Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Carla şarkıyı katletti... - 27.09.2010David Bowie’nin ‘Absolute Beginners’ adlı hit şarkısını yorumlayan Carla Bruni, müzik eleştirmenlerinin hışmına uğradı ve eseri katletmekle suçlandı.

David Bowie için yapılan saygı albümünde Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin eşi Carla Bruni de bir şarkı söyledi. Ancak, David Bowie’nin hit şarkısı Absolute Beginners’ı yorumlayan şarkıcı ve eski top model Bruni, Fransız eleştirmenler tarafından şarkıyı katletmekle suçlandı. Müzik kritiklerinde Bruni’nin yorumu, “Pop müzik tarihinin en kötü cover’ı” ifadesiyle adlandırıldı.

Carla Bruni’nin Absolute Beginners yorumu internete düşer düşmez bunun Bruni’nin müzik kariyerine zarar vereceği yönündeki yorumlar ortada dolaşmaya başladı.

“Fransa’nın Rolling Stones’u” olarak adlandırılan saygın rock dergisi Les Inrockuptibles’nin önde gelen müzik eleştirmenlerinden biri olan Jean Daniel Beauvallet, konu hakkında şöyle konuşuyor: “Bu, müzik tarihinin en kötü yorumu olmaya aday. Ben bu cover’ı kesinlikle önemsiz buldum. Çok aceleye gelmiş. Kayıt kötü, üretim kötü. Bir kadeh şarap eşliğinde sigara tüttürürken yapılmış gibi görünüyor.”

Jean Daniel Beauvallet, konuştukça eleştirinin dozunu yükseltti: “Carla Bruni’nin rahat bir şekilde David Bowie’yle boy ölçüşmeye çalışması inanılmaz. Carla Bruni, bu şarkıyı söyleyememiş ve bunu fark edemiyor olması çok şaşırtıcı.”

Sadece ‘Le Figaro’ beğendi

Don’tMISS adlı müzik sitesinde de konu hakkında bazı yazılar yayınlandı. Buradaki kritiklerde, piyanonun, Carla Bruni’nin sesini bastırdığı yönünde ifadeler yer alıyor. Sitede, David Bowie’nin 1986 tarihli hit şarkısı Absolute Beginners’a ithafen “Absolute Rubbish” (Mutlak Çöp) ifadesine de yer verildi. Sitede konu hakkında yorum yapan biri de, “David bunu hak etmek için ne yaptı?” sorusunu yöneltti.

Sadece, hükümet yanlısı bir gazete olarak bilinen Le Figaro’da Carla Bruni’nin yorumu hakkında olumlu bir yazı çıktı.

Gazete, First Lady’nin şarkıya melodik bir görkem kattığını yazdı. We Were So Turned On adlı albümün 12 ekimde yayınlanacağı söyleniyor. Albümde, Boys Keep Swinging’in Duran Duran versiyonu da var.


TELEGRAPH
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021