Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 34 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Genç sanatçı Elif Şahin, Almanya'da 3 yılda bir düzenlenen Hugo Wolf Uluslararası Lied Yarışması'nda dünya birincisi oldu. - 23.09.2010Genç sanatçı Elif Şahin, Almanya’da katıldığı uluslararası yarışmadan Türkiye’ye dünya birinciliği getirdi. Şahin, kendi alanında dünyanın en büyük organizasyonu olan Hugo Wolf Uluslararası Lied Yarışmasında 114 sanatçı arasında zirveye yerleşti.

Piyanist Elif Şahin, "Nesweda Uluslararası Hugo Wolf Akademi Stuttgart" tarafından Almanya’da 3 yılda bir düzenlenen yarışmaya katıldı.

Dünyanın en büyük lied (lirik kısa şiirler üzerine bestelenen piyano eşlikli şarkı) yarışması olan organizasyonda Şahin, ikili partneri Mezzo Soprano Annelie Sophie Müller ile birlikte birinciliği elde etti.

Stuttgart Musikhochschule’de Prof. Cornelis Witthoefft’ün sınıfında lied öğrenimi gören ikili, dünyanın dört bir yanından yarışmaya katılan 114 sanatçı arasında 1 hafta süren 3 aşamalı mücadelenin ardından 12 finalist arasına girdi.

Finalde alanlarında dünyanın önde gelen müzisyenlerinden oluşan jüri karşısına çıkan ikili, birinci oldu. Başkanlığını Mezzo Soprano Prof. Brigitte Fassbaender’in üstlendiği jüride, ayrıca Soprano Prof. Birgid Steinberger, Bas Prof. Robert Holl, Bariton Prof. Kurt Widmer ile piyanistler Prof. Graham Johnson ve Prof. Wolfram Rieger yer aldı.

Türkiye’deki piyano eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyelerinden merhum Prof. Kamuran Gündemir’in öğrencisi olarak tamamlayan Şahin, sanat yaşamını Almanya’da sürdürüyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021