Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Piyanist Julian Gorus Eklisia’da konser verecek... - 22.07.20118. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Bulgarlar’ın genç yeteneği Julian Gorus’un Eklisia’da 23 Temmuz Cumartesi akşamı saat 21:30’da vereceği piyano konseriyle devam edecek.

Avrupa’nın birçok şehrinde konserler veren ve festivallere davet edilen piyanist Julian Gorus, bugüne kadar birçok ödüle layık görülmüş başarılı bir müzisyen. 1978’de Bulgaristan’ın Varna kentinde doğan sanatçı, 4 yaşında başladığı Varna’nın Orta Müzik Okulu’nu 1994’te Elisateva Stuyanova’nın öğrencisi olarak üstün başarıyla bitirdi. 1989’da öğrenci olduğu yıllarda, Usti Nad Laben “Master of the Piano” yarışmasında 2.’lik ödülü ve Slovak müziğinde en iyi performans özel ödülünü kazandı.

Mimar Sinan’da değişim öğrencisiydi
1995’te katıldığı İstanbul Festivali’nden sonra 1996’da 2 senelik bir süre için Mimar Sinan Konservatuarı’na değişim öğrencisi olarak geldi ve burada Prof. Judith Ulug’un öğrencisi oldu. 1999’da Almanya’nın Mainz şehrindeki Peter Cornelius Konservatuarı’nda Prof. Wolfgang Schamschula’nın öğrencisi olduğu master programından 2003 yılında onur derecesiyle mezun oldu. Aynı yıl Uluslararası Bremen Piyano Yarışması’nda birincilik ödülü, seyirci ödülü, özel ödüller ve Weimar’da Franz Liszt Yarışması’nda birincilik ödülü, seyirci ödülü ve özel ödüller kazandı.

Eğitimini pekiştirmek amacıyla 1992 – 2008 arasında pek çok piyano uzmanının masterclasslarında bulundu: Nikolaus Lahussen, Prof. András Hamary, Prof. Günter Ludwig, Prof. Paul van Ness, Germain Mounier, Prof. Hans Erik Deckert, Ferenc Rados, Leslie Howard, Jerome Rose ve Peter Cossé, Lilya Zilberstein’in. Düsseldorf ‘un A. Rubinstein Akademisi’ndeki eğitimi için Prof. Alla Blatow’dan kazandığı bursun yanında, Oscar ve Vera Ritter Vakfı ile Ottilie-Selbach-Redbach Vakfı’ndan da burs kazandı. Ayrıca Bremen’de Richard Wagner Derneği’nin öğrencisi olduktan sonra, Prof. Arens’in öğrencisi olduğu Weimar kentindeki Franz Liszt Yüksek Okulu’nun sanatçı konseri sınavını başarıyla bitirdi.

2004’ten başlayarak çeşitli Avrupa kentlerindeki festivallere davet edildi: 2004’te Avusturya’da Uluslararası Deutschlandsberg Festivali ve Uluslararası Bonn Festivali’ne; 2006’da Utrecht, Budapeşte, Weimar ve Paris’te Avrupa Liszt Geceleri’ne katıldı. 2007’de ABD’de (Ohio) Salt Lake City’de Gina Bachauer Festivali’nin ve 2009’da da Bulgaristan’daki Uluslararası Varna Yaz Festivali’nin misafiri oldu. Aynı yıl Uluslararası Bremen Piyano Yarışmasında jüri üyeliği yaptı. Mayıs 2011’de Franz Liszt Année de Pèlerinage CD kaydı, Haenssler Yayınları’ndan çıktı. 


F. Liszt’in 200 doğum yılı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesi’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik festivali bu yıl, F. Liszt’in 200. doğum yılı nedeniyle ünlü bestecinin eserlerinin ağırlıklı olarak çalınacağı bir konseptle hazırlandı.

Bulgar Piyanist Julian Gorus, Eklisia’da vereceği konserde L.V. Beethoven, F. Schubert ve F. Liszt’in eserlerini seslendirecek. Konserin ilk yarısında Gorus şu eserlere yer verecek: L.V. Beethoven, “Sonate Op.31 No.2” ve F. Schubert’in “3 Impromptu Aus Dem Nachlass D946”. Sanatçı konserin ikinci yarısında F. Liszt’in iki eserini seslendirecek. Bunlardan ilki “Isoldens liebestod from Tristan and Isolde” ve “Sonate H moll”.

 

Sponsorlar

8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesi ana sponsor olarak destek veriyor.

Ayrıca, Bosch, Salmakis Resort and Spa ve Engel & Voelkers festivalin Etkinlik Sponsorları olarak yer alıyorlar. Festivale sponsorluk yapan diğer kurum ve kuruluşlar ise şöyle: A2  ses, Arion Hotel, Club Hotel Zemda, The Marmara – Bodrum, Amavi – Gümüşlük, Hollanda Kraliyeti’nin Ankara Büyükelçiliği, Çağdaş Peyzaj, Valtur Tatil İşletmeleri, İbak Homes, THY, Yarımada Gazetesi, İge Giysi ve Tasarım ve

Bebek Güzellik Salonu, Günbatımı Restaurant.

 

8.  Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali Konser Programı

 

7 Temmuz –   Bodrum Kalesi - İzmir Devlet Senfoni Orkestrası – Frank Wakelkamp ( Viyolonsel )

11 Temmuz – Christine Wolff (Soprano) ve İbrahim Yazıcı ( Piyano)

14 Temmuz -  Eklisia Yaz Müzik Okulu Şan Konseri

15 Temmuz -  Misha Dacic -  (Piyano) ‘Bir Lizst Gecesi’. Lizst’in 200. Doğum Yılı Konser

17 Temmuz – Bodrum Kalesi - Zeynep Tanbay Modern Dans Topluluğu

 

23 Temmuz – Julian Gorus – (Piyano)

 

29 Temmuz-   Eklisia Yaz Müzik Okulu Piano Konseri

30 Temmuz – Ilya Itin – (Piyano)

3 Ağustos   –  Ilya Itin – Gülsin Onay  - (Piyano) ‘2 konçerto–2 virtüöz - 2 piyano’. Lizst’in 200. Doğum yılı Konser

5 Ağustos   -   Eklisia Yaz Okulu Piyano Konseri

6 Ağustos    -  Burcu Uyar (Soprano) İbrahim Yazıcı ( Piyano)

8 Ağustos   -   Peter Katin  - (Piyano)

10 Ağustos –  Hakan Dinekli - Doğaçlamalar (Piyano)

12  Ağustos  - Eklisia Yaz Okulu Piyano Konser

13 Ağustos -   Gülsin Onay -  (Piyano)

17 Ağustos –  Jackie Jaekyung Yoo  - (Piyano)

19 Ağustos  -  Eklisia Yaz Okulu Flüt Konseri

20 Ağustos -   Gülşen Tatu - Ümit İşgörür - Eren Levendoğlu

4 Eylül             Alexander Baillie -  (Viyolonsel)

7 Eylül      -      Bodrum Kalesi - Burhan Öçal ve Paganini Trio

8 Eylül      -      Eklisia Yaz Okulu Viyolonsel Konseri

13 Eylül   -       Escher Quartet

14 Eylül    -      Escher Quartet

 

 

Bilet Satış

Eklisia Gümüşlük 0 507 349 59 68

Biletix – www.biletix.com

 

Bilet fiyatları

25tl – 20tl – 15tl – 10 tl


Konserlerin başlama saatleri 21:30

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021