz bir eylemdir.

 

 

Salliel Orhan

 

Lalegul hanım siz benim hic tanımadığım belki de karsilasmadigim bir insansiniz Sizi bir kategoriye oturtamiyorum. Sizi size bırakıyorum sizliginizle.

 

 

Lalegül Sabuncuoğlu Sevgi

 

Siz "sanatinizla" itibarinizi koruyorsunuz merak etmeyin bizlere gerek yok. İnanin yatip kalkip yol ariyoruz. Hatta gec kalmayalim diye sabah saat kurup kalkiyoruz. Beni bana birakmaniz sizin icin de en hayirlisi olur.

 

 

Salliel Orhan

 

Eren bey siz kime aciyorsunuz ve bu hak nereden geliyor anlayamadim.

 

 

Salliel Orhan

 

Murat Kınık beni askerden arayıp da kadro sinavina nasıl gireceginizi sordugunuz, 4 aydan beri kemani eline almadiginizdan endişe duyuyordunuz o telefonu dun gibi hatırlıyorum şimdi kadrodasiniz ve mutlu bir hayatınız vardır umarim Sizbana teşekkür etmeseniz de bir sey değil. Afis de şaka değil.

 

 

Salliel Orhan

 

Pelin hanım Baro kelimesini benim için yazdiysaniz o terminolojiyi bilip bilmeden kullanmayınız. Men ederim yapmayın lütfen.

 

 

Salliel Orhan

 

Son olarak hepinize bu talihsiz bilgi sahibi olmadan bilgi sahibi ve yorumlar yapmayı kendinde hak sayan üstün insanlara ve onları alet eden başkanı olduğum yönetim kurulunun daha henüz yeni onayı gelmiş çiçeği burnunda üyesi semih beye konu aslında akdeniz universitesi eğitim fakultesinden Abdullah Uz Bey'in bana yaptığı bir söyleşi teklifinin öğrencileri tarafindan hazırlanmış ilginç bir afisidir. Bu söyleşi rektörlük tarafından da onayli idi. Fakat siz ve sizler gibi zihniyetlerin talihsiz düşünceleri ve haksiz saldırıları sonucu sizin de sayenizde bu soylesiye katilmayacagimi buradan bildiriyorum. Sizler üstün meziyetli sanatcilar olarak bana yaptigimin cok yanlış olduğunu gosterdiniz. Tebrik ediyorum sizleri. Lalegul hanima notumdur siz sizliginize devam ediniz benden size tum ruhum ve bedenimle tek cevap cikmayacak biliniz.

 

 

Semih Kartal

 

Salliel Orhan çiçeği burnunda dediğiniz ben sizden önce ve sizinle yeteri kadar yönetim kurulunda görev aldığımı size hatırlatmak isterim... Ayrıca bu afiş sizin kendi etkinliğinizdir, ben bunu sadece paylaştım. Ama anlaşılan herkesi kendiniz gibi görmek sizi başka düşüncelere sevketmiş. Kişi kendinden bilir işi diyerek bende sizi size bırakıyorum sizliğiniz ile....

 

 

Ibo Sezer

 

Kendisine acil sifalar diliyorum. Müdür Ibrahim sezer ,)

 

 

Efdal Tekergölü

 

Bu yeni bir stand up gösterisimi?konuda arabesk herhalde!

 

 

Ibo Sezer

 

Adam basli basina bir konu zaten...

 

 

Efdal Tekergölü

 

Ölmüş bir insanın afişlerde kullanılması etik mi acaba?

 

 

Ibo Sezer

 

Ben yorum yapmicam.

 

 

Salliel Orhan

 

Olsa ne olur E.Tekergolu sizi ne gerdi ki böyle otorite misiniz konu ile alakalı olarak. Ne olacak olduğu yukarıda yazılı zaten. Bu arada Vieuxtemp 5 kaydı vardı sizde Semih Bey'in yorumu ile bir paylassaniz onu ne güzel olur aslında. O zaman belki bu kadar kolay klavye yorumları yapilamayabilir sonrasında. Ya da deriz ki helal herşeyi yaz sen hakkindirb. Buyrun bekliyorum merakla en azından ben fakir için paylasiniz.

