Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1750
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 34 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Odessa'dan Köln'e Gülsin Onay rüzgarı - 07.02.2011Gülsin Onay, son yılların hızla parlayan orkestralarından Odessa Filarmoni ile Ukrayna ve Almanya’da bir dizi konser veriyor. Bu önemli turnede, dünyaca ünlü piyanistimiz ustalıklı olduğu kadar tutkulu yorumuyla dinleyicilerin gönlünü fethettiği Rachmaninov’un 3. Piyano Konçertosu’nu seslendirecek.

Sezon başından beri kıtalararası yoğun bir tempoyla 30’u aşkın konser veren Gülsin Onay, Şubat ayında önce Odessa Filarmoni Orkestrası ile turneye çıkıyor. Sanatçı, 8-9 Şubat’ta Odessa Filarmoni Salonu’nda ve 14 Şubat’ta Almanya’nın önde gelen müzik merkezlerinden Köln Filarmoni Salonu’nda çalacak.

Gülsin Onay, Rachmaninov’un 3. Piyano Konçertosu’nu bugüne kadar yüzlerce kez, aralarında Vladimir Ashkenazy gibi şeflerin de bulunduğu seçkin müzisyenlerle seslendirdi. Dünyaca ünlü piyanistimizin yorumu her defasında dinleyiciler ve müzik eleştirmenlerinin coşkusuyla karşılandı ve pek çok müziksever için eser Gülsin Onay’ın yorumuyla özdeşleşti.

Gülsin Onay’a eşlik edecek olan Odessa Filarmoni Orkestrası, özellikle son 10 yıldır Amerikalı şefi Hobart Earle yönetiminde hızla parlamakta; orkestra Moskova’dan Viyana’ya, Londra’dan New York’a müzik eleştirmenlerinin övgülerini topluyor. Piyanist Gülsin Onay, ilk kez 2009 Haziran’ında sezon kapanış konserinde bir araya geldiği bu orkestrayı Rus ekolünün başarılı temsilcilerinden biri olarak göstermiş ve yorumlarından çok etkilendiğini belirtmişti.

Gülsin Onay, Şubat sonunda ise iki haftada altı konser vereceği ABD ve Kanada turnesine çıkacak.
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019