Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Piyano Masterclass öğrencileri sertifikalarını aldı. - 14.08.20118. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında bir aydır sürdürülen Eklisia Yaz Müzik Okulu Piyano Masterclassına katılan genç yeteneklerin üçüncü ve son konseri Gümüşlük’te gerçekleşti.

Dünyaca ünlü 6 piyanistten uzmanlık sınıfı dersleri alan ya
şları 13 ila 20 arasında değişen 12 öğrenci bir aylık çalışmalarını, Eklisia’da verdikleri konserle sergilediler. Konser sonunda genç yetenekler sertifikalarını Gülsin Onay’ın elinden aldılar.

Piyano Masterclass öğrencilerinin büyük başarısı
18 Temmuz tarihinde başlayan ve bir ay süren piyano masterclassına katılan Mimar Sinan Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, ODTÜ, İTÜ, 9 Eylül Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Işılay Saygun Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğrenim gören genç yeteneklerden oluşan sınıf, İbrahim Yazıcı, Misha Dacic, Julian Gorus, Gülsin Onay, Ilya Itin ve Peter Katin’den eğitim aldılar. Eklisia’daki gecede büyük bir başarı gösteren öğrenciler konserde, J.S. Bach, İlhan Baran, F. Chopin, A.A. Saygun, C. Anıl, J. Brahms, G. Faure, F. Liszt, ve M.Dürrüoğlu'nun eserlerine yer verdiler.

Gümüşlük’te Uluslararası Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması
Konser öncesi seyircilere ve genç yeteneklere bir müjde veren Festival Sanat Danışmanı Piyanist Gülsin Onay, 5 – 9 Kasım 2011 tarihleri arasında Gümüşlük’te 1. Uluslararası Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması’nı düzenleyeceklerini duyurdu. İki kategoride yapılacak olan yarışmada Sınıf A’ya yaşları 18 ila 30 arasında değişen piyanistler; Sınıf B’ye ise 18 yaşından küçük piyanistler iştirak edebilecek. Yarışmanın birinciliğini kazanan sanatçı İzmir’de Adnan Saygun Konser Salonunda bir konser verecek. Yarışmayla ilgili detaylar festival organizasyonundan alınabilecek.

Seda Çoruk’un Rotterdam yolu açıldı

Gülsin Onay, festivalin 3. yılından beri düzenlenen masterclasslarla bugüne kadar 300 civarında öğrenciye sertifika verdiklerini de anlattı. Onay, 6 öğrencinin masterclasslar sayesinde yurt dışında burslu okuduklarını hatırlatarak, geçtiğimiz hafta Rotterdam Konservatuarını kazanan Seda Çoruk için açılan kampanya sayesinde öğrencinin konservatuara giriş ücretini sağladıklarına değindi. 2009 senesinde piyano masterclass hocalarından Jean Bernard Pommier ile tanışan Seda Çoruk, bu yıl Pommier’nin de görev aldığı Rotterdam Konservatuarını kazanmış ancak, bütçesi bu okulda okumaya elverişli olmadığı için festival organizasyonunca bir yardım kampanyası başlatılmıştı. Genç Piyanist Seda Çoruk’un okula giriş masrafları ise hayırsever bir festival dostu kurum tarafından karşılanmıştı.

Program dopdoluydu
Programda ilk olarak sahne alan Buğra Çankır, J.S. Bach’ın “Partita No:2 BWV 826 ''Capriccio'' adlı eserini seslendirdi. Mina Kaymakçı ise Eklisia’daki son piyano masterclass konserinde İlhan Baran’ın "Şaka" adlı eseriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Ardından sahye gelen Asrın Can Akalın, F. Chopin’in “Nocturne Op.9 No.1” adlı eserini; Zeynep Ülbeği, A.A. Saygun’un “Anadolu'dan, Halay”; Başak Merev, F. Chopin’in “Etude Op.25 No.1” ve Cem Anıl ise yine kendi bestesi olan ''Yakamoz'' adlı eseri seslendirdi.

