Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Fazıl Say: Şimdi olsa 'yavşak' demezdim... - 04.11.2010Geçtiğimiz aylarda 'Arabesk yavşaklığından utanıyorum'' diyerek büyük bir tartışma başlatan Fazıl Say, 'Bugün olsa o kelimeyi kullanmazdım' dedi.

NTV'de Gece Gündüz programına katılan Fazıl Say geçtiğimiz aylarda sarf ettiği "Arabesk yavşaklığından utanıyorum" sözleri tekile ilgili şöyle konuştu:

''Ben elimden geldiğince açıklamaya çalıştım, hiçbir sözümü geri almadan tabii. Ve maalesef talihsiz bir cümle. Sinir gerginliği ile yazdığım talihsiz cümleye takılıp gidiyordu, çok magazinleşiyordu. Oysa ben bir kültür tartışması oldun istemiştim ama konu zıvanadan çıktı maalesef. Ben de önleyemedim zıvanadan çıkmasını.

Bazı insanlar radikaldir, radikal olmakta zorundadır. Benim yaşadığım hayat bir kere radikal bir hayat. 110-120 konser, 270 gün yurtdışında provalar... Müzik üzerine 2010 yılında belki de çağın ötesindeyiz, belki de sanatçılar olarak önden gidiyoruz. Ben niye böyle düşündüğümü anlatmaya çalıştım ama tabii bazı kendi kurduğum gergin cümlelere yenik düştük bu tartışmada.''

Say, ''Tekrar o tartışmanın açılmasını istesen bugün ve yine o düşüncelerini yazsan o cümleyi kullanır mıydın?'' sorusuna ise şu cevabı verdi: ''Hayır tabii ki. O kelimeye takıldık kaldık.''

NTVMSNBC
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021