Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

“Avrupa’nın en iyi sesi” Burcu Uyar - 27.10.2006Genç soprano Burcu Uyar, Almanya’nın Mannheim kentinde 7 Ekim’de gerçekleştirilen Avrupa Şan Yarışması’nda (European Opera Singing Competition DEBUT 2006) seslendirdiği Massene’nin ‘Manon’, Donizetti’nin ‘Lucia’ operalarından aryalar ile seçiciler kurulundan tam puan alarak Avrupa birincisi seçildi. Yarışmada ikinciliği Rus koloratür soprano Olga Peretyatko, üçüncülüğü de Güney Koreli bariton Tae-Joong Yang elde etti.

Genç kuşağın en başarılı opera sanatçıları arasında gösterilen 1978 doğumlu Burcu Duyar, bu yıl Ağustos ayında İstanbul’da yapılan 4. Leyla Gencer Şan Yarışması’nda da üçüncü olmuştu.

Avrupa’nın “Mezzo” adlı klasik müzik televizyon kanalınca en değerli “koloratür soprano”lar (zor tiz ses aralıklarını seslendiren) arasında gösterilen Burcu Uyar, besteci Fazıl Say’ın “Metin Altıok Oratoryosu”nun 3 Temmuz 2003’te 31. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali kapsamında gerçekleştirilen dünya prömiyerinde de solist olarak görev almıştı.

Burcu Uyar, halen başta Fransa olmak üzere Avrupa’nın seçkin opera kurumlarında solist olarak görev yapıyor.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020