Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 48 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kar Tanesi Gibi Eşsiz Kent Kars, Yolculuk dergisinde! - 04.01.2011Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. tarafından yolcularına her ay ücretsiz olarak dağıtılan ve her sayıda kalitesini bir kat daha arttıran Yolculuk dergisi, ocak sayısında yine dopdolu…

“Türkiye Defteri” sayfalarında bu ay, “Kars” yer alıyor. Karın en güzel ya
ğğı şehirlerden biri olan Kars; Selçuklu, Baltık ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini barındırıyor. Doğu’nun Ayasofya’sı Kümbet Cami; Kars Kalesi; Türkmen, Azeri ve Doğu Anadolu yöresine ait zengin folklor öğeleri; karla kaplı sarıçam ormanlarıyla Sarıkamış ve Ermenistan sınırındaki Ani antik kenti; yemekleri; tarihî eserleriyle Kars, en güzel beyaz elbisesini giyerek süslenmiş sizleri bekliyor.

“Görkemli ve Zengin - Tlos”  ba
şlıklı yazı ise bu ayki “Yol Üstü” bölümünün konusu. Likya Birliği’nin en büyük altı kentinden biri olan Tlos, akropolü, hamamı, stadium’u ve tiyatrosuyla Likyalılardan günümüze ulaşan en etkileyici kentlerden biri. Doğası, bereketli ormanları, gemi yapımı için kullanılan sedir ormanlarıyla; Akdağ’ın eteğinde, Eşen Çayı’nın üzerinde yer alan Tlos, kazı çalışmalarıyla tekrar ayağa kaldırılacağı zamanı bekliyor.

“Uzak Menzil” sayfalarında bu ay “Gagavuzya” yazısı yer alıyor. Romanya’nın güneyinde, Ukrayna sınırına kom
şu olan Moldova’nın özerk bir bölgesi olan Gagavuzya, Türkçe konuşan Ortodoksların yani Gagavuzların yaşadığı bir bölge. 120 bin kadar Gagavuz’un yaşadığı bu bölge, Gökoğuzlar olarak da bilinen Gagavuzlara 1812’de Rus çarı tarafından ödül olarak verilmiş.

“Özgün Konu” sayfalarımızda ise “HIP Oteller” konusu yer alıyor. Son zamanlarda dünyada yeni bir konaklama anlayı
şı olarak HIP oteller ortaya çıkıyor. Highly Individual Place denilen bu “kişiye özgü yer”ler, diğer otellerden farklı olarak kendine özgü bir tarz yaratarak, mümkün olan en üst düzey hizmeti sunuyorlar.

“Etkinlik” sayfalarımıza bu ay “Paris: A
şk, Şarap… Ve Moda” başlıklı yazı yer alıyor.90’lı yılların moda tasarımları Paris’te sergileniyor. Geçtiğimiz kasım ayı sonunda Dekoratif Sanatlar Müzesi’nde açılan “90’lar-2000’ler: Çağdaş Modanın İdeal Tarihçesi-2” isimli sergi, aralarında Hüseyin Çağlayan’ın da olduğu son 20 yılın öne çıkan tasarımlarını bir arada görme şansı sunuyor.

“Etkinlik” sayfalarında yer alan di
ğer konu ise “Sinemanın Belleği, 16. Gezici Festival”. 12 Eylül 1980 darbesinin 30. yılı olması nedeniyle, yok olan hayatlara, kaybolan zamana ve yitirilen değerlere dikkat çeken festival, birbirinden güzel filmleri Ankara, Artvin ve Ordu izleyicisiyle buluşturdu.

şe yazarlarımız Oktay Ekinci, Feyza Hepçilingirler, Mehmet Ali Kılıçbay; bu ay da her ay olduğu gibi Yolculuk sayfalarına yazılarıyla renk katıyorlar.

Spor dünyasından yorumlara ve haberlere yer verdi
ğimiz “Sportmence”; kültür, sanat, doğa, çevre ve yaşama ilişkin aktüel haberlerin yer aldığı “Güncel” sayfaları ile mutfak araştırmacısı ve şef Ömür Akkor’un, lezzetin peşine düşğü “Yemek Kültürü” bölümü, Yolculuk’ta yer buluyor. Sanata dair yazıların yer aldığı “Kırkıncı Oda” ve ilginç tasarımları tanıttığımız “Yaratıcı Fikirler” ise dergimize eklenen yeni sayfalar. Burç yorumlarının yer aldığı “Astroloji”, gezginlerin kitaplarının değerlendirildiği “Sayfalarda Yolculuk”, dünyadan popüler bilime dair haberlere yer verdiğimiz “Popüler Bilim”, doğaya ve kültürümüze ilişkin haberlerle “Doğadan Kültüre”, fotoğraf sanatçısı Faruk Akbaş’ın kendi fotoğrafları ve ipuçlarının yer aldığı “Fotoğraf Teknikleri”, yeni çıkan film ve müzik albümlerinin tanıtıldığı “Vitrindekiler”, “Endemik Bitkiler”, “İşte Yaşam” ve “Sine Yorum”; ilgiyle okuyacağınız diğer konular arasında…   
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020