Gecenin 2. yarısında ESMA Piyano Masterclass ö
ğrencilerinden ilk olarak Ceren Su Şahin ve Malik Halçe, birlikte sahne alarak J. Brahms’ın “Macar Dansı No:1” ve “Macar Dansı No:5”i seslendirdiler. Ardından Güneş Oba ve Aysel Gökçe Çağlar piyanonun başına birlikte gelerek, G. Faure’nin “Dolly Suite, 1. Berceuse” adlı eserini; Dilan Dereli, A.A. Saygun’un “Sonatin – Horon”; Mert Yeşilmenderes, F. Liszt’in “Macar Rapsodisi No:5” ve Güneş Oba ise M. Dürrüoğlu’nun “Le Tourneur (Semazen)” adlı eseriyle piyanodaki performanslarını sergilediler. Gecenin bir de sürpriz konuğu vardı. 2008 ve 2009 yıllarında piyano masterclassına katılan Doruk Görkem Tokur da, konsere F. Liszt’in “Macar Rapsodisi No.6” adlı eseriyle dahil oldu.

“Bir piyanist ordusu yeti
ştiriyoruz”
Konser sonunda bir aylık eğitimden geçen 12 öğrenciye ESMA Piyano Masterclass sertifikaları verildi. Sertifika töreninde konuşma yapan Festival Sanat Danışmanı Piyanist Gülsin Onay, “Onlar Atatürk’ün torunları, geleceğin harika müzisyenleri, bir piyanist ordusu yetiştiriyoruz” dedi.

Sponsorlar
8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesi ana sponsor olarak destek veriyor.

Ayrıca, Bosch, Salmakis Resort and Spa ve Engel & Voelkers festivalin Etkinlik Sponsorları olarak yer alıyorlar. Festivale sponsorluk yapan diğer kurum ve kuruluşlar ise şöyle: A2 ses, Arion Hotel, Club Hotel Zemda, The Marmara – Bodrum, Amavi – Gümüşlük, Hollanda Kraliyeti’nin Ankara Büyükelçiliği, Çağdaş Peyzaj, Valtur Tatil İşletmeleri, İbak Homes, THY, Yarımada Gazetesi, İge Giysi ve Tasarım ve Bebek Güzellik Salonu, Günbatımı Restaurant.


8. Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali Konser Programı

7 Temmuz – Bodrum Kalesi - İzmir Devlet Senfoni Orkestrası – Frank Wakelkamp ( Viyolonsel )
11 Temmuz – Christine Wolff (Soprano) ve İbrahim Yazıcı ( Piyano)
14 Temmuz - Eklisia Yaz Müzik Okulu Şan Konseri
15 Temmuz - Misha Dacic - (Piyano) ‘Bir Liszt Gecesi’. Liszt’in 200. Doğum Yılı Konser
17 Temmuz – Bodrum Kalesi - Zeynep Tanbay Modern Dans Topluluğu
23 Temmuz – Julian Gorus – (Piyano)
29 Temmuz- Eklisia Yaz Müzik Okulu Piano Konseri
30 Temmuz – Ilya Itin – (Piyano)
3 Ağustos – Ilya Itin – Gülsin Onay - (Piyano) ‘2 konçerto–2 virtüöz - 2 piyano’. Liszt’in 200. Doğum yılı Konser
5 Ağustos - Eklisia Yaz Okulu Piyano Konseri
6 Ağustos - Burcu Uyar (Soprano) İbrahim Yazıcı ( Piyano)
8 Ağustos - Peter Katin - (Piyano)
10 Ağustos – Hakan Dinekli - Doğaçlamalar (Piyano)
11 Ağustos – Emin Fındıkoğlu Quartet
12 Ağustos - Eklisia Yaz Okulu Piyano Konser
13 Ağustos - Gülsin Onay - (Piyano)
17 Ağustos – Jackie Jaekyung Yoo - (Piyano)
19 Ağustos - Eklisia Yaz Okulu Flüt Konseri
20 Ağustos - Gülşen Tatu - Ümit İşgörür - Eren Levendoğlu
4 Eylül - Alexander Baillie - (Viyolonsel)
7 Eylül - Bodrum Kalesi - Burhan Öçal ve Paganini Trio
8 Eylül - Eklisia Yaz Okulu Viyolonsel Konseri
13 Eylül - Escher Quartet
14 Eylül - Escher Quartet

Bilet Satış
Eklisia Gümüşlük 0 507 349 59 68
Biletix – www.biletix.com

Bilet fiyatları
25tl – 20tl – 15tl – 10 tl

İletişim
0 507 349 59 68
www.gumuslukfestival.org
gumuslukfestival@gmail.com

Konserlerin başlama saatleri 21:30

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021