 

 

Semih Kartal

 

Kayda gerek yok Salliel Orhan ayarlayın bir konser sizin yönetiminizde tekrar çalayım. Hmm ama zor olur tabi hatırladığım kadarı ile size kimse konser vermiyordu galiba. İşte gerçek yüzünüz sayenizde tekrar tekrar su yüzüne çıkıyor. Ben değil insanları yeren yazan sizsiniz... Ben solist değilim ve gelirimi orkestracılık ile kazanıyorum girdiğim sınav belli şartlar belli. Siz gelirinizi şefliğiniz ile kazanıyorsunuz. Ama sizin yönetiminizde çalmayı çok isterim eğer herhangi bir orkestrada konser ayarliyabilirseniz....

 

 

Efdal Tekergölü

 

Paylaşşlar gece gelicek merakla bekleyiniz!

 

 

Salliel Orhan

 

Bu kadar güvenli konuşan biri bence Borusan da yapmalı bu konseri hem de Gürer Aykal yönetiminde. Biz az geliriz size. Olur da inşaallah. Ama yine de ben kaydı dinlemekten mahrum etmeyelim derim kimseleri.

 

 

Salliel Orhan

 

O zamana kadar hoscakaliniz o halde.

 

 

Efdal Tekergölü

 

Gece! Dedim!

 

 

Salliel Orhan

 

Ben de o zaman dedim.

 

 

Şafak Atakır

 

Arkadaşlar bırakın şu zat-ı muhteremi kendi halinde takılsın, uğraşmanıza değmez...:-))))

 

 

Salliel Orhan

 

Hah şöyle kibar olalım saygı gösterelim birbirimize.

 

 

Şafak Atakır

 

Tabi, tabiiiii aynen buyurdular sayın zat-ı muhterem...:-)))

 

 

Salliel Orhan

 

Estağfurullah önce siz buyurdunuz SFKATKR ben de ufak bir hatirlatma yaptım kendimize gelmeniz icin.

 

 

Efdal Tekergölü

 

İyi akşamlar arkadaşlar hepimizin bildiği gibi şefimiz O. Ş ! hafta konseri öncesi ve sonrasında şef dahil çoğu sanatçımız hakkında. 'ağır eleştiriler paylaşştır. Ritm entonasyon,akort,

 

 

Efdal Tekergölü

 

Devamı bach vs .peki bu eleştirilerden sonra aklıma gelen sorulara başlıyorum

 

 

Efdal Tekergölü

 

Sayın o. Ş bugüne kadar bach ın hangi eserlerini nerede yönettiniz bachı madem bukadar önemsiyorsunuz son on seneyi paylaşırmısınız lütfen!

 

 

Efdal Tekergölü

 

Şimdi entonasyonunu ve ritmini beğenmediğiniz sanatçı arkadaşlarımız hakkında yazılı ve sözlü bir yazınız ,uyarınız varmıdır şimdiye kadar yani bu konuda bir problem varsa esas işiniz bunları çözmektir bu konularda ne yaptınız?

 

 

Efdal Tekergölü

 

Şef hakkında modellik yapıyor diye yazmışsınız. Peki ohalde bu adam nasil oluyor da bu kadar konser teklifleri alıyor sizin fikriniz nedir?

 

 

Efdal Tekergölü

 

Neden biriki tane eleştiri geldi diye söyleşinizden vazgeçiyorsunuz? Sizi geren ne?

 

 

Efdal Tekergölü

 

Kendi konser haftanızda sekizbuçuk adet provayla rekor kırdınız ona rağmen bir bölümü eksik çaldırdınız.içiniz rahatmı?

 

 

Efdal Tekergölü

 

Yetenek abidesi diye ilan astırmak size nasıl görünüyor?

