Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

"Murat Bardakçı'nın ağız kirliliğini temizlemek kolay olmayacak" - 25.10.2010Derelerini ve köylerini HES'lere karşı korumaya çalışan çevrecilerden, Murat Bardakçı'ya cevap: Murat Bardakçı'nın ağız kirliliğini temizlemek kolay olmayacak. İşte çevrecilerin cevabı:

Cumartesi gecesi Habertürk’te Çevre ve Orman Bakanıyla program yapan Murat Bardakçı’ya Çevreciler olarak cevap veriyoruz:

Tarih bilgesi Murat Bardakçı programında daha önce de yaptığı gibi yine çevrecileri aşağılamaya çalışmıştır. Murat Bardakçı’nı ağzı Ergene nehrinden çok daha kirlidir. Ve Murat Bardakçı'nın ağız kirliliğini temizlemek kolay olmayacaktır.

Kendini Osmanlı asilzadesi zanneden, özentili Murat Bardakçı programında çevrecileri itibarsızlaştırmaya çalışırken, genelde enerji yatırımları yapmaya çalışan Ciner Holding patronuna şirin gözükmeye çalışmakta, taltif etmekte ve kendi programını da sürdürmek için uğraşmaktadır.

Türkiye’de bu yaşananlar ise bir çevre ve demokrasi mücadelesidir. Bizler bu şekilde bire çevre ve demokrasi mücadelesi veriyoruz. Çünkü bakan çevreyi korumak yerine yok etmek üzere çalışmalar yapmakta ve bunu da çevrecilere yüklenerek antidemokratik bir şekilde sürdürmekte, Bardakçı ve yanındakiler de buna tam olarak çanak tutan ortam oluşturmaktadırlar.  

Bizler doğaya ve geleceğimize haksızlık edenleri kınıyor ve protesto ediyoruz.

Hediye gündüz-  Antalya-Türkiye Tabiatını Koruma Derneği

Ender Eren- İstanbul -Yeşil Sol

Av Bülent Kaçar- Edirne Barosu

Nihat Çavdar- Bodrum

Hasan Şen- Tunceli- Munzur Koruma Kurulu

Hatice Hacı Salihoğlu–Karadeniz İsyandadır.

Zafer Keçin- Loç Vadisi Kastamonu

Mevlut Gürkan  - Fındıklı Derelerini Koruma Platformu

BÖLGELERİN DEĞERLENDİRMELERİ:

Zafer Keçin-Loç Vadisi

Sayın Murat Bardakcı Çevre ve Orman Bakanını programına konuk alıp derelerini bekleyen köylüleri eleştiriyor.

Tarih araştırmaları yapan Bardakçı hiç kıyaslama yapamıyor mu? Bu topraklar her dönem emperyalistlerin hedefidir ve su bu yüzyılın en değerli akçesi'dir.

Sayın Bardakçı’nın dedesi milli mücadele kahramanıdır, dedesinin kazandığı toprakları satıyor, umarım torunu savaşarak almak zorunda kalmaz.

Sayın Veysel Eroğlu sanki enerji bakanı, ülkenin enerjiye ihtiyacı varsa bırak enerji bakanı düşünsün, sizin göreviniz ormanları korumak. Hiç kimse sizi enerji için sorumlu tutmayacak fakat doğa katili olarak tarihin arka odasında adınız hep olacak

Hatice Hacı Salihoğlu-Karadeniz İsyandadır

Sayın bakan, Allianoi yoksa Çevre Bakanı da yoktur. Zira Çevre Bakanı çevre ve doğayla iş yapmak yerine, tamamen enerji şirketlerinin sözcülüğünü yapmaktadır.

Bakanını yaptığı bu açıklamalar yaşam savunucularının mücadelelerine sahip çıkmaları daha da arttırmaktadır.

Hediye Gündüz-  Antalya-Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Antalya

Habertürk’te yayınlanan programda çevrecilere çok hakaret edildi. Bu üslup ve düzey, en ilkel kabilelerin kültüründen çok daha ilkel bir üslup ve görüntüydü. Son derce seviyesiz, bilimsellikten, çevre bilgisinden uzak ve çirkindi. Bakan daha çevre adına görevinin ne olduğunu bile idrak edememişliğini sürdürüyordu. Bakanı görevinin gereğini yapmaya davet ediyorum, Bardakçıyı ‘da toplumun önünden çekilmesini ve sakillikle topluma kötü örneklikten uzak durmasını söylüyorum.

Hasan Şen-Munzur

Yaşam savunucularına hakaret edenler, savunucuların Anadolu halkının tarihine, doğasına, suyuna, toprağına, inancına ne kadar saygılı olduklarının farkında değiller. Onlar doğayı korumayı kendine hedef edinmiş kişi ve kuruluşlara saygılı olmayı öğrenmelidirler. Onlar Sermayenin sözcüsü olmak yerine halkın ve Munzur’un kırmızı pullu alabalığının sözcüsü olmalıdırlar. Bunlar konuştukça halkın değerleri inciniyor, biz inciniyoruz. Biz bunlara karşı suyun etrafında birleşerek daha büyük bir insanlık barajı kuracağız.

Nihat Çavdar-Bodrum

Bir hükümet adamı, daha da ilerisi, bakanı olan kişinin, doğaya bu kadar duyarsız olup doğa için mücadele edenlere hakaret ve haksızlık etmesi bu makamdaki birinin kendine nasıl yakıştırdığını anlayamıyoruz. Bakan bu kadar cahil ve çevre düşmanı mı olmalıdır? Sözlerini kendine iade ediyor ve kınıyoruz.

Hürafe şeklindeki bilgileri ile kendini büyük tarihçi sanan ve AKP iktidarına kadar adı bile duyulmamış zatı muhterem Murat Bardakçı, şimdi çevreci mi oldu? Bu ekoloji ve doğa çalışma sistemi ben dedim oldu ve şu kitapta şu yazar ile yürümez, apartman dairesinde tarihimsi kitaplar okumakla öğrenilmez. Önce tarihi, sonra çevreyi öğrenip öyle konuşsun. Onu da kınıyoruz.

Mevlut Gürkan  - Fındıklı Derelerini Koruma Platformu

Habertürk TV de tarih konuşmalarında çevre konusunda halkın istekleri dışında uygulama yapanları tarih nasıl yazacak. Çevremize yapılmak istenen katliamların yapılmasına kesinlikle izin vermeyeceğimizi, yaşam alanlarımıza hoyratça yapılan saldırılara direneceğimizin bilinmesi istiyoruz.

Tarih doğru ve haklı direnişlerin kazandıkları yazar, bizde bu saldırılar karşısında pes etmeyeceğiz.

Birgün

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021