Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Klasik müziğin Gümüşlük zamanı - 28.07.2006Bodrum’un Gümüşlük beldesinde 1989 yılından bu yana yerli ve yabancı pek çok sanatçıyı ağırlamış olan -450 yıllık eski kilise binası- Eklisia’da, Eren Levendoğlu’nun sanat yönetmenliğinde gerçekleştirilecek olan 3. Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali, 2 Ağustos’ta saat 19.30’da verilecek açılış kokteyliyle başlıyor. Kokteylin ardından piyanist David Dolan, Mozart ve Schubert çalacak. Konser boyunca klasik müzikte emprovizasyon konusunda dinleyicilerle konuşacak olan David Dolan’ın tekniği Yehudi Menuhin tarafından ‘klasik müziğe yeni bir varoluş getirmek’ olarak tanımlanmış.

3. Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nde yer alan bir sonraki konser, festivalin sanat danışmanlığını da üstlenen Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay ve Orkestra Akademik Başkent tarafından verilecek. Festivalin açık havada, Eklisia’nın bahçesinde gerçekleşecek ilk ve tek konseri olan bu konserde Gülsin Onay ve ORKA Mozart’ın doğumunun 250. yılı anısına hazırladıkları özel bir programla dinleyicilerle buluşacaklar.

DÜNYACA ÜNLÜ GÜRCÜ KEMANCI NANA JASHVİLİ
Almanya’da yaşayan dünyaca ünlü Gürcü kemancı Nana Jashvili’nin Bach’ın Re Minör Partita’sında yer alan eşsiz keman solosu Chaconne’u çalacağı 10 Ağustos’taki konserde, sanatçıya Brahms, Chausson ve Saint-Saens’ın de yer aldığı programda piyanist Eren Levendoğlu eşlik edecek.

GÜZEL BİR SOLO BACH PROGRAMI
12 Ağustos’ta festivale çellosuyla yeni bir renk getirecek olan Mehmet Sami Öztop konseri yer alacak. Sanatçı müzikseverlere çok güzel bir solo Bach programı hazırladı.

DÜNYANIN EN İYİ PİYANİSTLERİNDEN...
Festival’de dünyanın en iyi piyanistleri arasında gösterilen, 1990 yılında Leeds Uluslararası Piyano Yarışması’nı kazanmış olan Artur Pizarro 15 Ağustos tarihinde izlenebilir. Aralarında Esa-Pekka Salonen, Sir Andrew Davis, Charles Dutoit, Franz Welser-Most ve Sir Simon Rattle gibi dünyanın en önde gelen şefleriyle ve en önemli orkestralarıyla bütün dünyada konserler veren sanatçı Chopin, Debussy, Beethoven ve Albéniz’den eserler seslendirecek.

MOZART, BRAHMS, BEETHOVEN VE DVORAK’TAN SONATLAR
Zamanımızın en iyi oda müzisyenlerinden Deniz Gelenbe ve bir dönem İngiliz Senfoni Orkestrası’nda ve sık sık İngiliz Yaylı Orkestrası’nda başkemancı ve direktör olarak görev alan Michael Bochmann tarafından 19 Ağustos’ta verilecek konserde ise Mozart, Brahms, Beethoven ve Dvorak’tan sonatlar yer alıyor.

FESTİVAL HAKKINDA...
Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği’nin kuruluş amacı Eklisia Müzik Merkezi projesini hayata geçirebilmek.

Eklisia Müzik Merkezi ilk kez bu yıl festival süresince gerçekleştirilecek masterclass (ileri seviye) müzik atölyeleriyle genç müzisyenlere Türkiye’de az bulunan bir fırsat sunuyor. Yurtdışında pek çok örneği olan masterclass atölyelerine katılma imkanı bulamayan yetenekli genç müzisyenler, Gümüşlük’ün sakin ve ilham verici atmosferinde uluslararası üne sahip yerli ve yabancı usta sanatçılarla birlikte çalışma imkanı bulacaklar.

Festival’de konser verecek olan sanatçılar aynı zamanda masterclass atölye çalışmalarını da yönetecekler. Halka açık olacak bu çalışmalara yurtdışından ve Türkiye’den pek çok başarılı genç müzisyen katılıyor. Atölyelere katılan genç müzisyenler festival boyunca bazı konserler de verecekler. Spontane olarak gerçekleşecek bu konserler hakkında bilgi festival merkezinden alınabilir.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, ana sponsor Gümüşlük Belediyesi’nin maddi ve manevi katkılarıyla gerçekleşiyor.

BOYTAV (Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı), Club Turkuaz Garden, Bilkent Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Arion Resort Hotel, Mandalinci Myndos Hotel, Lavanta Hotel, Tuna İnşaat ve Cornucopia dergisi de sponsorluk vererek festivale destek olan kuruluşlar arasında yer alıyorlar. Festivale destek veren bir diğer isim, festivale katılan genç sanatçıları ağırlayacak olan Myndos Sanat Atölyesi’ni tasarlayan, inşa eden ve işleten İngiliz yazar Daniel Koplowitz.

