Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Flamenko geleneğini tüm dünyaya ulaştıran dahi besteci ve gitar virtüözü CANIZARES yepyeni albümü 'Cuerdas del Alma'nın dünya turnesi kapsamında 3 Kasım’da CEMAL REŞİT REY'de! - 24.10.2011Dünyaca tanınan müzik dehası,virtüöz Canizares 3 Kasım’da Cemal Reşit Rey izleyicisiyle yepyeni albümü ve repertuvarı ile buluşuyor. Yüzyılın büyük flamenko müzisyenlerinden biri olan Canizares tekniğini, ahenk, güç ve hassasiyetle birleştirip, müziğindeki saflığı ve sadeliği yüceltiyor.

Müziklerini duygu yüklü bir mesajla dinleyiciye ulaştıran sanatçı dünyanın en ünlü müzisyenleriyle çalışş ve solo kariyerinde de birbirinden özel albümlere imza atmış.

Efsane isim Paco De Lucia ile 10 yılı aşkın süre birlikte çalışan sanatçı, şimdiye kadar 100'den fazla albüm kaydında yeralmış. Carlos Saura gibi efsane yönetmenlerin filmlerine müzikler yapan, İspanyol Ulusal Balesi'nin projelerindeki besteleriyle büyük övgü alan İspanyol Akademi Ödüllü Canizares, yaratıcılığını 5.solo albümü “Cuerdas del Alma – Strings of the Soul”  ile devam ettirirken, “Berlin Filarmoni Orkestrası”'na eşlik eden ilk İspanyol gitarist ve Plácido Domingo’dan sonra ikinci İspanyol müzisyen olarak adını tarihe yazdırıyor. Sanatçı 3 Kasım’da flamenkoyu ve İspanya'nın kokusunu yepyeni eserlerle İstanbul'a getiriyor olacak.


3 KASIM 2011 - 20:00, CRR  


“CANIZARES” Hakkında


Flamenko efsanesi Paco de Lucía ile 10 yılı a
şkın bir süre sahnedeki işbirliği ile (1988-1998), Canizares ilk önemli deneyimini yaşarken, Paco de Lucia’nın  'Solo', 'Duo', 'Trío' ve 'Septet' projeleri ile birlikte çalışş ve Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika’nın en ünlü sahnelerinde yeralmıştır. Turneler sırasında Isaac Albeniz’in Iberia Suite’inden “Triana”,”Albaicin” ve “Puerto”yu uyarlayan sanatçı , ayrıca Paco De Lucia’nın “Concierto de Aranjuez” albümünün kayıtlarına eşlik etmiştir..

Cañizares farklı tarz müzisyenler ile işbirliğine her zaman açık bir sanatçı olarak birbirinden ünlü isimlerle çalışırken, Enrique Morente, Camarón de la Isla, Serrat, Alejandro Sanz,  Mauricio Sotelo, Rocío Jurado, El Último de la Fila, Leo Brower, Peter Gabriel, Michael Brecker, Mike Stern, Al Di Meola, Peter Erskine, The Chieftains sanatçının beraber çalışğı ünlü isimlerden sadece bazıları.

Canizares
İspanyol Ulusal Balesi için 'Félix el Loco (2004)' ve 'Caprichos (2007)' projelerinin müziklerini de hazırlamıştır.

Rocio Jurado ve Paco Rabal’la beraber “La Lola se va a los puertos” ve Carlos Saura’nın “Flamenko” filmi gibi birçok ünlü filmin müziklerini besteleyen sanatçı, 2004 yılında Atina’da 'Olimpiyat Meşalesine' eşlik edecek tema müziğini bestelerken, dünyaca ünlü sanatçılarla 100'den fazla albümün kaydında yeralmıştır. Sanatçı konser ve albüm çalışmalarının dışında zamanının büyük bir bölümünü flamenko öğretmeye ve flamenko çalışmalarına ayırıyor.

Canizares Escuela Superior de Musica de Cataluña (ESMUC) bünyesinde 2003 yılından beri Flamenko gitar dersleri vermeye devam ediyor.

Solo albümleriyle kariyerine farklı bir yön veren Canizares'in ilk albümü “Noches de imán y luna” (Magnetic Moonlight Nights) dinleyicilerden ve eleştirmenlerden büyük beğeni toplarken, sanatçı ikinci albümü “Original Transcription of Isaac Albéniz”'de Albeniz’in çalışmalarını gitara uyarlarken,  “Punto de Encuentro” (Meeting Point) adını verdiği üçüncü albümünde beraber çalışğı ve ilham aldığı Mike Stern, Don Alias, Paco de Lucia, Enrique Morente, Hevia, Kepa Junquera and Pastora Soler isimlerle müzik yapmıştır.

Canizares “Suite Iberia, Albéniz by Canizares” adındaki albümü ile dahi besteci Albeniz’in eserlerinden uyarlamalar yaparak eserlerin ilk yazılışlarına yüzyıl sonrasında kendi yorumunu getirmiştir. Canizares’in yorumları İspanyol geleneğini ve kültürünü dinleyiciye kusursuz bir anlatımla aktarırken, sanatçı Albeniz eserlerini uyarladığı albümü ile İspanyol Akademisi'nin En İyi Klasik Müzik Performansı kategorisinde ödül almıştır. 

Cuerdas del Alma – Strings of the Soul”  sanatçının 5. solo albümü. Canizares son albümünü için “Ruhumuzda müzik yapacak bütün yaylılar var. Bu yaylıları kullanarak bizde keder, neşe, illüzyon, aşk yaratacak deneyimler ve duygular taşıyoruz. Umarım bu albüm ruhunuzdaki yaylıları okşar ve hayal edebileceğiniz en güzel duyguları yaratır” diyor. 

Madrid’teki ünlü Teatro Real'in sanat direktörü Gerard Mortier'in Yeni Yıl Galası için davet ettği Canizares gitarıyla ruhu okşamayı biliyor.

2011 yılı ile birlikte ünlü Berlin Filarmoni Orkestrası ile i
şbirliği yapan ünlü gitarist Simon Rattle şefliğinde Joaquín Rodrigo’nun meşhur “Concierto de Aranjuez” eserini yorumlamıştır. Canizares böylece Berlin Filarmoni Orkestrası tarafından davet edilen ilk İspanyol gitarist ve Plácido Domingo’dan sonra ikinci İspanyol müzisyen olarak tarihe geçmiştir.

Canizares Amerika, Arjantin, Uruguay, Şili, Kolombiya, Küba, İngiltere, Almanya, Fransa, Puerto Rico, Portekiz, İtalya, Hollanda, Belçika, Finlandiya, Fas, Tunus ve Japonya konserleriyle İspanyol kültürünü ve flamenkoyu tüm dünyaya ulaştırmaya devam ediyor. 

CAÑIZARES (Gitar)
Juan Carlos Gómez (2.Gitar)
Rafa Villalba (Perküsyon)
Iñigo Goldaracena (Bas gitar)
Charo Espino (Dans ve Kastanyet)
Angel Muñoz (Dans ve Cajon)


Biletler Biletix'de!  www.biletix.com
Biletix Ça
ğrı Merkezi: 0 216 556 98 00 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020