Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Escher Quartet Eklisia’da sahne aldı. - 15.09.20118. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, ABD’li yaylı çalgılar dörtlüsü Escher Quartet’i Eklisia’da misafir etti. İki ayrı konser vermek amacıyla Bodrum’un Gümüşlük beldesinde bulunan, son yılların en başarılı ve aranan yaylı çalgılar grupları arasında gösterilen Escher Quartet’in vereceği iki konserin ilki tarihi mekan Eklisia’da gerçekleşti.

 

Klasik müzikseverlerin merakla beklediği Escher Quartet, dört yaylı çalgılar ustasından meydana gelmiş bir grup. Hollandalı ressam M.C. Escher'den esinlenen dörtlü, sanatçının resimlerinde bireysel bileşenlerin etkileşiminden bir bütünü tamamlama yönteminden ilham alarak bu ismi almış. Adam Barnett-Hart ve Wu Jie, violin; Pierre Lapointe viola ve Dane Johansen çelloyla grupta yer alıyor. Dörtlü’nün ikinci konseri bir sonraki gün 14 Eylül Çarşamba akşamı saat 21:30’da yine Eklisia’da gerçekleştirilecek. Her iki konserin etkinlik sponsorluğunu ise Bosch üstleniyor.

 

Başkan Tire festivali yakından takip ediyor

Konser öncesi festivalin Sanat Danışmanı Gülsin Onay ve Sanat Koordinatörü Eren Levendoğlu’yla bir araya gelen Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire, festival hakkında sanatçılarla söyleşti. 2 ayı aşkın bir süredir devam eden festivali yakından takip eden Başkan Tire, konser sonrasında yaylı çalgılar dörtlüsü Escher Quartet’e belde adına birer çiçek buketi ve plaket verdi.

 

Türkiye’ye ilk kez geliyorlar

Dünya çapında tanında ve dünyanın en önemli müzikhollerinde ve konser salonlarında sahne alan Escher Quartet ilk kez Türkiye’de Eklisia’da sahne aldı. Klasik müzik festivallerinin de aranılan dörtlüsü olan Escher Quartet, 2005 senesinde yakaladığı çıkışı günden güne başarılı performanslarıyla perçinlemiş bir grup. BBC’nin “Yeni Kuşağın Sanatçıları” olarak adlandırdığı Escher Quartet’in birçok CD kaydı bulunuyor.

 

Tanınmış eserleri seslendirdiler

Eklisia’daki konser dizisinin ilkinde ABD’li dörtlü programa; F. Mendelssohn’un “Quartet Op. 44 No. 2” adlı eseriyle başladı. Ardından C. Debussy’nin “Quartet” isimli eserini seslendiren Escher Quartet, konserin ikinci yarısında, F. Mendelssohn’un “Quartet Op. 13” adlı eseriyle müzikseverlerin karşısına çıktı. Eklisia’yı dolduran klasik müzikseverlerce dakikalarca ayakta alkışlanan dörtlü, tekrar sahneye gelerek bis yaptı.

 

İki konser iki farklı program

14 Eylül Çarşamba günü ikinci kez Eklisia’da sahne alacak olan Escher Quartet, konserin ilk yarısına L. von Beethoven’un “Op. 18, No. 2” isimli eseriyle başlayacak. Dörtlü daha sonra B. Bartok’un “Quartet No. 5” adlı eserini seslendirecek. Programın ikinci yarısında dörtlü yine L. von Beethoven’ın bir eserine yer vererek “Quartet Op. 131” başlıklı eseri seslendirecek.

 

Gülsin Onay’dan kapanış konseri

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesi’nin ana sponsorluğunda devam eden 8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi Devlet Sanatçımız Piyanist Gülsin Onay konseriyle son bulacak. Festivalin standart programındaki Escher Quartet’in iki konserinin ardından 17 Eylül Cumartesi akşamı saat 21:30’da festivalin Sanat Danışmanı Piyanist Gülsin Onay Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin kapanış konseriyle klasik müzikseverlerin karşısına çıkacak. Konserin etkinlik sponsorluğunu ise Denizbank üstlenecek.

 

Sponsorlar

8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesi ana sponsor olarak destek veriyor. Ayrıca, Bosch, Salmakis Resort and Spa, Denizbank ve Engel & Voelkers festivalin Etkinlik Sponsorları olarak yer alıyorlar. Festivale sponsorluk yapan diğer kurum ve kuruluşlar ise şöyle: A2  ses, Arion Hotel, Club Hotel Zemda, The Marmara – Bodrum, Amavi – Gümüşlük, Hollanda Kraliyeti’nin Ankara Büyükelçiliği, Çağdaş Peyzaj, Valtur Tatil İşletmeleri, İbak Homes, THY, Yarımada Gazetesi, İge Giysi ve Tasarım, Bebek Güzellik Salonu ve Günbatımı Restaurant.

 

Bilet Satış

Eklisia Gümüşlük 0 507 349 59 68

Biletix – www.biletix.com

 

Bilet fiyatları

25tl – 20tl – 15tl – 10 tl

 

İletişim

0 507 349 59 68

www.gumuslukfestival.org

gumuslukfestival@gmail.com

 

Konserlerin başlama saatleri 21:30

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021