Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Bu yaz müzİğe doyacağız! - 05.05.2011İstanbul bu yıl son zamanların en eğlenceli yazını yaşayacak. Bütçelerinize şimdiden bir ayar çekin zira kaçırırsanız üzüleceğiniz konser ve festival sayısı çok fazla! Metalcilere, rock'çılara, popçulara, her çeşit müzik zevkine hitap eden onlarca konser ve festivalin indirimli bilet satışları başladı bile. Size bir "yaz konserleri" rehberi hazırladık. Keyfini çıkarın...

Judas Priest, Whitesnake, Pentagram

Heavy metalin iki dev ismi Judas Priest ve Whitesnake 10 Temmuz’da Maçka Küçükçiftlik Park’ta olacak. Bu konser aynı zamanda, da
ğılacağını açıklayan Judas Priest’i son kez birlikte görmek açısından da önemli. Pentagram’ın da sahne alacağı konserin bilet fiyatları 78 lira. Sahne önü biletleri ise 154 lira.

Roxette
Müzik kariyerine verdi
ği uzun aradan sonra tekrar birleşen İsveçli grup Roxette, birleşme şerefine 25 Mayıs’ta Maçka Küçükçiftlik Park’ta. Bilet fiyatları 80 lira. Deluxe Lounge 330, sahne önü ise 215 lira.

The Walkmen
New York’un 2000’lerdeki indie rock temsilcileri The Walkmen, 18 Mayıs’ta Babylon’da. Ön grup Brooklyn’li müzisyen George Lewis Jr.’ın projesi olan Twin Shadow. Bilet fiyatları 55.5 lira.

dEUS
Belçika alternatif rock sahnesinin medarı iftiharlarından dEUS, Avrupa turnesi kapsamında
İstanbul’a da uğrayacak. 18 Mayıs’ta, İKSV Salon’da gerçekleşecek konserin bilet fiyatları; öğrenci 25, ayakta 45 lira.

Marianne Faithfull
Ya
şayan en efsane seslerden Marianne Faithfull’un İstanbul konseri, 21 Mayıs’ta İstanbul Modern’de. Biletler 67.5 lira.   

Joe Cocker
‘Unchain My Heart’, ‘You Can Leave Your Hat On’ ve ‘Many Rivers to Cross’ gibi unutulmaz parçalarıyla tanınan Joe Cocker, 8 Haziran’da Maçka Küçükçiftlik Park’ta. Bilet fiyatları 89 lira. Deluxe Lounge 420, sahne önü 315 ve tribün biletleri 250 lira.

Charlatans
Uzun yıllardır
İngiliz rock müziğine ilham veren Charlatans, 20 Mayıs’ta Ghetto’da sahne alacak. Bilet fiyatı 75 lira.

Jamiroquai
70’lerin melodilerini house’la harmanlayan Jamiroquai, 25 Haziran’da Turkcell Kuruçe
şme Arena’da. Bilet fiyatları henüz açıklanmadı.

Amy Winehouse
Gelmi
ş geçmiş en etkileyici seslerden biri kabul edilen, beş Grammy’li İngiliz müzisyen Amy Winehouse, 20 Haziran’da Maçka Küçükçiftlik Park’ta sahne alacak. Bilet fiyatları 152 lira. VIP biletler 600, Golden Circle ise 350 lira.

Deep Purple
Müzik tarihinin gelmi
ş geçmiş en büyük gruplarından, modern rock ve heavy metal sound’unun yaratıcıları efsanevi grup Deep Purple, 18 Mayıs’ta Maçka Küçükçiftlik Park’ta. Bilet fiyatları 98 lira. Deluxe Lounge bilet 330, sahne önü ise 160 lira.

Elton John
Gelmi
ş geçmiş en iyi müzisyenlerden biri kabul edilen, ‘Sir’ Elton John, 5 Temmuz’da Maçka Küçükçiftlik Park’ta olacak. Biletler 126 lira. 285, 330, 375 ve 510 liralık biletler de mevcut.

Hooverphonic
Trip hop, ambient ve electronica türlerini ustalıkla harmanlayan Hooverphonic, 17 Mayıs’ta ‘The Night Before’ albümünden sonraki Avrupa turnesinin
İstanbul ayağında, İKSV Salon’da. Biletler, öğrenci 25, ayakta 45 lira.

Interpol
Amerikalı ünlü indie rock ve post-punk grubu Interpol, 1 Haziran’da Maçka Küçükçiftlik Park’ta. Öngrup olarak Mor ve Ötesi, Interpol’den önce sahnede olacak. Biletler 55.5 lira, sahne önü ise 130 lira.

