Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Güney Koreli Piyanist, Eklisia’da alkış aldı. - 18.08.2011Sekiz yıldır dünyanın dört bir yanından gelen müzisyenleri çatısı altında buluşturan Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, bu defa Güney Korelilerin klasik müzikte “Geleceğin yıldızı” olarak değerlendirdiği genç Piyanist Jackie Jaekyung Yoo’yu konuk etti.

 

Eklisia ilham verici

Gümüşlük’ün simgesi haline gelmiş tarihi mekan Eklisia’da gerçekleşen ve 2 saat süren konser, klasik müzikseverlerce ilgiyle izlendi. Devlet Sanatçımız Piyanist Gülsin Onay, Can Yücel’in kızı, çevreci ve akademisyen Dr. Güzel Yücel ve çok sayıda klasik müzikseverin katıldığı konser öncesinde basınla söyleşi yapan Piyanist Jackie Jaekyung Yoo, Türkiye’yi ve Türk insanını tanımaktan çok memnun olduğunu dile getirdi. Yoo, “Benim için çok özel bir konser olacak, çünkü ilk defa Türkiye’de bulunuyorum ve Türk müzikseverlere ilk kez çalacağım. Bu benim için heyecan verici. Gümüşlük çok güzel, çok egzotik bir kasaba. Eklisia ise tarihi bir taş bina, ilham verici bir mekan, doğal bir akustiği var. Burada bir konser vermek benim için bir ayrıcalık” dedi.

Be
ş eser seslendirdi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesi’nin ana sponsorluğunda devam eden 8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında gerçekleşen konserin ilk yarısında Jackie Jaekyung Yoo, 3 eserle izleyicilerinin karşısına çıktı. Yoo, programa W.A. Mozart’ın “Sonata K.311 In D Major” adlı eserinden “Allegro con spirito, Andante con espressione, Rondeau, Allegretto” başlıklı bölümleri seslendirerek başladı. Performansına, M. Ravel’in, “Gaspard De La Nuit - Scarbo” adlı eseriyle devam eden sanatçı, gecenin ilk yarısında son olarak E. Granados’un “Goyescas 1. - los Requiebros” adlı eserine yer verdi.

 

Programın ikinci yarısına Jackie Jaekyung Yoo, M. Ravel’in, “Pavane Pour Une Infante Défunte” adlı eseriyle başladı. Ardından sanatçı, F. Liszt’in “Grandes Etudes De Paganini” adlı eserinin, “1. G Minor 2. E flat Major 3. la Campanella 4. E Major 5. E Major 6. A Minor” başlıklı bölümlerini seslendirdi. Konser sonunda seyircilerin Güney Koreli müzisyeni alkışlarla sahneye çağırması üzerine Jackie Jaekyung Yoo, tekrar piyanosunun başına gelerek bis yaptı.

 

Geleceğin Yıldızı

Ülkesinde son yılların eleştirmenlerce en çok övgüye değer görülen piyanistleri arasında yer alan Jackie Jaekyung Yoo, Kore’de geleceğin yıldızı olarak görülüyor. Hem ülkesinde hem dışarıda geniş övgü toplayan bir piyanist olan Jackie Jaekyung Yoo, Güney Kore’de sayısız önemli ödül kazandıktan sonra uluslararası yarışmalarda da başarısını korumayı sürdürdü. Yoo, 2010 Jaen International Piano yarışmasında, 2009 International Piano Yarışma “Delia Steinberg”, Prix d’Amadeo-Jeunes de Piano (Genç Piyano Amadeolar ödülü), International Piano yarışması “Premio Benedetto XIII” da ödüller kazandı. Solist olarak sahneye çıktığı orkestralarca “Piyanist olağanüstü virtüositesiyle bizi büyüledi” gibi övgüler toplayan Jackie Jaekyung Yoo, Avrupa’da da sayısız solo konserler verdi.

 

Jackie Jaekyung Yoo, aralarında Karl-Heinz Kämmerling, Matti Raekallio ve geçtiğimiz yıllarda vefat eden Vladimir Krainev’in de bulunduğu hocalarla yedi yıldan beri Hannover Müzik ve Tiyatro Yüksekokulunda eğitimini sürdürmeye devam ediyor.

 

Sponsorlar

8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesi ana sponsor olarak destek veriyor.

Ayrıca, Bosch, Salmakis Resort and Spa ve Engel & Voelkers festivalin Etkinlik Sponsorları olarak yer alıyorlar. Festivale sponsorluk yapan diğer kurum ve kuruluşlar ise şöyle: A2  ses, Arion Hotel, Club Hotel Zemda, The Marmara – Bodrum, Amavi – Gümüşlük, Hollanda Kraliyeti’nin Ankara Büyükelçiliği, Çağdaş Peyzaj, Valtur Tatil İşletmeleri, İbak Homes, THY, Yarımada Gazetesi, İge Giysi ve Tasarım ve

Bebek Güzellik Salonu, Günbatımı Restaurant.

 

 

8.  Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali Konser Programı

 

7 Temmuz –   Bodrum Kalesi - İzmir Devlet Senfoni Orkestrası – Frank Wakelkamp ( Viyolonsel )

11 Temmuz – Christine Wolff (Soprano) ve İbrahim Yazıcı ( Piyano)

14 Temmuz -  Eklisia Yaz Müzik Okulu Şan Konseri

15 Temmuz -  Misha Dacic -  (Piyano) ‘Bir Liszt Gecesi’. Liszt’in 200. Doğum Yılı Konser

17 Temmuz – Bodrum Kalesi - Zeynep Tanbay Modern Dans Topluluğu

23 Temmuz – Julian Gorus – (Piyano)

29 Temmuz-   Eklisia Yaz Müzik Okulu Piyano Konseri

30 Temmuz – Ilya Itin – (Piyano)

3 Ağustos     Ilya Itin – Gülsin Onay  - (Piyano) ‘2 konçerto–2 virtüöz - 2 piyano’. Liszt’in 200. Doğum yılı Konser

8 Ağustos   -   Peter Katin  - (Piyano)

10 Ağustos –  Hakan Dinekli - Doğaçlamalar (Piyano)

11 Ağustos -   Emin Fındıkoğlu Dörtlüsü

12  Ağustos  - Eklisia Yaz Okulu Piyano Konser

13 Ağustos -   Gülsin Onay -  (Piyano)

17 Ağustos –  Jackie Jaekyung Yoo  - (Piyano)

 

19 Ağustos  -  Eklisia Yaz Okulu Flüt Konseri

 

20 Ağustos -   Gülşen Tatu - Ümit İşgörür - Eren Levendoğlu

23 Ağustos –   İlhan Erşahin – Burhan Öçal

4 Eylül      -      Alexander Baillie -  (Viyolonsel)

7 Eylül      -      Bodrum Kalesi - Burhan Öçal ve Paganini Trio

8 Eylül      -      Eklisia Yaz Okulu Viyolonsel Konseri

13 Eylül   -       Escher Quartet

14 Eylül    -      Escher Quartet

 

Bilet Satış

Eklisia Gümüşlük 0 507 349 59 68

Biletix – www.biletix.com

 

Bilet fiyatları

25tl – 20tl – 15tl – 10 tl

 

İletişim

0 507 349 59 68

www.gumuslukfestival.org

gumuslukfestival@gmail.com

 

Konserlerin başlama saatleri 21:30

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021