Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Bilkent Senfoni Orkestrası Gümüşlük’e geliyor. - 04.09.20107. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Piyanist Gülsin Onay’ın Şef Işın Metin yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası’yla vereceği konserle devam ediyor.

Bu yıl Eklisia’nın bahçesine kurulan ve Rasyonel Mimarlık, Miko Sail ve Kuryap tarafından sponsorluğu karşılanan prefabrik sahnede 5 Eylül Pazar akşamı saat 21:30’da gerçekleşecek olan konser şimdiden ilgi uyandırıyor.

Bodrum’da klasik müziğin adresi haline gelen Gümüşlük’e gelecek olan Türkiye’nin en önemli senfoni orkestralarından biri olarak kabul edilen Bilkent Senfoni Orkestrası’nı Şef Işın Metin yönetecek. 1993'te Bilkent Üniversitesi'nin özgün bir sanat projesi olarak kurulan Bilkent Senfoni Orkestrası, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nin öğretim kadrosunda yer alan, Türkiye ve 12 ülkeden 90'ı aşkın sanatçı ile birlikte Enstitü bünyesinde “yüksek lisans” ve “sanatta yeterlik” (doktora) düzeyinde akademik çalışmalarını sürdüren Türk ve yabancı genç sanatçılarla 120'ye varan üyeden oluşuyor. Bilkent Senfoni Orkestrası, bu özellikleriyle, Türkiye'nin “ilk özel, akademik, uluslararası sanat topluluğu” olma özelliğini sürdürüyor.

Klasik müzikseverlerin ilgiyle beklediği gecede Gülsin Onay ve Bilkent Senfoni Orkestrası, Dvorak ve Maurice Ravel’in eserlerini seslendirecek.  

Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edilen festivale Gümüşlük Belediyesi Ana Sponsor olarak destek veriyor. Festivalin diğer destekçi kurumları ise Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Belediyesi, Myndos Kazısı, Tepe Grubu, Denizbank, Kuryap, Rasyonel Mimarlık, Engel & Völkers, Erenler Sofrası, Yarbasan Taşevleri, Miko Sail, Club Hotel Zemda, Akustik Turizm, Tekfen OZ, İbak Homes, THY, Kefaluka Resort, Hürtop, Doğuş Holding, Borusan, EMT, Bilkent Üniversitesi, The Marmara Bodrum, Patika, Wall, Miko Sail ve Rekmay.

7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali konser programı:

5 Eylül 2010 Pazar : Gülsin Onay ve Bilkent Senfoni Orkestrası - Eklisia bahçesi Gümüşlük
8 Eylül 2010 Çarşamba : Gülsin Onay - Piyano ve Burhan Öçal - Perküsyon. Eren Levendoğlu - Piyano ve Zeynep Tanbay - Dans, katılımıyla 

Konser saatleri 21:30’dur.

Bilet satış noktaları: Hızma Hediyelik - Barlar Sokağı; İmge Kitabevi -Oasis Alışveriş ve Kültür Merkezi; Gümüşlük Eklisia;

Bilet fiyatlar: 20 TL

İletişim 0 252 394 42 60
gumuslukfestival@gmail.com
www.gumuslukfestival.orgTüm Hakları Saklıdır © 2005-2021