Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Soprano Burcu Uyar Eklisia’nın unutulmazları arasına girdi. - 07.08.20118. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında tarihi mekan Eklisia yine unutulmaz bir konsere daha sahne oldu. Bu defa festivalin konukları, sesiyle dünya çapında üne kavuşan Soprano Burcu Uyar ve başarılı Piyanist İbrahim Yazıcı idi.

Son yıllarda başarılı kariyer çizgisiyle dikkat çeken, genç kuşağın en başarılı opera sanatçıları arasında gösterilen ve birçok ödülün sahibi olan Soprano Burcu Uyar ile Türkiye’nin ve dünyanın önce gelen tüm orkestralarıyla gerek şef, gerek piyanist olarak konserler veren ve İtalyan Cumhurbaşkanı tarafından "Cavalleria della Soliderita" şövalyelik unvanıyla onurlandırılan şef – piyanistimiz İbrahim Yazıcı Eklisia’da gerçekleşen gecede G. Verdi, F. Liszt, W.A. Mozart, F. Chopin ve Donizetti gibi tanınmış bestecilerin operalarından derlenmiş bir seçkiyi seslendirdiler.

Yılın en iyi kadın opera sanatçısı seçildi

Avrupa’nın “Mezzo” adlı klasik müzik televizyon kanalınca en değerli “koloratür soprano”ları arasında gösterilen Burcu Uyar, 2002 yılında Olympia rolü ile As.li.Co. yarışmasını kazanarak dikkat çekti. 2006 yılında sanatçı, Avrupa Şan Yarışması’nda seslendirdiği Massenet’nin ‘Manon’, Donizetti’nin ‘lucia’ operalarından aryalar ile seçiciler kurulundan tam puan alarak Avrupa birincisi oldu. Başarılarını AlDECA yarışmasından aldığı birincilikle sürdüren Uyar, bu yılın Mayıs ayında Donizetti Klasik Müzik Ödülleri kapsamında yılın en iyi kadın opera sanatçısı seçildi. Soprano Burcu Uyar, Türkiye’de ve Avrupa’da birçok konser, resital ve festivallerde de yer aldı.

Operalardan seçme eserler
İkili programa R. Strauss’un üç eseriyle başladı. ilk olarak, “Morgen Op 27.No 4” adlı eseri seslendiren sanatçılar, daha sonra yine aynı besteciye ait “Allerseelen Op. 10 No.8” ve “Zu zweignung” adlı eseri klasik müzikseverlerle paylaştı. Uyar ve Yazıcı daha sonra G. Verdi’nin “Traviata” operasından “Addio del Passato”; F. Liszt’in “Consolatıon No 3”; G.Verdi'nin "I Vespri Siciliani" operasından  Bolero Merce Dilette Amiche" adlı eserlere yer verdi.

Opera sevenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti ya
şatan Uyar – Yazıcı çifti programın ikinci yarısında ilk olarak W.A. Mozart’ın, “Don Giovanni” operasından “Non mi dir” adlı eseri ardından Donizetti'nin "Lucia di Lammermoor" operasından "Regnava nel silenzio", F.Chopin'in, "Nocturne Op 48 No I" ve son olarak J. Massenet'in "Manon" operasından, "Suis-je gentille ainsi" ve "Gavotte" adlı eserleri seslendirdi.

İki kere bis yaptılar
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesi’nin ana sponsorluğunda devam eden 8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nde sahne alan Soprano Burcu Uyar ve Piyanist İbrahim Yazıcı’nın birlikte verdikleri konser 2 saat sürerken, konseri izlemeye gelen 500 civarındaki konuk, sanatçıları alkış yağmuruna tuttu. İki kez bis yapan sanatçılar izleyenler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Fazıl Say Eklisia’yı ziyaret etti
Konser öncesinde dünya çapındaki başarılarıyla tanıdığımız bir diğer ünlü piyanistimiz Fazıl Say Eklisia’yı ziyaret etti. Festivalin Sanat Yönetmeni Eren Levendoğlu ve Sanat Danışmanı Gülsin Onay’ın konuğu olan Say, Piyano Masterclass öğrencileriyle sohbet etti. Yetenekli piyanistle tanışma fırsatı bulan genç piyanistler Say’la müzik ve piyano üzerine konuşup, fikir alışverişinde bulundular.

Sponsorlar
8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesi ana sponsor olarak destek veriyor.

Ayrıca, Bosch, Salmakis Resort and Spa ve Engel & Voelkers festivalin Etkinlik Sponsorları olarak yer alıyorlar. Festivale sponsorluk yapan diğer kurum ve kuruluşlar ise şöyle: A2 ses, Arion Hotel, Club Hotel Zemda, The Marmara – Bodrum, Amavi – Gümüşlük, Hollanda Kraliyeti’nin Ankara Büyükelçiliği, Çağdaş Peyzaj, Valtur Tatil İşletmeleri, İbak Homes, THY, Yarımada Gazetesi, İge Giysi ve Tasarım ve Bebek Güzellik Salonu, Günbatımı Restaurant.

8. Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali Konser Programı

7 Temmuz – Bodrum Kalesi - İzmir Devlet Senfoni Orkestrası – Frank Wakelkamp ( Viyolonsel )
11 Temmuz – Christine Wolff (Soprano) ve İbrahim Yazıcı ( Piyano)
14 Temmuz - Eklisia Yaz Müzik Okulu Şan Konseri
15 Temmuz - Misha Dacic - (Piyano) ‘Bir Lizst Gecesi’. Liszt’in 200. Doğum Yılı Konser
17 Temmuz – Bodrum Kalesi - Zeynep Tanbay Modern Dans Topluluğu
23 Temmuz – Julian Gorus – (Piyano)
29 Temmuz- Eklisia Yaz Müzik Okulu Piyano Konseri
30 Temmuz – Ilya Itin – (Piyano)
3 Ağustos – Ilya Itin – Gülsin Onay - (Piyano) ‘2 konçerto–2 virtüöz - 2 piyano’. Liszt’in 200. Doğum yılı Konser

8 Ağustos - Peter Katin - (Piyano)

10 Ağustos – Hakan Dinekli - Doğaçlamalar (Piyano)
12 Ağustos - Eklisia Yaz Okulu Piyano Konser
13 Ağustos - Gülsin Onay - (Piyano)
17 Ağustos – Jackie Jaekyung Yoo - (Piyano)
19 Ağustos - Eklisia Yaz Okulu Flüt Konseri
20 Ağustos - Gülşen Tatu - Ümit İşgörür - Eren Levendoğlu
4 Eylül - Alexander Baillie - (Viyolonsel)
7 Eylül - Bodrum Kalesi - Burhan Öçal ve Paganini Trio
8 Eylül - Eklisia Yaz Okulu Viyolonsel Konseri
13 Eylül - Escher Quartet
14 Eylül - Escher Quartet

Bilet Satış
Eklisia Gümüşlük 0 507 349 59 68
Biletix – www.biletix.com

Bilet fiyatları
25tl – 20tl – 15tl – 10 tl

İletişim
0 507 349 59 68
www.gumuslukfestival.org
gumuslukfestival@gmail.com

Konserlerin başlama saatleri 21:30

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021