Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1800
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Amerikan Müzik Ödülleri, ABD'nin Los Angeles kentinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. - 21.11.2011Amerikan Müzik Ödülleri arasında en büyük ödül olarak kabul edilen yılın sanatçısı ödülü ABD'li country sanatçısı Taylor Swift'e gitti. 3'er ayrı ödül sahibi olan Swift ile İngiliz şarkıcı Adele, törende en çok ödül kazanan isimler oldu.

Swift “yılın sanatçısı” ödülünün yanı sıra, pe
şpeşe ikinci kez kazandığı “en iyi kadın country sanatçısı” ve “Speak Now' albümüyle “en iyi country albümü” ödüllerinin sahibi oldu.

Törende 4 ödülle en çok dalda ödüle aday gösterilen Adele ise, Swift'e kaptırdı
ğı “yılın sanatçısı” ödülü dışındaki, “en iyi kadın pop sanatçısı”, listeleri altüst eden “21” adlı albümüyle “en iyi albüm” ve “en iyi yetişkin çağdaş müzisyen” ödüllerini kazandı.

Adele, ses tellerinden geçirdi
ği ameliyat nedeniyle ödül törenine katılamadı.

Rap ve hip hop kategorisinde yarı
şan Trinidadlı kadın rap sanatçısı Nicki Minaj da, “gözde sanatçı” ve “Pink Friday” albümü ile “en iyi albüm” ödüllerini kazanarak ödül töreninde kendisinden söz ettiren diğer isim oldu.

Minaj, ödül töreninde, alt kısmında iki büyük hoparlör bulunan metalik sahne kıyafetiyle, listeleri alt üst eden “Super Bass” adlı eserini seslendirdi. Minaj'ın, en iyi albüm ödülünü kazandı
ğını öğrendikten sonra çok duygulandığı gözlendi.

Ödül töreninde country müzik kategorisindeki “en iyi erkek sanatçı” ödülü Blake Shelton'ın olurken, en iyi country grubu ödülü ise Lady Antebellum'a gitti.

Maroon 5 grubu, pop ve rock grubu kategorisinde “en iyi grup” ödülünü kazanırken, pop müzik kategorisinde yarı
şan Bruno Mars da “en iyi erkek sanatçı” ödülüne layık görüldü.

R&B kategorisinde “Loud” adlı albümüyle en iyi albüm ödülünü kazanan Rhianna'nın, “F.A.M.E” adlı albümüyle aynı dalda ödüle aday gösterilen eski erkek arkada
şı Chris Brown'ı yenilgiye uğrattığı görüldü.

R&B kategorisinde en iyi erkek sanatçı ödülünü Usher kazanırken bu kategoride verilen “en iyi kadın sanatçı” ödülü de Beyonce'nin oldu.

Ünlü film yıldızı ve
şarkıcı Jennifer Lopez'in “en iyi Latin sanatçı” ödülünü aldığı ödül töreninde “en iyi alternatif rock grubu” ödülünü de Foo Fighters grubu kazandı.

AA
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021