 

 

Efdal Tekergölü

 

Herkesi aklınıza estiği gibi eleştiriyorsunuz. Antalyaya geldiğinizden beri diger senfoni orkestraları ile kaç klasik konseriniz oldu bizimle paylaşırmısınız?

 

 

Efdal Tekergölü

 

Semihin konser kaydını yaptığımı söylüyorsun. Böyle bir düşünceye nerden vardın?gördünmü veya duydunmu? Duydunsa kimden?

 

 

Salliel Orhan

 

Eftal bey bunların hepsi nin cevabı vardır. Ancak vieuxtemp kayit ve hatta su sizin tchaykovsky kayıti da tamamen paylasmadan cevaplamam. Ha bir zahmet Bach da lütfen zira bisi paganiniyi dinledim. Hatirlatirim vakit artık GECE dir. O yüzden Iyi geceler. ...

 

 

Efdal Tekergölü

 

Bu arada senin konser haftanda vibratomun asil olmadığını söyleyip bana soloyu defalarca tekrar ettirdin madem kötüydüm sinyora enrico gibi senin için çok önemli ,senin bestelerinden oluşan bütün soloları niye banaçaldırdınız bizimle paylaşırmısınız?

 

 

Efdal Tekergölü

 

Cevap bekliyorum bütün sorularıma! Lütfen bizimle paylaşırmısınız?

 

 

Salliel Orhan

 

Kayıtlardan önce katiyen olmaz. y

 

 

Semih Kartal

 

Salliel Orhan kelime oyunlarınıza hayranım birde bakmışızkiii biz borçlu olmuşuz size ,sözüm söz ayarlayın konser ben çalayım. Malesef sebebini bilmediğim bir durumdan dolayı yurt içi konserleriniz yok denecek kadar az... Bursa da üç yıl boyunca yönetmediğinizi siz kendiniz söylemiştiniz bana. Türkiyenin en pahalı hibrid şefi olarak sizinle çalmak enteresan olabilir....

 

 

Efdal Tekergölü

 

Paylaşmayı çok severim O. Ş in cevabı yukarıda ki gibidir takdirlerinize! Saygılarımı! RENKLİ RÜYALAR. İyi geceler şimdi kemanım geldi.

 

 

Salliel Orhan

 

Bir ressamlar grubu düşünün ki her yerde herkese hatta sikletinde, kategorisinde olmayanlara dahi dil uzatmayi karalamayi kendinde hak görsün. Ama birileri onlara ya sizin işleri bir sergide görelim bırakın el aleme camur atıp da bir yere geleceğinizi sanmayi deyince; ortada işini gostermekten odleri patlasin cekinsinler. Iste bana biraz bunları dusundurttunuz. Kayıtları paylasin da nen de soylesimde de kullanabileyim. Hadi bu geçti ama başka sefere. Gecmeseydi şöyle bir şey planlamistik Abdullah Uz hoca ile. Opera da dinleyelim, alaturka da, neset ertas da, veysel de, itri de, Bach da, Bir Korku film sahnesi de, Harry Potter da, Malkocoglu da, Müslüm Baba da, Orhan Baba da, v.s. Orada hem muzikleri, hem yorumlari ve de yorumculari müziğe yaklasimlarindaki KALITE USTALIK EDEP ADAP v.s. gibi konular bakalim o soylesiye katilanlar neler dusunecekler. Yine son sözüm sizin KAYITLARdir. Iyi geceler.

 

 

Semih Kartal

 

Eğer bu etkinlik olacaksa paylaşımını yaptığım ve başta dediğim gibi Fiziken ve Ruhen oradayım. Ha bu arada KAYIT demişken şu TRT nin resmii olarak çektiği Jülide Özçelik konserinin yayınını iple çekiyorum gerçi oradakiler 4 er dakikalık populer müzik parçaları SWING MEDLEY diyorum... saygılar iyi geceler

 

 

Ibo Sezer

 

O bahsettigin siklet hangi siklettir ? Bİsiklet mi ? Size gercekten acil sifalar dilerim ! Yoksa sinif farkimidir? Sizin sikletinize yada sinifiniza girememek bana da sanatci arkadaslari mada gurur verir! Bursa da akillanmadi isen biz seni antalyada akillandiririz! Hadi simdi uyu bakalim...

