Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gülsin Onay Güney Amerika'da - 28.09.2010Gülsin Onay, İngiltere’de başladığı 2010-11 konser sezonuna Güney Amerika turnesiyle devam ediyor. Dünyaca ünlü piyanistimiz 29 Eylül ile 7 Ekim tarihleri arasında önce Kolombiya’da konserler verecek, ardından ilk defa gideceği Şili’de müzikseverler ile buluşacak.

Kolombiya, Şili ve Chopin’in 200. Yılı

Kuruluşlarının 200. yılını kutlayan Kolombiya ve Şili’de Gülsin Onay, 200. doğum yılı kutlanan Chopin’in eserlerini seslendirecek.

Sanatçı öncelikle 29 Eylül’de, bu yıl onur konuğu olarak Türkiye’yi ağırlayan 27. Bogota Film Festivali’nin açılış gecesinde bir resital verecek. 2 Ekim Cumartesi akşamı başkentte Kolombiyalı müzikseverlerle buluşacak olan Onay, Chopin’i merkez alan programında Beethoven’ın Ayışığı Sonatı ile Debussy’nin İmajlar’ından bölümler de seslendirecek.

Şili ile 64. Ülke

Bugüne kadar Japonya’dan Arjantin’e 5 kıta 63 ülkede verdiği konserler ve aldığı övgüler ile tam anlamıyla dünya çapında bir başarıya imza atan piyanistimiz, ilk kez Şili’ye gidiyor.

Gülsin Onay, 5 Ekim Salı akşamı Santiago’nun yeni Kültür Merkezi’nde yine hem Şili’nin hem Chopin’in 200. doğum yıllarını kutlayacak. Şilili müzikseverler ile bu ilk buluşmayı heyecanla beklediğini ifade eden Gülsin Onay, “Ülkemin ve dünyanın her köşesinde müziğin güzelliğini insanlarla paylaşabildiğim için kendimi ayrıcalıklı ve çok şanslı hissediyorum. 63 ülkeden sonra yeni yerler çıkması ihtimali giderek azalıyor. O yüzden, bu turne ayrıca heyecan verici benim için,” diye konuştu.X

Güney Amerika turnesinde bir diğer ilk La Serena Uluslararası Piyano Festivali olacak. Birincisi düzenlenen festival kapsamında Gülsin Onay 7 Ekim akşamı konser veriyor.

Sanatçı Eylül ayının ikinci yarısında ise Antalya, Ankara ve İzmir’de konserler verecek.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021