Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

16 Aralık Perşembe Claire-Marie Le Guay resitaline bilet alanlar, aynı akşam Lara Ömeroğlu resitalini ücretsiz izliyor. - 10.12.2010"BBC Young Musician 2010 Birincisi" Lara Ömeroğlu, bu önemli başarısının coşkusunu İstanbullularla paylaşmak üzere İstanbul Resitalleri'nin davetlisi olarak 'özel bir resital' için Türkiye'ye geliyor. İstanbul Resitalleri, bu sezon programına özel bir ek yaparak; bu çok başarılı genç müzisyenin gururunu paylaşmak, kendisini yakından dinlemek ve başarısını yüz yüze kutlamak isteyen klasik müzikseverlere özel bir olanak sunuyor.

1994 doğumlu Lara Ömeroğlu, 2000 yılında henüz 6 yaşındayken Emily Jeffrey'den piyano dersleri ve hemen ardından Sarah Barrett'tan viyola dersleri almaya başlayarak müzik hayatına aynı anda iki enstrüman ile başladı. 2004 yılında, 10 yaşındayken The Royal College of Music Junior Bölümü'ne kabul edilişiyle kapsamlı müzik eğitimi  başladı. İki yıl sonra 2006'da Purcell School'a tam burslu olarak kabul edildi, ve Purcell School'da viyola derslerine Ian Jewel ile devam etti.

Lara, çok küçük yaşlarında hem piyano hem de viyola ile konserler verdi. Francis Holland School'da öğrenci olduğu dönemde verdiği gündüz resitallerindeki ve akşam konserlerindeki şaşırtıcı performansları ile dinleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Mozart Sonatathon ve the Junior Department Piano Shorts ile ‘Les Six’ festivallerindeki performansları ile dikkat çekti. Okulu Purcell School tarafından Royal Northern College of Music Scarlatti Festival'ine katılması için seçilen üç başarılı genç müzisyenden biri oldu. BBC Radio 3 kendisiyle bir röportaj yaptı. 2009-2010 döneminde The Friends of Purcell School bursu kazandı. Chopin Society tarfından düzenlenen ‘Champagne and Chopin’ konserlerinde sergilediği başarısı üzerine Purcell School onun Wall Trust Scholar statüsünde eğitimine devam etmesine karar verdi. Yeni parlamakta olan bu genç müzisyenin başarılarını Londra Steinway Hall'da verdiği ilk solo resitali takip etti. Aralarında Dmitri Alexeev'in de bulunduğu çok önemli piyanistlerle masterclass'lara katıldı.

Ömeroğlu'nu müzik yarışmalarında kazındığı bir çok ödülü var. West London Pianoforte Festival 2004'te entsrüman dalında birincilik, 'Francis Holland’s Fanny Davies Junior Prize 2005', ve 'Ealing Music Festival’s Woodward Trophy 2006' bunlardan sadece bir kaçı. Genç sanatçı ayrıca 'Jaques Samuel’s Junior Intercollegiate Piano Competition 2007'de Wigmore Hall'da bir başka birincilik daha kazandı. 2008 yılı Mayıs ayında Mozart’ın K.466 piyano konçertosunu Purcell Sinfonia ile seslendirdiği Purcell School Concerto Competition'da kendisine bir birincilik getirdi. Lara, 2009 yılında Uluslararası Franz Lsizt Piyano yarışmasında finale kalma onuruna erişti.

Bu parlak yükseliş en son olarak 2010 Mayıs ayında Lara'nın BBC Music Young Musician 2010 yarışmasında, Saint Saens'ın 2 numaralı piyano konçertosunu Vladimir Petrenko yönetimindeki BBC National Orcstra of of Wales ile birlikte seslendirerek kazandığı muhteşem birincilik ile doruğa ulaştı.

Lara Ömeroğlu sadece solist olarak müzisyenliğini sürdürmekle yetinmiyor, aynı zamanda başlıcaları arasında Francis Holland Orchestra, NCO, RCM, RCMJD ve Purcell Sinfonia'nın bulunduğu bir çok farklı orkestra ve kuartet'te başarılı bir violacı olarak yer almaya devam ediyor.

P R O G R A M

BACH
Fantasia in C minor, BWV.906
SCHUMANN
The Prophet Bird, Op.82 NO.7
SCHUMANN
Abegg Variations
LISZT
Concert Etude No.3 in D flat, Un Sospiro
GINASTERA
Danzas Argentinas, Op.2

...

PIYANO: YAMAHA GRAND CF IIIS
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021