Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 49 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

EDNA STERN piyano 13 Ocak 2011 Perşembe 20:30 FULYA SANAT - 28.12.20102005 yılında yayınlanan ilk albümü ile dikkatleri üzerine çeken sanatçının "Chaconne" adını taşıyan bu albümü "Diapason Découverte" ve "Arte Best CD" ünvanlarını kazandı. Schumann'ın eserlerini kaydettiği 2. albümü ise 5 Diapason aldı. Bach'ın Prelüd ve Füglerinden oluşan son albümü, 2009 Mart ayında Diapason d’Or ödülüne layık görüldü.

Klasik müzik camiasında daha ilk albümleriyle geniş yankılar uyandıran sanatçının bu başarısını, eleştirmenlerin övgü dolu sözleri taçlandırıyor.

"Onun Piyanosu, Martha Argerich, Leon Fleisher ve Zimerman'ın sentezi!” Diapason

1977 Brüksel doğumlu Edna Stern müzik eğitimine 6 yaşında başladı. Chapelle Musicale Reine Elisabet'deki eğitiminin ardından Martha Argerich ile Brüksel'de ve Zimerman ile 4 yıl boyunca Basel'de çalışmalarına devam ederek yorumculuğunun en üst seviyesine ulaştı. Başlıcaları arasında Leon Fleisher'ın da bulunduğu, Alicia de Larrocha, Dmitri Bashkirov ve Andreas Staier isimlerle masterclass çalışmalarına katıldı.

Sanatçı, Festivals la Roque d'Anthéron, Colmar, MDR, Ludiwigsburg Festsspiele, Leipzig Bach Festivali ve Piano Jacobin gibi festivallerde sahne alıyor, başlıcaları arasında Concertgebouw ve Orchestre National de France'ın da bulunduğu the Orchestre de Cannes, the Orchestre National de Belgique, the Flanders Philharmonic, Iena’s Philharmonic, RTL Philharmonic, the Polish Radio Philharmonic, the Beethoven Academy, The Basel Symphonic Orchestra, the Budapest Chamber Orchestra ve the Polish Radio Orchestra gibi orkestralarla çalıyor. Performansları, Radio Musique3, SüdWest Rundfunk, Bayerische Rundfunk, DRS 2, Radio Classique gibi radyolarda seslendiriliyor. Edna Stern, Paris'e yaşıyor ve aynı zamanda Royal College of London'da hocalık yapıyor.

Yayınlanmış 3 solo albümü bulunan sanatçının, bu yıl Mozart Konçertoları ve Chopin resitalinin kaydedileceği iki yeni albümü daha hazırlanıyor.

İstanbul Resitalleri
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020