Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Çağdaş Müziğin Nabzı Bilkent'te atacak - 29.04.20111-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek "Bilkent Yeni Müzik Günleri" Ankaralı sanatseverleri çağdaş müzik ile buluşturuyor.

1-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekle
şecek "Bilkent Yeni Müzik Günleri"nde, dünyada ve Türkiye’de dikkat çeken pek çok bestecinin eserleri seslendirilecek. Bilkent Yeni Müzik Günleri kapsamında gerçekleştirilecek konserlerde yer alan bestecilerinin tümünün hayatta olması, etkinliğin en dikkat çekici özelliği.

2 Mayıs Pazartesi günü gerçekle
ştirilecek açılış konserinde Bilkent Ensemble, genç kuşak bestecilerimizden Mahir Cetiz, Evrim Demirel, Uğraş Durmuş, Orhun Orhon, Tolga Zafer Özdemir, Turgut Pöğün ve Onur Türkmen’in oda müziği yapıtlarını, şef Işın Metin önderliğinde seslendirecek. Bilkent Senfoni Orkestrası üyeleri tarafından yurt içi ve dışındaki önemli çağdaş müzik festivallerinde yer almak üzere kurulan Bilkent Ensemble, bu konserde dinleyici ile ilk kez buluşacak. Topluluk bu konserin ardından 18 Temmuz’da Avrupa’nın önde gelen festivallerinden Schleswig Holstein Festivali'nde sahne alacak.

Etkinli
ğin 3 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek ikinci konserinde elektronik müziğe yer verilecek. Bu konserde ülkemizin önde gelen elektronik müzik bestecilerinden Tolga Tüzün ve Gökçe Altay’ın yanı sıra Hollanda’nın bu alandaki en önemli isimlerinden biri olan Roderick de Man’in eserleri akustik çalgılar eşliğinde dinlenebilecek.

Amerikalı besteci Michael Ellison ve Alman viyola sanatçısı Ulrich Mertin tarafından
İstanbul’da kurulan Hezarfen Ensemble, repertuvarında hem Türk bestecilerin hem de çağdaş müzik repertuvarının seçkin eserlerine yer vermekte; kuruluşundan bu yana geçen kısa sürede verdiği başarılı konserlerle yeni müzik çevrelerinde kendinden övgüyle söz ettirmektedir. Topluluğun 4 Mayıs’ta günümüzün önemli kadın bestecileri Frangiz Ali-Zadeh, Lera Auerbach, Füsun Köksal ve Zeynep Gedizlioğlu’nun eserlerini seslendireceği konser çağdaş müzik meraklılarının kaçırmak istemeyecekleri bir etkinlik olacaktır.

5 Mayıs Çar
şamba günü, henüz eğitim sürecinde olan genç bestecilere ayrılan konser ise, önümüzdeki yıllarda isminden sıkça söz ettirecek sanatçıları şimdiden keşfetmek isteyenlere bulunmaz bir fırsat sunuyor. “Genç Besteciler ve Genç Yorumcular” başğı ile hazırlanan konser, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanaları Fakültesi Teori-Kompozisyon Ana Sanat Dalı'nda 10 yıldır kesintisiz olarak devamını da kutluyor.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi ö
ğretim elemanlarından besteci Turgut Pöğün ve Onur Türkmen’in sanat yönetmenliğini yaptığı “Bilkent Yeni Müzik Günleri”nde, konserler dışında Evrim Demirel, Uğraş Durmuş, Tolga Tüzün ve Tolga Özdemir ve Michael Ellison 1-5 Mayıs tarihleri arasında “çağdaş müzik” ile ilgili bir dizi seminer gerçekleştirecek.

2, 3, 4 ve 5 Mayıs tarihlerinde Bilkent Konser Salonu’nda saat 20.00’de ba
şlayacak konserlerin biletleri; www.mybilet.com adresinden temin edilebilir. Konserlerden bir saat önce Tunus Caddesi ve Milli Kütüphane’den hareket eden ücretsiz servislerizleyicileri Bilkent Konser Salonu’na ulaştıracak.

Bilkent Konser Salonu Gi
şesi Tel: 290 1775
www.bso.bilkent.edu.tr

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021