Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1758
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 82 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gümüşlük cazda da iddialı - 27.12.2010Ece Göksu Quartet, Gümüşlük’ün uzun kış gecelerine renk kattı. Sıcak yaz mevsiminin ardından sessizliğe bürünen Gümüşlük’te kış ayları ayrı bir güzellik taşıyor. Rüzgar’ın ve dalga seslerinin yalnızlığı ise bu defa Ece Göksu’nun birbirinden güzel caz yorumlarıyla dağıldı.

Uluslararası Gümü
şlük Klasik Müzik Festivali’nin kış etkinlikleri kapsamında yapılan “Gümüşlük Klasik ve Caz Günleri”nin konuğu olan Ece Göksu Quartet, Bodrumlu caz severlere kendi arajmanlarından oluşan bir seçki sundu.

Ece Göksu yorumuyla “Mavilim” türküsü
Önceden de seçkin konserlere ev sahipli
ği yapan Amavi’nin ana sponsorluğunda, Gümüşlük ve Bodrum Belediyeleri’nin katkılarıyla gerçekleşen konserde Ece Göksu’ya piyanoyla Can Çankaya, kontrbasla Matt Hall ve davulla Derin Bayhan eşlik etti. Göksu, Ahmet Adnan Saygun’un düzenlemesiyle yorumladığı “Mavilim” türküsüyle büyük alkış alırken, Quartet ayrıca, cristmas şarkıları da seslendirdi. 

Daha önce Kerem Görsev’le Gümü
şlük’te sahne alan Ece Göksu, ilk defa kendi grubuyla Amavi’de, sevenleriyle buluşurken, sanatçı Gümüşlük’te konser vermekten çok mutlu olduğunu ifade etti.

2011’in Mayıs ayına kadar sürecek olan kı
ş etkinlikleri kapsamında Gümüşlük önemli caz ve klasik müzik sanatçılarını ağırlayacak. Diğer yandan 31 Aralık yılbaşı akşamına özel bir konser yine Amavi’de caz severleri bekliyor olacak. Caz şarkıcısı Ayşe Gencer, trompetçi İmer Demirer ve gitarist Bora Çeliker’den oluşan Ayşe Gencer Trio, yılbaşı akşamı Gümüşlük’te bir konser verecek.

Önemli isimler Gümü
şlük’te
“Gümü
şlük Klasik ve Caz Günleri” kapsamında bu sezon Türk caz müziğinin önemli isimlerinden Sibel Köse, Elif Şahin, Ayşe Gencer gibi müzisyenler Amavi’de olacaklar. Klasik müzik konserlerinde ise İtalyan piyanist Francesco Libetta, piyanist Eren Levendoğlu, Maxim Kulabukhov, kemancı Stefan Milankovich ve piyanist İbrahim Yazıcı Eklisia’da sahne alacaklar.

Ece Göksu biografi;
Müzisyen bir ailenin çocu
ğu olarak Ankara’da dünyaya gelen Ece Göksu, 5 yaşından itibaren piyano dersleri almaya ve Ankara Devlet Opera ve Balesi çocuk korosunda söylemeye başladı. 11 yaşında H.Ü Devlet Konservatuarı piyano bölümüne girdi. Doç. Banu Perk ve Doç. Oya Ünler’den piyona dersleri aldı. Dünyaca ünlü piyanistler Hüseyin Sermet ve Ayşegül Sarıca’nın masterclass programlarına katıldı. Üniversite yıllarında caz müziğine karşı olan ilgisi ilk grubunun da habercisi oldu. Sanatçı Ankara’da çeşitli mekânlarda söylemeye başladı. 2000 yılında ailesinin İstanbul’a taşınmasıyla Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarına yatay geçiş yaptı ve Prof. Seher Tanrıyar’ın öğrencisi olarak mezun oldu.

İstanbul’a taşınır taşınmaz şehrin en önemli caz kulüplerinden biri olan Çırağan Sarayı’ndaki Q Jazz Bar’da söylemeye başladı. Nardis, İstanbul Jazz Center gibi İstanbul’un önde gelen caz kulüplerinde ve ayrıca İstanbul Uluslararası Caz Festivali, Afyon Uluslararası Caz Festivali gibi önemli festivallerde yer aldı. Şarkıcı Keisa Brown’la Budapeşte’de, Trompetçi Lloyd Chisolm’le Dubai’de konserler verdi. Birçok TV ve radyo cıngılları seslendirdi.

2007 yılında Fulbright bursunu kazandı ve William Paterson Üniversitesi’nden de burs alarak New Jersey’de caz vokal masterı yapmak üzere ABD’ye gitti. Burada Nancy Marano, Cecil Bridgewater ve Mulgrew Miller gibi isimlerle çalı
ştı. Yüksek lisans tezini Billie Holiday’in kompozisyonları üzerine yazdı ve bu tez kitap olarak UMI-Proquest tarafından basıldı. Göksu, ABD’ye geldiğinden beri eğitim hayatının yanı sıra önemli venulerde konserler vermeye devam ediyor.

Bir sonraki konser;
Ay
şe Gencer Trio

31 Aralık 2010 Cuma
Konser saati: 21:00

Yer:
AMAV
İ RESTAURANT CAFE & BAR BEACH-GÜMÜŞLÜK
Karakaya Mahallesi 1120 Sokak, Gümü
şlük Plajı, Gümüşlük Bodrum
Tel: 0 252 394 42 28
  
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020