IAMX
İngiliz trip-hop grubu Sneaker Pimps’in solisti Chris Corner’ın solo projesi IAMX, bugün ve yarın Babylon sahnesinde olacak. Bilet fiyatları 33.5 lira.

Mercury Rev
Amerika’nın önde gelen indie-rock gruplarından Mercury Rev, 14 Mayıs’ta Babylon’da. Ö
ğrenci bileti 40, ayakta bilet 50 lira.

James Blunt
‘Goodbye My Lover’, ‘You’re Beautiful’, ‘High’ ve ‘Stay The Night’ gibi ünlü parçalarıyla tanınan James Blunt, 24 Haziran’da Maçka Küçükçiftlik Park’ta. Biletler 78 lira. Deluxe Lounge 315, sahne önü ise 215 lira.

Bon Jovi
Efsanevi rock grubu Bon Jovi, 8 Temmuz’da TT Arena’da sahnede olacak. 18 yıl sonra tekrar
İstanbul’da izleme fırsatı bulacağımız Bon Jovi’nin bilet fiyatları 75 - 550 lira aralığında.

Festivaller

Chill-Out Festival
(22 mayıs)

Festival sezonu Chill-Out Festival’le açılıyor. Bu yıl Kemer Golf & Country Club’da altıncısı gerçekle
şecek festivalin sanatçı listesinde Kruder & Dorfmeister live, Belleruche, Kraak & Smaak live, Waldeck feat. Zeebee, Omar Faruk Tekbilek & His Ensemble gibi isimler var. Festivalin bilet fiyatları 84 lira.

Freshtival (28 MAYIS)
Maçka Küçükçiftlik Park’ta düzenlenecek Freshtival’de bu yıl, dans ve house müzi
ğin ilk dönem öncülerinden kabul edilen, İngiliz elektronika ikilisi Leftfield’ın yanı sıra, enerjik soul müziğiyle Noisettes ve hareketli sahne performanslarıyla İspanyol grup Crystal Fighters sahne alacak. Freshtival’in önsatış biletleri 33.5 lira.

Sonisphere (19 HAZ
İRAN)
Maçka Küçükçiftlik Park’ta yapılacak Sonisphere’in bu yılki listeba
şı ismi yaşayan en büyük metal gruplarından Iron Maiden. Festivalde ayrıca; Slipknot, Alice Cooper, In Flames ve Mastodon gibi sevilen metal müzik grupları da sahne alacak. Festival biletleri; 148.5 liradan satılıyor. Sahne önü 295, VIP teras biletiyse 520 lira.

İstanbul Caz Festİvalİ
(1-19 TEMMUZ)

18.
İstanbul Caz Festivali’nin bu seneki konukları arasında Simon&Garfunkel’den tanıdığımız ozan şarkıcı Paul Simon ve İngiliz soul şarkıcısı Joss Stone var. Festival ayrıca; Marcus Miller, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Natalie Cole, Buika gibi isimlerin konserlerine de ev sahipliği yapacak. Festivalin bilet fiyatları henüz açıklanmadı.

One Love Festival
(2-3 TEMMUZ)

Santralistanbul’da gerçekle
şecek 10. One Love Festival’i bu yıl bolca Britanyalı konuk ağırlayacak. Festivalin kuzeyli konukları Manic Street Preachers, Suede ve Editors. Ayrıca Amerikan alternatif müziğinin neşeli topluluğu Cake ve Nijerya asıllı Alman hiphop’çu Nneka da festival programında. Avantajlı biletler; tam 66, öğrenci 45 lira.

Rock’n Coke
(16-17 TEMMUZ)

Hezarfen Havaalanı’nda gerçekle
şecek festivalin ana sahnesinde İngiliz heavy metalinin efsane ismi Motörhead, Amerikalı nu-metal grubu Limp Bizkit, 90’ların en iyi Britpop gruplarından Travis ve Amerikalı müzik ikonu Moby’nin yanı sıra 2 Many Dj’s ve Friendly Fires gibi önemli isimler var. Alternatif sahnede; Thievery, Corporation ve Fm Belfast; elektronik müzik ağırlıklı Sonar sahnede ise; post-rock’ın İskoç ismi Mogwai ve The Black Lips dikkat çeken isimlerden. Festivalin indirimli kombine biletleri; tam 120, öğrenci 70 lira.

Unirock Open Air FESTIVAL (9-11 EYLÜL)
Maçka Küçükçiftlik Park’ta düzenlenecek festivalin programında birinci gün HammerFall ve Between The Buried And Me; ikinci gün Opeth ve Mayhem; üçüncü gün için ise Katatonia ve Eluveitie var. Kombine biletler 70, sahne önü kombine 140, tek gün 50, tek gün sahne önü biletleri ise
100 lira.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021