Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Aida'nın unutulmaz Amneris'i İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Mezzosoprano Işın Güyer hayatını kaybetti - 12.09.2011Hayatı boyunca mütevazı kişiliğiyle tanınan Işın Güyer, Üsküdar Amerikan Koleji, ardından New York Şehir Üniversitesi'nde Psikoloji öğrenimini tamamladı. New York Müzik Akademisi'nde şan dersleri aldı. Türkiye'ye döndüğünde Psikoloji öğretim üyesi iken İstanbul Belediye Konservatuvarı'nı bitirdi. Burada Siena Müzik Akademisi'nde Gino Bechi'nin öğrencisi oldu. Sanat hayatına beş yıl kaldığı Belçika'da radyo sanatçısı olarak başlayan Güyer, daha sonra Brüksel Kraliyet Akademisi kadrosunda devam etti. Çeşitli temsil ve konserlerde görev aldı.

Türkiye'ye döndü
ğünde İDOB'a girdi. Kar Yağdı Hatun, Kerem, Yevgeni Onegin, Carmen, İl Travattore, Hoffman'ın Masalları, Maça Kızı, Maskeli Balo, Suor Angelica, Werther, Adriana Le Couvreur operalarında başrol üstlenen Güyer, özellikle Aida Operası'nda söylediği Amneris rolündeki eşsiz yorumuyla bilinir.

Atatürk ve Yunus Emre Oratoryoları, Atatürk ve Anadolu'ya Destan, 9.Senfoni, Mozart ve Verdi Requiem'leri, Mahler 8.Senfoni, Vivaldi Gloria, Mavi Nokta, Te Deum, Çanakkale Oratoryosu gibi pek çok eseri ba
şarıyla seslendirdi.

Çok geni
ş bir dini müzik ve oda müziği repertuvarına sahip olan Işın Güyer, Barok müzik topluluklarında çalıştı, Papa II. Jean Paul şerefine verilen konsere davet edildi. Türk kompozitörlerinin bestelerini içeren geniş bir repertuvara sahip olan sanatçı, yurtiçi ve dışında Türkiye'yi tanıtan çeşitli konserler verdi. Eserlerinin üstün yorumunu yaptığı Ahmet Adnan Saygun tarafından çok takdir edilen sanatçının lied türünde çeşitli plakları, radyo kayıtları mevcut. 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021