BİLETLER HAKKINDA...
21.15’te başlayacak konserlerin biletleri Bodrum’da İskele Meydanı, Barlar Sokağı Hızma Hediyelik, Turgutreis’te Marina Yat Kulübü, Oasis’te İmge Kitabevi, Gümüşlük’te Belediye’den ve Eklisia’dan temin edilebilir.


3. ULUSLARARASI GÜMÜŞLÜK KLASİK MÜZİK FESTİVALİ
ve
MASTERCLASS ATÖLYELERİ PROGRAMI

* 2-8 Ağustos / David Dolan ve Abigail Dolan (piyano, yaylılar ve nefesli sazlar için 6 günlük atölye)
* 2 Ağustos / David Dolan (konser)
* 5 Ağustos / Gülsin Onay ve Orkestra Akademik Başkent (konser)
* 8 Ağustos / Nana Jashvili (kemancılar için 1 günlük masterclass)
* 9 Ağustos / Gülsin Onay (piyanistler için 1 günlük masterclass)
* 10 Ağustos / Nana Jashvili ve Eren Levendoğlu (konser)
* 12 Ağustos / Mehmet Sami Öztop (konser)
* 14-21 Ağustos / Deniz Gelenbe ve Michael Bochmann (piyano, yaylılar için 6 günlük atölye)
* 15 Ağustos / Artur Pizarro (konser)
* 16 Ağustos / Artur Pizarro (piyanistler için 1 günlük master class)
* 19 Ağustos / Deniz Gelenbe ve Michael Bochmann (konser)

KONSER ALANI
Konser alanı olarak Eklisia yaz ayları boyunca çalışmaya devam edecek. Temmuz ve Ağustos ayları süresince çeşitli oda orkestraları ve solo resitallerden oluşan bir program takip edilecek.

Eklisia, yaz konserleri dizisini Uluslararası Klasik Müzik Festivali ile sonlandıracak. Bu festival Ağustos sonuyla Eylül başında gerçekleşecek.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI
Eklisia ustalarla öğrencileri atölye çalışmalarıyla biraraya getirecek. Ustalarla yapılan her çalışmanın programı dersi veren kişi tarafından belirlenecek. Bunun yanı sıra dünyadaki benzerlerinde olduğu gibi, bu dersler gündüzleri çeşitli etkinlikler eşliğinde açık atölye çalışmaları, geceleri ise konserlerle sürdürülecek.

Sanatçıların konuk edilmesi fikri açısından bakıldığında, doğal güzelliklerle dolu Gümüşlük, müzisyenlerin stresli çalışma programlarından ve kurumlardan uzakta işlerine yoğunlaşmalarına olanak sağlayan mükemmel bir belde. Özel olarak tasarlanacak stüdyolar atölye çalışmaları boyunca öğrencilere hem konaklama hem de çalışma imkânı sunacak.

MÜZİK EĞİTİMİ
Eklisia yerel okullarla işbirliği yaparak yıl boyunca okul çocukları için uygulamalı müzik dersleri verilmesini sağlayacak.

MÜZİK KÜTÜPHANESİ
Eklisia kendi içinde bir müzik kütüphanesi de barındıracak. Kitap ve dergilerin yanı sıra seçme işitsel ve görsel materyallerden oluşan bir koleksiyon halkın kullanımına açık tutulacak.

EKLİSİA CAFE
Yaz aylarında Eklisia’da küçük bir kafe açık tutulacak. Bu sayede ziyaretçiler kütüphanenin olanaklarından faydalanırken kilise çevresindeki güzelliklerin de keyfini çıkarabilecekler. Sade ama özenle hazırlanan mönüsüyle Eklisia ziyaretçilerine hoş lezzetler sunacak.

MÜZİK ALETLERİ ATÖLYESİ
Zaman içerisinde, uzun vadeli projenin bir parçası olarak, Eklisia üniversitelerle ve konservatuarlarla işbirliği içerisinde çeşitli enstrümanların yapıldığı ve onarıldığı bir atölye kurulmasını hedefliyor. Bu atölye kış aylarında enstrüman üretecek, yaz aylarında ise müzisyenlere ve enstrüman yapmayı öğrenmek isteyenlere atölye olanakları sunacak.

KAYIT STÜDYOSU
Kubbeli çatısı ve taş duvarları sayesinde Eklisia kendine özgü bir akustiğe sahip. Bu akustik potansiyelden olabildiğince yararlanmak ve aynı zamanda kilisede icra edilen kaliteli müzikleri belgelemek için Eklisia görsel ve işitsel kayıt olanaklarına ihtiyaç duyuyor. Prodüksiyonlar bu eşsiz akustiğin daha geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmasını sağlayacak.


Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği
Eski Kilise Gümüşlük/Bodrum
Tel: 0252 394 4029 - 0538 418 0373
E-posta: eklisia@gmail.com
www.cornucopia.net/eklisia.html
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020