Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1788
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 36 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kültür ve sanatın elçisi haline gelen ve bu alandaki hizmetlerine bir yenisini daha ekleyen Küçükçekmece Belediyesi, müzik alanında kabiliyetli gençlere, Küçükçekmece Müzik Akademisi’nin kapılarını aralıyor - 30.10.2011Bu kapsamda, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Musikisi Müdürü ve ünlü keman virtüözü Prof. Dr. Cihat Aşkın ile Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay önemli bir protokole imza attı.  Yapılan işbirliğinden duyduğu mutluluğu dile getiren Aşkın, “Bizim için Küçükçekmece Belediyesi ile böyle bir protokol imzalamak onur verici. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı tarihinde ilk kez halka açılıyor. İnanıyorum ki, burada yetişen yetenekli gençlerimiz ileride çok daha iyi yerlerde olacaklar” dedi.

YETENEKLER
İN ÖNÜ AÇILACAK
Türkiye’de ilk kez böyle bir protokolün gerçekle
ştiğine dikkat çeken Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ise “Bizim için bu işbirliği olağanüstü bir başlangıç ve belediyemizin akredite olması anlamını taşıyor. Bu kapsamda verilen eğitimler, yetenekli çocuklarımızın önünü açacak. İnanıyorum ki, bu protokol Türk müziği adına olumlu sonuçlar verecektir. Bu sürece katkıda bulunan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

İKİ YIL PROFESYONEL EĞİTİM
Müzik kula
ğına sahip, fiziksel özellikleri ve yaşları enstrüman çalmaya uygun olan bireylere profesyonel eğitim vererek, müzik okuryazarları yetiştirmeyi amaçlayan akademide, yetenekli gençler 2 yıl profesyonel müzik eğitimi alacak.  

Küçükçekmece Müzik Akademisi’ne kayıtlar önümüzdeki ay ba
şlayacak. Seçmeler ise, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Musikisi’nin görevlendirdiği eğitmenler tarafından yapılacak. Seçmeleri kazanan öğrenciler, 2012 yılının Ocak ayında eğitime başlayarak, temel solfej, çalgı, koro, müzik kültürü alanlarında profesyonel eğitmenler tarafından ders alacaklar.

http://vuralyildirim.org/PageDetail.aspx?cat=4&pid=64


   
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021