 

 

Şafak Atakır

 

Zat-ı Muhterem'in üstüne fazla gitmeyin yakında yine "Tehdit" etmeye başlıyacak çünkü...:-))

 

 

Efdal Tekergölü

Sorularıma acil cevap! Hiçbirini yanıtlamadınız neden acaba

 

 

Şafak Atakır

 

Zat-ı Muhterem "Herkes Yanlış, Bir Tek Sen Doğrusun"...:-))

 

 

Şafak Atakır

 

Sen Büyüksün... Sen Doğrusun... Sen En İyisin... Süpersin... Sanatçısın... Dünyanın En İyi Orkestra Şefi Sensin... Dünyanın En İyi Orkestralarını Yönettin... Hiç Kimsenin Kariyeri Seninkinden Daha İyi Değil... Sen Mükemmelsin...

 

 

Şafak Atakır

 

Şimdi rahatladınız mı Zat-ı Muhterem???

 

 

Şafak Atakır

 

O kadar mükemmelsin ki kendi iç dünyanda yapayalnızsın çünkü hiç kimse senin ulaşğın o "Üstün Mükemmel Seviyeye" ulaşamadığı için kendini ifade etmekte zorlanıyorsun ve insanların tamamı seni çekeniyor bir takım komplolar kurup sana iftira ve çamur atıyor...Bu mudur???...Bunu mu anlatmaya çalışıyorsun??? Mevcut zekamızla seni anlayamıyoruz bu mudur???...

 

 

Şafak Atakır

 

Zat-ı Muhterem ben artık sizin insanlara yönelttiğiniz iftiraları duymaktan sıkıldım...Siz sıkılmadınız mı?

 

 

Efdal Tekergölü

 

Ben asilim siz vekilsiniz söyleminizi çok sık kullanıyorsunuz neden?

 

 

Şafak Atakır

 

Efdal Çaykovski'yi çok güzel çaldı, dinlemenizi isterdim...

 

 

Şafak Atakır

 

Semih'de eminim çok güzel çalmıştır ben askerdeydim dinleyemedim ne yazık ki?

 

 

Şafak Atakır

 

İbrahim abimizin hiç solist çalmadığını ileri sürmüştünüz bir toplantıda...

 

 

Şafak Atakır

 

Ama ben daha önce çok dinledim ve şu kadarını söyliyeyim mükemmel çalıyor...

 

 

Şafak Atakır

 

Aydal daha gecen cuma harika bir performans sergiledi siz nerdeydiniz neden dinlemediniz de burda ortalığı karıştırıyorsunuz???

 

 

Şafak Atakır

 

Ben artık bu konulardan sıkıldım insanları boşuboşuna geriyorsunuz Zat-ı Muhterem...

 

 

Şafak Atakır

 

Ama siz büyüksünüz, siz en iyisiniz, siz mükemmelsiniz, siz kalitelisiniz, siz yetenek abidesisiniz...

 

 

Efdal Tekergölü

 

Orkestramızın büyük çoğunluğu ile niye problem yaşadığınızı arasıra düşündüğüz oluyor mu.yada sınıf arkadaşınız olan efdal Tekergölü yü neden kaybettiiğinizi hiç düşündünüzmü?

 

 

Şafak Atakır

 

Tekrar söylüyorum, "Herkes Yanlış Sadece Siz Doğrusunuz" yeterki artık rahat bırakın insanları, bu insanlar sizin orkestranızın sanatçıları onlara ne kadar değer verirseniz onlarda size o kadar değer verirler...Çok Açıktır Çok Nettir...Saygılarımla...İYİ ÇALIŞMALAR...

 

 

Efdal Tekergölü

 

Yada hiçkimseyle aslında problem istemeyen insanları o hakaret ve aşağılamalarınızla nasıl kaybettiiğinizi bence arasıra düşünün. İnsanın hatalarını anlaması da büyük bir erdemdir. Hiçbir zamanda geç değildir

 

 

Efdal Tekergölü

 

İYİ GECELER ARKADAŞLAR

 

 

Efdal Tekergölü

 

Şafakçığım Gürer Aykal denince aklıma geliverdi. Senin G. Aykal ile yaptığın solo konserin afişini paylaşırmısın?şu çaykovski rokoko olanı!

 

 

Deniz Türeli

 

Flaş flaş flaş!!!

 

 

Salliel Orhan

 

Günaydın neler olmuş ben yokken buralarda ve yine aynı kişiler ve yine Kayit yok ama hersey herkes fevkalade çaldı, calmisti diyen bir takim adeta futbol takımı taraftari edasi ile konusan toplumun en saygin yerine oturmasi gereken sanatcilar sinifindan olan sizlerden bu derece talihsiz ve saldirgan yorumlar ve tavirlar. Kendimisi kaybetmis bir halde oldugumuzun farkinda miyiz? Bakiniz mesai arkadaşlarım burasi bu sosyal paylaşım sitesinin açık alanı. Sizler kimbilir kapalı alanlarda nasıl davraniyorsunuz düşünmek bile istemem. Sonra da dışarı çıkıp kendimizi A.D.S.O.sanatcisi hrup sefi, 1. Derece keman üyesi baskemanci, Md.yrd.si, Yönetim Kurulu üyesi diye nasıl takdim ediyoruz? Bu cesareti kendimizde nasıl buluyoruz bence üniversitelerde arastirma konusu olmali bu durum. Kayitlarinizi paylasmamak icin bu kadar cingar çıkartıp gürültü ettiğiniz bir bakın. Bunu goren herkes sizin bahsi gecen kayitlarinizin utanilacak kadar kotu olduğu düşüncesine kapilabilir aman dikkat böylelikle kendinizi de büyük haksızlığa ugratabilirsiniz. KAYIT MUZISYENIN YUZ AKIDIR. ISTE BEN BUYUM BÖYLE MUZIKCIYIM DIYECEGI EN ÖNEMLİ KANITIDIR. ELAEM NE DERSE DESIN TOPLANSIN DUSMANCA UZERINIZE GELSIN REZALET MUZISYEN DESIN HIC BIR SEY IFADE ETMEZ. SIZ CIKARIR PAYLASIRSINIZ KAYDINIZI SUS PUS OLUR BIR SURUSU. KAYIT SİZİ AKLAR. MIKROFON ALLAHIN YERYUZUNDEKI EN OBJEKTIF KULAKLARIDIR. ŞAFAK DER KI HARIKAYDI A KAYIT DEMEZ HARIKAYDI KAYIT SADECE BOYLEYDI DER. KAYIT YORUMSUZDUR. YARGISIZDIR VE SIZ NE KADARSANIZ O KADARDIR. NE BIR EKSIIIK NE DE BIR ARTIIIK.

 

 

Semih Kartal

 

Swing medley işte

 

 

Salliel Orhan

 

SON SÖZ YUKARIDAKI SÖYLEŞİNIN PERSEMBE GÜNÜ 13.30 A ERTELENEREK TEKRAR YAPILMASINA KARAR VERILMISTIR. EGER SAFAK ATAKIRIN DEDIGI KADAR VARSA KAYITLARINIZI YETISTIRIN BANA HEMEN SOYLESIDE DINLEYELIM DERIM. EĞER HALA DA PAYLASMIYORSANIZ SIZE SADECE SUSMAK DUSMELI ARTIK. EN AZINDAN KULTURUMUZ GEREGI.

 

 

Semih Kartal

 

Hahaha diye buyurdu SWING MEDLEY....

 

 

Semih Kartal

 

Perşembe günü yönetim kurulu toplantısı vardı yanlış hatırlamıyorsam asli görevinizi ihmal mi ediyorsunuz?

 

 

Semih Kartal

 

Ben çiçeği burnunda bir yk üyesi okarak iple çekiyorum da

 

 

Şafak Atakır

 

Zat-ı muhterem biraz da sizin kayıtlardan bahsetsek nasıl olur? Bırakın artık İNSANLARA ÇAMUR ATMAYI...Ayrıca burada bizim olduğu kadar sizinde paylaşımlarınız var açık alanda kimbilir kapalı alanda hakkımızda neler söylüyorsunuzdur...Aynen iade ediyorum Zat-ı Muhterem...

 

 

Salliel Orhan

 

Bakin ben ne kadar net ve cesaretliyim siz de kayitlariniz için boyle net olsanız bu kadar zaman harcamamiza gerek kalmazdi. Prova yok galiba bu saatte ya da izin alip da ciktiniz mı bana cevap yetiştirmek için bilemedim.

 

 

Semih Kartal

 

Orkestranın birinci şefi olarak prova nezaman onu bile bilmiyorsunuz. Netliğiniz sorulara veremediğiniz cevaplar ile nettir. Tamdır. Kesinlik kazanmıştır. .....

 

 

Şafak Atakır

 

Siz hayatımda gördüğüm en az net olan kişisiniz bırakın bunları ...

 

 

Efdal Tekergölü

 

Sinyora enrico?

 

 

Efdal Tekergölü

 

Siz yaptınız kaydı

 

 

Şafak Atakır

 

Sanırım cevap veremediğinizi siz de anlayabildini en sonunda ilerleme var sizde Zat-ı Muhterem...

 

 

Salliel Orhan

 

Si scrive con a credo che !

 

 

Semih Kartal

 

Sinyora enrico başlı başına bir araştırma konusudur zaten

 

 

Semih Kartal

 

Reklamın iyisi kötüsü olmaz... devam Swing medley e halbuki 4 dakikaydı.....

 

 

Şafak Atakır

 

Evet ya bedavaya film müziği kaydı...Temiz iş...:-))

 

 

Ibo Sezer

 

Tabii burasi babanin orkestrasi, bedavaya ve bakanlik onaysiz film muzigi kayitlari. Hesabini vereceksin ki birdaha yapamayacaksin.

 

 

Ibo Sezer

 

Vivaldi 4 mevsimdir O.S ilkbahar, yaz , sonbahar, kis!!! Tempolarini bilmedigin hatta ve hatta hic dinlemedigin bir eseri niye yillik program yapilirken kendi konserine aldin? Sen yonetim kurulu baskani degilmisin?

 

 

Ibo Sezer

 

Bach mi dedin? Bach su allahin isine ,) bach bach bach...))))

 

 

Efdal Tekergölü

 

Şu bach kayıtlarınızı bir dinlemek isterdim ama YouTube da bulamadım bizimle paylaşırmısınız

 

 

Efdal Tekergölü

 

Dvorak çello konçertosununda keşke kaydı olsaydı altına Nathalie Gutman düşüncelerini yazar hepimizin ufkunu açardı bu konserinizin kaydını bizimle paylaşırmısınız?

 

 

Efdal Tekergölü

 

Böyle dünyaca ünlü bir çellist ile yaptığınız konserin kaydını mutlaka yapmışsınızdır herhalde?

 

 

Efdal Tekergölü

 

HERNEYSE BENİM SORULARIMA HİÇBİR YANIT ALAMADIM NEDENSE SORULAR YUKARIDAKİ GİBİDİR 'HEPSİNİN CEVABI VARDIR AMA VAKİT GEÇ OLDU 'CEVABINIZI İSE BİR NİSAN ŞAKASI OLDUĞUNU VE ÇOK KAÇAMAK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM SAYGİLARİMİLA

 

 

Eren Bilgen

 

orhan şallıel efendi senkimsin?? .Komedyenmesin müzikçimisin(hertelden çalan)yoksa nezih bir klasik batı müziği orkestrası şefimisin kararını verde bende onagöre hitap edeyim.Yoksa acımaya devammm.

 

 

Salliel Orhan

 

2. Gece oldu hala kayıt yok ...


 Kaynak: Andante

     

1. resim

2. resim
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021